REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inwestycje na rynkach kapitałowych - narzędzie Unit-Linked

Inwestycje na rynkach kapitałowych - narzędzie Unit-Linked /Fot. Fotolia
Inwestycje na rynkach kapitałowych - narzędzie Unit-Linked /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Pojęcie Unit – Linked (dosł. „naczynia połączone”) oznacza narzędzie inwestycyjne, które korzysta z udogodnień oferowanych przez prawo polisom ubezpieczeniowym. Jest to narzędzie skierowana do szerokiego grona potencjalnych inwestorów. Mogą się na nie zdecydować wszystkie rodzaje spółek kapitałowych i osobowych, a także przedsiębiorstwa o strukturze mieszanej oraz firmy jednoosobowe.

Dzięki niemu osoba zainteresowana inwestowaniem gromadzi swoje oszczędności w jednym koszyku, zarządzanym przez różne fundusze inwestycyjne, niezależne nie tylko od siebie nawzajem, ale także od firmy oferującej usługę Unit – Linked. Tego rodzaju rozwiązanie ma zdecydowaną przewagę nad innymi sposobami inwestowania, takimi jak np. zakup akcji, obligacji, czy też nad korzystaniem z usług tylko jednego towarzystwa inwestycyjnego.

REKLAMA

Najważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem tej metody inwestycyjnej jest bezpieczeństwo gromadzonych i inwestowanych środków, które przejawia się w wielu aspektach. Najistotniejsze z nich to:

- Dywersyfikacja funduszy inwestycyjnych i zarządzających nimi towarzystw. Dzięki takiej dywersyfikacji ewentualna pomyłka lub upadłość jednego z towarzystw nie pozbawia inwestora całości majątku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Możliwość weryfikacji i selekcji potencjalnych towarzystw inwestycyjnych przez firmę oferującą usługę Unit – Link. Dzięki takiej weryfikacji odrzucane są towarzystwa „niepewne”, a polecane są z kolei towarzystwa osiągające oczekiwane wyniki. Dzięki weryfikacji klient ma też pewność, że jego pieniądze nie trafią w ręce nierzetelnych funduszy.

- Środki zgromadzone na funduszach są zabezpieczone przed egzekucją sądową i komorniczą do 75 proc. ich wartości (z pewnymi wyjątkami).

- Środki zgromadzone na funduszach nie podlegają pod dyrektywę unijną „Bail – in”.

Fundusz venture capital dla start-up’u

Gdzie i dlaczego warto trzymać pieniądze w zagranicznych bankach?

Zastosowanie polis Unit – Linked wiąże się z wymiernymi korzyściami finansowymi, zwłaszcza tymi, które wynikają z obniżenia należności podatkowych. Dzieje się tak dlatego, że składki przekazywane na rzecz polisy traktowane są jako koszt uzyskania przychodu, a to obniża podstawę opodatkowania i zmniejsza stawki podatków PIT i CIT. Ponadto wypłata świadczenia z majątku zgromadzonego na polisie dowolnej osobie jest zwolniona z podatku dochodowego.

Osoba korzystająca z rozwiązania Unit – Linked może w dowolny sposób, bez żadnych opłat, przelewać środki finansowe pomiędzy wybranymi przez siebie funduszami. Umożliwia to dostosowanie się zarówno do chwilowej sytuacji na rynku, jak i reagowanie na zmiany w kondycji poszczególnych funduszy.

Polecamy: Jak rozliczyć wypłatę dywidendy - w podatkach i rachunkowości

Program inwestycyjny Unit – Linked może zostać wykorzystany jako pozapłacowy składnik ubezpieczenia, dzięki czemu nie ma obowiązku odprowadzania od niego składek na ZUS: emerytalnych, społecznych czy rentowych.

Co ważne, oferta Unit – Linked jest skierowana do szerokiego grona potencjalnych inwestorów. Mogą się na nią zdecydować wszystkie rodzaje spółek kapitałowych i osobowych, a także przedsiębiorstwa o strukturze mieszanej oraz firmy jednoosobowe, zaś beneficjentami Unit – Linked mogą być praktycznie wszystkie osoby działające w ramach tychże przedsiębiorstw lub też podmioty przez nie wskazane. Rodzaj działalności gospodarczej nie ma znaczenia.

Z powyższego opisu wynika, że polisy typu Unit – Linked mogą się stać w najbliższych latach hitem inwestycyjnym, który odsunie w cień inne, powszechnie znane metody. Z pewnością warto zapoznać się ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania tejże struktury i przeanalizować wszystkie wynikające z niej udogodnienia.

Autor: B. Fuchs, Dowson Holdings

www.dowson-holdings.com

Autopromocja
Dowson Holdings Limited
Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kłopoty z finansami w firmie. Do tradycyjnych zagrożeń: zatory płatnicze, problem z uzyskaniem finansowania dołącza w 2025 roku potrzeba wali z hakerami

Największe zagrożenie dla polskiej przedsiębiorczości w 2025 roku eksperci widzą w narastających zatorach płatniczych, ograniczonym dostępie do finansowania i rosnącej liczbie ataków hakerskich. To ostatnie zwiększy zapotrzebowanie firm na inwestycje w cyberbezpieczeństwo.

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

REKLAMA

Handel, budownictwo, transport – kolejny rok rośnie liczba firm, które mają kłopoty z utrzymanie się na rynku i bankrutują lub wchodzą w restrukturyzację

Kolejny rok z rzędu rośnie liczba firm, które ogłosiły upadłość. Trend wzrostowy dotyczy także przedsiębiorstw, które próbują ratować swój byt w procesie restrukturyzacji. Na rynku jest równie źle jak w okresie pandemii Covid.

Jak w 2025 roku przejść na samozatrudnienie, założyć własną firmę i rozpocząć działalność gospodarczą

Na rynku nie brakuje ofert pracy – i etatowej, i na podstawie umów cywilnych. Jednak indywidualna działalność gospodarcza czy też uruchomienie własnej firmy w jakiejkolwiek innej formie wciąż jest ciekawą alternatywą. Zwłaszcza dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na produkt, którym można podbić rynek, nawet choćby w jakiejś małej niszy.

Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

REKLAMA

Aż 25 proc. mężczyzn i jedynie 3 proc. kobiet chciałoby prowadzić firmę w branży IT

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji – AI w codziennej pracy. Generalnie jednak do prowadzenia firm w branży IT jest chętnych zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn.

Zgodność z prawem i standardami. Przykłady dobrych praktyk w compliance

Compliance stało się nieodłącznym elementem zarządzania każdą odpowiedzialną organizacją. Choć pojęcie to bywa różnie używane, jego istota jest jasna: chodzi o zapewnienie, że firma działa zgodnie z przepisami prawa, regulacjami branżowymi oraz wewnętrznymi zasadami i procedurami. Compliance jest więc fundamentem odpowiedzialności prawnej i etycznej w biznesie, ale jego zastosowanie może się różnić w zależności od branży, regionu, a także charakteru działalności firmy.

REKLAMA