REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Inwestycje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Small Business Units - co to za inwestycje?

Czym charakteryzują się inwestycje typu Small Business Units i do kogo najczęściej są skierowane? Co należy wiedzieć o inwestycjach typu SBU?

Złoto nadal jednym z najbardziej popularnych celów inwestycyjnych

Zainteresowanie złotem na światowych rynkach jest obecnie ogromne. Samoloty ze złotymi sztabkami latają rzadziej, ale konwoje z cennym ładunkiem mkną autostradami – tak złoto jest transportowane m.in. do Polski. Kruszec stał się popularną alternatywą do inwestowania, także nad Wisłą.

Jakie miasta w Polsce są najpopularniejsze wśród inwestorów?

Pandemia nie tylko nie zmniejszyła gotowości do nowych inwestycji w stosunku do poprzedniej edycji z 2019, a wręcz ją umocniła. Ile firm chce inwestować, a ile tworzyć nowe miejsca pracy?

W co chce inwestować młode pokolenie?

Przedstawiciele pokoleń Y i Z, popularnie określanych Milenialsami, stają się coraz aktywniejsi na rynku inwestycyjnym. Co spełnia oczekiwania młodych w kontekście inwestowania i w jakie formy pomnażania środków najchętniej lokują swoje środki?

REKLAMA

Specjalne Strefy Ekonomiczne realizują coraz więcej projektów

Strefy Ekonomiczne notują wzrosty i tworzą miejsca pracy. Stale wzrasta udział polskiego sektora MMŚP w liczbie realizowanych projektów na terenie Polskiej Strefy Inwestycji.

Inwestycje. Czy w kwietniu będzie jeszcze drożej? [VIDEO]

Kwiecień zwykle jest bardzo dobrym miesiącem dla inwestorów, jak wynika z giełdowych statystyk. Czy jednak będzie drożej, skoro najważniejsze indeksy ostatnio pobiły historyczne rekordy?

Hiszpania czeka na polskich przedsiębiorców

Hiszpańska scena biznesowa zachęca polskich przedsiębiorców do spróbowania swoich sił głównie w branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej, IT oraz prężnie rozwijającym się fintechu.

Czy inwestycje zagraniczne są szansą na przetrwanie kryzysu?

Pandemia zmniejszyła chęć do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Jednak to właśnie w czasie kryzysu dochodzi często do dynamicznych zmian, które można zamienić w szanse na rozwój. Zatem inwestować czy jednak poczekać?

REKLAMA

Dlaczego Polska chce kupować złoto? [VIDEO]

Inflacja będzie istotna w realizacji planów NBP, aby w ciągu kilku lat dokupić 100 ton złota w ramach zwiększenia rezerwy. Dlatego, że inflacja źle wpływa na ceny złota.

Łukasz Blichewicz: Dlaczego startupowcy chcą “zdobyć Księżyc”?

Coraz więcej spółek interesuje się tzw. space-industry, której wstępna wycena pobudza wyobraźnię zarówno dużych graczy, jak i całkowicie raczkujących start-upów. Czy tylko kwestie finansowe przemawiają do portfeli początkujących przedsiębiorców? Niekoniecznie.

Jak bezpiecznie inwestować w niepewnych czasach?

W ubiegłym roku wiele inwestycji przestało przynosić zyski lub straciło na bezpieczeństwie transakcji. Eksperci wskazują, że sposobem na zminimalizowanie ryzyka jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego.

Flipping jubilerski - czy to inwestycja na czas kryzysu?

Flipping jubilerski to jedna z inwestycji, która nie tylko zapewni ochronę majątku w czasach kryzysu, ale też pomnoży go w perspektywie lat. Na czym polega inwestowanie w diamenty? Ile można zarobić na flippingu?

Jak finansować firmę w czasie kryzysu?

Finansowanie firmy i kreatywne podejście do finansów to termin, który się kojarzy bardzo źle. Jednak kryzys gospodarczy powoduje, że często właśnie od zaradności i kreatywności dyrektorów finansowych zależy przetrwanie przedsiębiorstw. Są oni zmuszeni do nieustannego wyszukiwania nowych rozwiązań dostępnych na trudnym i zmiennym rynku.

Inteligentna automatyzacja ratunkiem na skutki koronawirusa

Inteligentna automatyzacja coraz śmielej wkracza do firm. 1/3 organizacji wykorzystała automatyzację, aby poradzić sobie ze skutkami koronawirusa.

Czy „big pharma” przejdzie do historii?

Big pharma - inwestorzy w zasadzie już zdecydowali. W miejsce wielkich koncernów farmaceutycznych w ich portfelach pojawiły się nowoczesne przedsiębiorstwa z sektora med-tech.

Venture Capital w Polsce dopiero tworzy własne standardy partnerstwa

W Polsce ekosystem sektora venture capital wciąż się kształtuje i nabiera solidnego doświadczenia. Obecnie w naszym kraju aktywność inwestycyjną deklaruje ponad 130 funduszy.

Szczyt pandemii może być okazją do przemyślenia strategii inwestycyjnych

Wiele wskazuje na to, że właśnie teraz jesteśmy świadkami światowego szczytu pandemii. W najgorszym wypadku nastąpi on w ciągu najbliższych tygodni. Oznacza to, że niedługo, wraz ze zmianą trendu w liczbie zachorowań, zmianie mogą ulec również trendy dotyczące procesów gospodarczych.

Benedykt Wiśniewski: Przez COVID-19 na GPW można sporo stracić, ale i zarobić [PODCAST]

Czy firmy, które dziś inwestują na giełdzie mogą czuć się bezpieczne? Kto dziś inwestuje w obligacje? Jakie dostępne środki mogą wesprzeć przedsiębiorców w czasie pandemii? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Łukasz Blichewicz: czy inwestowanie bez ryzyka jest możliwe?

Niczym odkrywczym będzie stwierdzenie, że sektor usług finansowych w Polsce nie cieszy się zbytnim zaufaniem Polaków. Na pewno nie na tyle, aby z chęcią lokowali tam swoje oszczędności. Wbrew powszechnej opinii pieniądze wolimy przechowywać w przysłowiowej skarpecie, podczas gdy mogłyby one pracować na właścicieli i przynosić wymierny zysk.

W jaki sposób finansować przedsiębiorstwa? Europejski Kongres MŚP

Jak inwestować w trudnych czasach pandemii, w jaki sposób finansować swoje przedsiębiorstwa oraz co zrobić, by z perspektywy samorządowca lub przedsiębiorcy wspierać rozwój gminy – to tematy zaplanowanych na 23 i 24 listopada konferencji, które odbywają się w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Polska Strefa Inwestycji ułatwia prowadzenie biznesu

Tylko od początku 2020 r. do końca października br. w ramach PSI wydano 224 decyzje inwestycyjne o łącznej wartości ponad 7,9 mld zł z równoczesną deklaracją stworzenia 3 559 nowych miejsc pracy.

Zerowe stopy procentowe to strata dla gospodarki [VIDEO]

Co zmieni wprowadzenie zerowych bądź ujemnych stóp procentowych? Jeżeli firma ma obecnie kłopoty ze zdobyciem kredytu, to ze względu na ocenę ryzyka przez bank, dlatego obniżka stóp procentowych nic tu nie zmieni. Zapraszamy do obejrzenia komentarza video.

Zawyżone ceny akcji, a inwestorów nie brakuje [VIDEO]

W wielu branżach ceny akcji są już mocno zawyżone, w porównaniu do wyników finansowych spółek. Jednak pomimo wysokiego poziomu ryzyka, inwestorów kusi szansa na pokaźną stopę zwrotu. Zapraszamy do obejrzenia komentarza video.

Inwestycje w czasie pandemii. Gdzie ryzyko jest najmniejsze?

Obecny kryzys gospodarczy na wiele sposobów oddziałuje na rynki finansowe i kapitałowe. Inwestorzy, aby osiągnąć dodatni zwrot z inwestycji, będą musieli korzystać z bardziej ryzykownych instrumentów. Czy są na to gotowi i czy potrafią ograniczać ryzyko?

Inwestycje w OZE stają się coraz bardziej opłacalne

Pewność zasilania, stabilność energetyczna czy niższe koszty - to tylko niektóre korzyści z inwestycji w odnawialne źródła energii. To, o czym marzą przedsiębiorcy to pełne uniezależnienie się od tradycyjnych dostaw energii. Czy to ma szansę spełnić się w przyszłości?

W co inwestować w wieku 20 lat? Jak nie stracić pieniędzy?

Inwestowanie w wieku 20 lat ma swoje plusy. Daje możliwości do popełniania błędów i czas na uczenie się na nich. W co inwestować? Jak nie stracić pieniędzy?

Wynajem lokali na kwarantannę – status prawny

Epidemia koronawirusa mocno zaszkodziła rynkowi wynajmu krótkoterminowego. Dlatego pojawiły się oferty najmu mieszkania na czas kwarantanny. Wyjaśniamy, czy są one legalne.

Koronawirus obnażył słabości krótkich najmów. Co powinni zrobić inwestorzy?

Przed wybuchem epidemii COVID-19 inwestorzy zarabiający na nieruchomościach dzielili się na zwolenników wynajmu tradycyjnego oraz krótkoterminowego. Koronawirus zmienił jednak wszystko – przynajmniej tymczasowo. Ruch turystyczny całkowicie zanikł, a kwatery przeznaczone na krótkie najmy przestały przynosić zyski. Co powinni zrobić inwestorzy, którzy znaleźli się w takiej sytuacji?

Kiedy przedsiębiorca dopłaci do gruntowego przekształcenia?

Przekształcenie gruntów pod budynkami mieszkalnymi bywa dość kłopotliwe w przypadku części przedsiębiorców. Warto dowiedzieć się na czym konkretnie polegają problemy.

Wpływ koronawirusa na polski rynek nieruchomości. Czego się spodziewać?

Ktoś, kto w biznesie stosuje się do zasady „spodziewaj się niespodziewanego”, być może jest w jakimś stopniu przygotowany na to, co dzieje się w gospodarce w związku z pandemią koronawirusa. Wszyscy pozostali mają pewnie powody do zmartwień. Jak będą wyglądały rynki po przejściu pandemii? Którzy gracze się obronią, a po których nie będzie śladu? Dziś jest jeszcze za wcześnie na takie prognozy, lecz warto przyjrzeć się aktualnej sytuacji. Jakie są perspektywy dla branży nieruchomości?

Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie!

W Polsce inwestowanie w nieruchomości to wciąż najpopularniejszy pomysł na lokowanie oszczędności. Rynek ten gwarantuje stabilne i względnie wysokie zyski. Ryzyko strat wydaje się przy tym bardzo nikłe. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej zastanawiają się nad tym, jaką aktywność na rynku nieruchomości wybrać. Z odpowiedzią przychodzą eksperci biura Nowodworski Estates, którzy w swoim artykule prezentują najpopularniejsze sposoby zarabiania na mieszkaniach.

Dlaczego warto inwestować w Trójmieście?

Inwestowanie w nieruchomości jest bardzo opłacalne. Atrakcyjna nieruchomość położona w atrakcyjnej lokalizacji zwiększa potencjał inwestycyjny. Jak Polska długa i szeroka można szukać takich perełek inwestycyjnych. Nie dziwi więc fakt, że trójmiejskie lokalizacje cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Nikodem Mazurkiewicz, Specjalista ds. Sprzedaży i Wynajmu Nieruchomości z biura nieruchomości Nowodworski Estates podpowie dlaczego warto inwestować w Trójmieście.

Zmiana celu użytkowania wieczystego w 2019 r. – zielone światło dla inwestorów

15 sierpnia 2019 r. wejdzie w życie ustawa z 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw („Ustawa”). Wprowadza ona zmiany m.in. w ustawie z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, dzięki którym inwestorzy będą mogli łatwiej doprowadzić do zmiany celu użytkowania wieczystego nieruchomości.

Kredytmarket wykupuje obligacje i kolejny raz daje zarobić inwestorom

Polska Platforma Kredytowa S.A., operator internetowej platformy finansowej Kredytmarket, właśnie dokonała terminowego wykupu obligacji serii H, o wartości nominalnej 1 mln zł. W ciągu 2,5 lat działalności spółka wyemitowała już 14 serii obligacji o łącznej wartości nominalnej 16,8 mln. Inwestorzy na obligacjach Kredytmarket realizowali stopy zwrotu średnio na poziomie 5% w skali roku.

Crowdinvesting - inwestowanie społecznościowe

Crowdinvesting ułatwia spółkom pozyskanie środków na rozwój. Chętnie korzystają z niego przede wszystkim początkujące przedsięwzięcia, np. start-upy. Dla emitentów crowdinvesting to szansa na pozyskanie większego grona inwestorów, a dla nich z kolei oznacza to większą ofertę inwestycyjną. To również opcja dla niedoświadczonych inwestorów, którzy boją się angażować duże środki.

Polska Strefa Inwestycji - co może zyskać firma?

30 czerwca 2018 r. weszły w życie zmiany dotyczące działania Specjalnych Stref Ekonomicznych. To duża szansa dla firm i samorządów.

Jedna Strefa Inwestycyjna na terenie całej Polski - zmiany w SSE

30 czerwca 2018 r. weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która poszerza obszar na którym można uzyskać zachęty podatkowe do niemal 100% terenów inwestycyjnych w Polsce. Co jeszcze się zmieni?

Rewitalizacja - problemy inwestorów

Działania rewitalizacyjne prowadzone są przez niektóre polskie gminy od dawna w ramach przyznanego radom gminy w ustawie o samorządzie gminnym uprawnienia do uchwalania tzw. „programów gospodarczych”. Ustawą z 9 października 2015 r. o rewitalizacji (tj. z 29 czerwca 2018 r., Dz.U. z 2018 r. poz. 1398) („Ustawa”) gminom przyznano szersze narzędzia prowadzenia tego procesu i coraz więcej gmin z nich korzysta. O ile korzystna dla mieszkańców, dla inwestorów rewitalizacja może wiązać się z pewnymi trudnościami. Najważniejsze z nich zostały przedstawione poniżej.

Niskie stopy procentowe przekładają się na niskie oprocentowanie lokat

Główna stopa procentowa NBP wynosi obecnie 1,5 proc. Na niezmienionym, historycznie niskim poziomie utrzymuje się już od marca 2015 roku. Przekłada się to na niskie oprocentowanie lokat w związku z czym Polacy szukają bardziej opłacalnych form inwestowania.

Jak kształtują się inwestycje w sektorze przedsiębiorstw w I kw. 2018 roku?

W skali całej gospodarki, w I kw. br. nakłady inwestycyjne z wynikiem +8,1% osiągnęły najwyższe kwartalne tempo wzrostu od początku 2015 r. w ujęciu rocznym. Coraz większym wkładem we wzrost wykazuje się sektor przedsiębiorstw, który w samym tylko IV kw. ubiegłego roku odnotował nominalnie ponad 10-proc. przyrost inwestycji r/r.

Ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty oraz na rynku Forex

Wiele osób skuszona wizją szybkiego zysku inwestuje w kryptowaluty lub na rynku Forex. Nie wszyscy są jednak świadomi związanego z tym dużego ryzyka.

Czy Blockchain zrewolucjonizuje branżę finansową?

Prace nad wykorzystaniem technologii blockchain w sektorze finansowym trwają już od kilku lat. Ocenia się, że w przyszłości na jej bazie mógłby powstać zupełnie nowy system płatniczy.

Niskie stopy procentowe pozwalają na większe oszczędności

Niskie stopy procentowe sprawiły, że raty kredytów mieszkaniowych są dziś o 20% niższe niż pod koniec 2012 roku. Przeciętny posiadacz złotowego kredytu hipotecznego zaoszczędził dzięki temu na ratach już prawie 11 tysięcy złotych.

Fiskus a kryptowaluty

Zapłacimy nimi w kawiarni czy u księgowego, a nawet nabywając nieruchomość. Rynek związany z szeroko pojętymi kryptowalutami rośnie w ogromnym tempie pomimo (lub też dzięki) braku przepisów prawnych szczegółowo regulujących ich status. Nie znaczy to jednak, że działalność związana z kryptowalutami umyka uwadze organów władzy publicznej, w tym oczywiście fiskusa.

Rachunek escrow zabezpieczy transakcję zbycia udziałów lub akcji

Strony transakcji sprzedaży udziałów (akcji) zazwyczaj nie są sobie wcześniej znane a rozpoczęcie negocjowania warunków umowy jest pierwszą okazją do nawiązania między nimi kontaktu. Zrozumiałe jest że, w szczególności w takich przypadkach kupujący i sprzedający mają do siebie ograniczone zaufanie, a sama transakcja może być kwalifikowana jako ta o podwyższonym ryzyku. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie interesów majątkowych obu stron transakcji i tym samym zminimalizowanie ryzyka kontraktowego, jest rachunek zastrzeżony (rachunek escrow).

Dłużnicy giełdowi w 2017 r.

56 spółek notowanych na giełdzie znajduje się na liście Krajowego Rejestru Długów. Jak wynika z badań, najbardziej zadłużona jest branża budowlana.

Czas na wirtualną rzeczywistość w 2017 r.

Nadchodzący rok 2017 stał będzie pod wirtualnej rzeczywistości, która z technologicznej ciekawostki właśnie przeistoczyła się w ważną dziedzinę gospodarki. Już dziś dobry użytek robią z niej branże takie, jak marketing, nieruchomości czy edukacja. A to dopiero początek wielkiej rewolucji!

Inwestycje na rynkach kapitałowych - narzędzie Unit-Linked

Pojęcie Unit – Linked (dosł. „naczynia połączone”) oznacza narzędzie inwestycyjne, które korzysta z udogodnień oferowanych przez prawo polisom ubezpieczeniowym. Jest to narzędzie skierowana do szerokiego grona potencjalnych inwestorów. Mogą się na nie zdecydować wszystkie rodzaje spółek kapitałowych i osobowych, a także przedsiębiorstwa o strukturze mieszanej oraz firmy jednoosobowe.

Realizacja obowiązku OZE w 2016 oraz 2017 roku

Nowelizacja ustawy o OZE z dnia 22 czerwca 2016 roku wprowadziła zmiany związane z realizacją zielonego obowiązku OZE, polegającego na uzyskiwaniu i przedstawianiu do umorzenia świadectw pochodzenia. Przepisy regulują również realizację obowiązku za rok 2016 oraz 2017.

Obligacje korporacyjne dla inwestorów detalicznych

Stopy procentowe w Polsce są na najniższym poziomie od wielu lat i nic nie wskazuje na to aby w najbliższym czasie miało się coś poprawić, wręcz przeciwnie wiele przemawia za tym, że będą dalej spadać. To oznacza, że na lokatach bankowych najbezpieczniejszym i najchętniej wybieranym do tej pory produkcie do pomnażania oszczędności przez inwestorów detalicznych trudno będzie cokolwiek zarobić. Ale co wybrać giełdę, waluty, surowce, fundusze inwestycyjne czy obligacje korporacyjne?

REKLAMA