REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zakładam firmę

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Duża część małych firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw kończy działalność po pierwszych trzech latach. Przyczyniają się do tego często prozaiczne błędy, których bardzo łatwo jest uniknąć.

Bezrobotni dostaną mikrokredyty z funduszy UE

Unia Europejska planuje wprowadzenie mikrokredytów dla bezrobotnych, dzięki którym będą oni mogli założyć własną firmę.

Biznes plan klubu fitness

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Fitness klub - pozwolenia

Fitness klub może być prowadzony przez każdą osobę nawet taką, która nie posiada specjalistycznego wykształcenia w zakresie fitness, czy odnowy. Do prowadzenia fitness klubu nie są wymagane żadne pozwolenia. Pamiętaj jednak, że ewentualny swój własny brak profesjonalizmu zastąp dobrymi, doświadczonymi i wykształconymi pracownikami, inaczej rynek i klienci bardzo szybko zweryfikują Twoją działalność.

REKLAMA

Fitness club - lokalizacja i lokal

Dobra lokalizacja dla klubu fitness jest kluczowa. Modne np. są ostatnio inwestycje w centrach handlowych oraz kompleksach biurowych coraz więcej również powstaje fitness klubów w apartament owcach. Ale dobra lokalizacji może również oznaczać bliskość osiedli mieszkaniowych lub centrum danego miasta a ponadto dostępność miejsc parkingowych, środków komunikacji, otoczenie.

Pizzeria - finansowanie

Najczęściej zakładamy firmy za zaoszczędzone lub pożyczone pieniądze. Na małą pizzerię potrzeba co najmniej 150 tys. zł na początek. Warto też pomyśleć o funduszach pomocowych. Dobry pomysł bywa często nagradzany w postaci dotacji.

Pizzeria - biznes plan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Fitness klub - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

REKLAMA

Pizzeria - reklama

Otwierając pizzerię nie zapomnij o tym, że bardzo ważnym elementem będzie przygotowanie odpowiedniej reklamy. Jej zadaniem będzie zaprezentowanie potencjalnym, przyszłym klientom faktu jej otwarcia, oraz jej ofertę.

Pizzeria - zezwolenia

Jeżeli rozważasz możliwość sprzedaży w pizzerii alkoholu musisz uzyskać specjalne zezwolenie. Jest jeszcze kilka warunków, które musisz spełnić.

Pizzeria - lokal

Najlepszym miejscem na tego typu biznes jest centrum miasta (rynek), główna ulica miasta (osiedla), deptak czy centrum handlowe.

Pomysł na pizzerię

Pomysł na otwarcie własnej pizzerii może być dwojaki. Otwarcie własnego, małego lokalu, z ciekawą aranżacją, miłą i rodzinną atmosferą, sympatyczną obsługą i dobrym kucharzem. Bądź też coraz popularniejszy franchising, czyli wejście do znanej i lubianej sieci istniejących już i rozpoznawanych przez klientów lokali.

Fitness club - pomysł

Rozwijająca się coraz szybciej w Polsce moda na aktywne, sportowe życie daje realne szanse na to, iż inwestycja w założenie fitness klubu zakończy się sukcesem.

Pralnia - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Rzadko jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami w wystarczającej wysokości. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

Pralnia - franczyza

Gotowym rozwiązaniem na założenie pralni może być coraz bardziej popularna w Polsce franczyza. Przystąpienie do takiego systemu daje od razu możliwość znalezienia się w sieci renomowanych pralni.

Pralnia - reklama

Otwierając pralnię pomyśl chociaż o niewielkiej kwocie, którą przeznaczysz na reklamę. Np. kilka ogłoszeń w miejscowej prasie, wizytówki, które będą dodawane do wydawanych po upraniu ubrań.

Jak założyć firmę w jednym okienku?

Osoby zakładające firmę, muszą złożyć w urzędzie gminy jeden wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Wniosek ten o symbolu EDG-1 jest jednocześnie: wnioskiem o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, wnioskiem o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (REGON), zgłoszeniem identyfikacyjnym albo aktualizacyjnym, o którym mowa w przepisach o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (NIP), zgłoszeniem płatnika składek albo jego zmiany w rozumieniu przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych albo zgłoszeniem oświadczenia o kontynuowaniu ubezpieczenia społecznego rolników w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników (ZUS lub KRUS).

Pralnia - przykładowy biznes plan

 

Pralnia - lokal i lokalizacja

Praktyczne przygotowania do rozpoczęcia działalności zacznij od znalezienie dobrego lokalu. Wybrane przez Ciebie miejsce będzie miało ogromny wpływ na powodzenie przedsięwzięcia.

Pralnia - pomysł

Ciekawym pomysłem na własny biznes może być założenie pralni, szczególnie że do jej założenia nie są wymagane żadne szczególne zezwolenia. Każdy z nas ma ubrania, które chcąc uprać musi oddać do pralni. Klientów nie powinno więc zabraknąć.

Przedszkole - finansowanie

Ważną kwestią przy zakładaniu przedszkola jest sprawa finansowania jego działalności. Koszty uruchomienia przedszkola nie są małe. W zależności od stanu lokalu, który musimy zaadaptować może to być nawet kilkaset tysięcy złotych.

Przedszkole - zezwolenia

Jako właściciel przedszkola nie musisz posiadać uprawnień pedagogicznych, pod warunkiem, że nie będziesz prowadzić zajęć. Dla otwarcia przedszkola, jako osoba fizyczna musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Przedszkole - kadra nauczycielska

Jedną z najważniejszych kwestii jakie będziesz musiał rozstrzygnąć zakładając przedszkole jest znalezienie właściwie wykwalifikowanej kadry nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu.

Przedszkole - lokal

Bardzo ważną kwestią przy zakładaniu prywatnego przedszkola jest wybór lokalu. W przypadku tego typu działalności to absolutna podstawa. Lokal musi spełniać przepisowe wymogi, a jednocześnie znajdować się w atrakcyjnym miejscu. Jeżeli jednak uda się znaleźć odpowiednie pomieszczenia (a może jeszcze jakiś teren obok na plac zabaw) w pobliżu dużego osiedla,  to na brak klientów nie będziemy raczej narzekać.

Przedszkole - pomysł

Prowadzenie przedszkola może być naprawdę świetnym pomysłem na biznes. Jeśli stworzysz miejsce miłe, przytulne, z dobrze wykwalifikowaną i sympatyczną kadrą, to na brak dzieci na pewno nie będziesz narzekać.

Punkty przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego

Jeżeli myślisz o założeniu przedszkola może zainteresujesz się w pierwszej kolejności łatwiejszymi w prowadzeniu formami jakimi są zespoły wychowania przedszkolnego i punkty przedszkolne.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z o.o. jest spółką kapitałową posiadającą osobowość prawną. Może być zawiązana dla dowolnego celu dopuszczalnego prawem (niekoniecznie gospodarczego). Dla założenia spółki wystarczy już 5 tys. zł kapitału zakładowego. Jest to jednak z pewnością już bardziej skomplikowany podmiot, niż spółki osobowe (cywilna, czy jawna). Warto jednak poznać zasady jej zakładania i prowadzenia, bo ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki jest warta większej "fatygi" przy prowadzeniu tego rodzaju spółki.

Pożyczka na realizację inwestycji o charakterze innowacyjnym

Mali i średni przedsiębiorcy zamierzający realizować innowacyjne inwestycje powinni zainteresować się pożyczką udzielaną przez PARP.

Wzory umów niezbędne przedsiębiorcy

Przedsiębiorca w swojej działalności zawiera najróżniejsze umowy. Prezentujemy sprawdzone wzory umów, które przydadzą się każdemu prowadzącemu działalność gospodarczą.

Prokura

Prokura nie ma nic wspólnego z prokuraturą (oprócz podobnej nazwy). Prokura jest bowiem specjalnym rodzajem pełnomocnictwa, którego może udzielić przedsiębiorca wpisany do rejestru przedsiębiorców KRS (w praktyce - spółki prawa handlowego).

Spółka komandytowa

Spółka komandytowa jest jedną ze spółek osobowych, która pozwala zwolnić niektórych (lecz nie wszystkich wspólników) od odpowiedzialności za jej zobowiązania. Wprowadza również dwie kategorie wspólników – komplementariuszy i komandytariuszy.

Spółka jawna

Spółka jawna jest najprostszą konstrukcyjnie spółką prawa handlowego. Nawet jej definicja kodeksowa jest lakoniczna: „Spółką jawną jest spółka osobowa, która prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą, a nie jest inną spółką handlową”.

Spółka partnerska

Spółka partnerska jest jedną ze spółek osobowych prawa handlowego- przeznaczoną dla przedstawicieli wolnych zawodów. Jej konstrukcja pozwala zminimalizować odpowiedzialność wspólników za zobowiązania powstałe w wyniku wykonywania zawodu przez pozostałych partnerów.

Spółka cywilna

Spółka cywilna jest najpopularniejszą formą współpracy kilku przedsiębiorców. Nie wymaga zachowania wielu formalności – przykładowo nie wymaga zgłoszenia do KRS. W odróżnieniu jednak od spółek prawa handlowego (regulowanych w KSH) spółka cywilna nie jest oddzielnym podmiotem prawa – jest jedynie umową łączącą wspólników. Ma to duże znaczenie w zakresie odpowiedzialności wspólników za zobowiązania powstałe podczas prowadzenia działalności.

Dotacje dla przedsiębiorców mieszkających na wsi i w małych miasteczkach

Jesteś osobą mieszkająca na wsi lub w małej miejscowości i planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą. A może masz już niewielką firmę i chciałbyś ją rozwinąć. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 5 maja uruchamia dotacje w sam raz dla Ciebie – Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw (w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013).

Jak założyć firmę z pomocą unijnych dotacji?

Chyba każdy już słyszał o 40 tys. zł. unijnej dotacji na założenie firmy. Niestety forma w jakiej rozpowszechniano tą informację wiele osób niepotrzebnie wprowadziła w błąd.

Finansowanie MSP - pieniądze potrzebne jak powietrze

Skutki kryzysu finansowego dotykają w szczególny sposób małe i średnie firmy. Mimo to na rynku jest cały czas szereg możliwości finansowania działalności gospodarczej.

Przedsiębiorcy potrzebują kredytu, a banki poręczeń

Małym przedsiębiorcom z krótkim stażem trudno jest uzyskać kredyt bankowy. O sytuacji kredytowej małych firm pisze Główny Analityk firmy doradczej Gold Finance.

Gabinet kosmetyczny - biznes plan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Gabinet kosmetyczny - franczyza

Coraz bardziej popularna w Polsce franczyza (jako pewnego rodzaju umowa licencyjna) to niezły sposób na własny biznes. Szczególnie przy zakładaniu salonu kosmetycznego, gdzie przystąpienie do takiego systemu daje Ci od razu możliwość znalezienia się w sieci renomowanych, wysokiej klasy salonów kosmetycznych.

Gabinet kosmetyczny - pozwolenia

Salon kosmetyczny może być prowadzony przez każdą osobę nawet taką, która nie posiada specjalistycznego wykształcenia z zakresu kosmetyki.

Gabinet kosmetyczny - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

Gabinet kosmetyczny - pomysł

W dzisiejszych czasach kobiety chcą być piękne, długo młode, zadbane i bardzo chętnie korzystają z pomocy fachowców „od urody”. Niezaprzeczalnym faktem jest również to, iż z usług gabinetów kosmetycznych korzysta coraz więcej mężczyzn. W związku z tym pomimo dużej ilości już funkcjonujących salonów kosmetycznych, zapotrzebowanie na ich usługi nieustannie rośnie.

Kawiarnia - biznes plan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Kawiarnia - pomysł

Własna kawiarnia może być bardzo dochodowym interesem, ale potrzebny jest naprawdę dobry, oryginalny pomysł i dużo serca, aby o jego realizację zadbać, drugim elementem decydującym o jej sukcesie będzie dobra lokalizacja.

Kawiarnia - lokal

Miejsce, w którym otworzymy kawiarnię bardzo często decyduje o powodzeniu bądź porażce biznesu. Ponieważ siła napędową Twojego biznesu będą klienci, najlepszym miejscem dla kawiarni będą okolice gdzie jest duży ruch.

Kawiarnia - uprawnienia, zezwolenia, opłaty

Musisz wiedzieć, że jeżeli chcesz legalnie prowadzić kawiarnię z prawdziwego zdarzenia musisz dopełnić szeregu formalności i spełnić parę wymagań.

Kwiaciarnia - Biznes plan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Kwiaciarnia - lokal

Kwiaty to towar, który kupuje się w pośpiechu, często w ostatniej chwili. Potrzebny jest więc lokal usytuowany w takim miejscu, które zagwarantuje duży przepływ ludzi, potencjalnych klientów.

Kwiaciarnia - pomysł

Do handlu trzeba mieć „smykałkę” a do prowadzenia z sukcesem kwiaciarni dodatkowo wiedzę o kwiatach i ich komponowaniu. Jeśli myślisz o własnym biznesie i chodzi Ci po głowie założenie kwiaciarni, pomożemy Ci się przygotować.

REKLAMA