reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Zatrudnianie

Postulaty pracodawców dot. zatrudniania cudzoziemców

Aktualizacja: 21.12.2017

Konfederacja Lewiatan przedstawiła propozycje odnośnie zatrudniania pracowników z zagranicy. Jakie są postulaty pracodawców? »

Wykonywanie pracy przez cudzoziemców na podstawie oświadczeń pracodawcy

Aktualizacja: 10.08.2011

Rozporządzenie dotyczące pracy cudzoziemców bez zezwolenia na pracę ogranicza pracę cudzoziemca 6 miesięcy niezależnie od liczby podmiotów powierzających mu pracę. »

Zatrudnianie w Polsce bez zezwolenia

Aktualizacja: 22.08.2007

Obowiązujące przepisy pozwalają Białorusinom, Rosjanom i Ukraińcom podejmować w Polsce pracę bez zezwolenia. Mogą oni zatrudniać się u polskich przedsiębiorców dwa razy w roku na trzymiesięczne okresy. »

Obowiązki pracodawcy wobec nowego pracownika

Aktualizacja: 24.09.2007

Zatrudnienie pracownika powoduje po stronie pracodawcy wiele obowiązków formalnych i faktycznych. Obowiązki formalne to te przewidziane w przepisach prawa pracy i bezwzględnie wiążące pracodawcę. Natomiast obowiązki faktyczne wiążą się z wprowadzaniem pracownika w zakres jego czynności, przygotowaniem i wyposażeniem stanowiska pracy oraz wskazaniem sposobu wykonywania pracy. »

Podstawowe formy zatrudnienia

Aktualizacja: 31.07.2007

Aby obniżyć koszty pracy, niejednokrotnie zastępuje się umowy o pracę umowami cywilnoprawnymi bądź kontraktami z jednoosobowymi firmami. »

O co wolno pytać przed zatrudnieniem

Aktualizacja: 31.07.2007

Często zdarza się, że pracodawca w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej pyta o szczegóły dotyczące życia prywatnego. Takie działanie jest zabronione, a kandydat na pracownika może pozostawić takie pytanie bez odpowiedzi. »

Jak zatrudnić na czas wykonania określonej pracy

Aktualizacja: 24.09.2007

Zdarzają się sytuacje, gdy strony nie są w stanie określić czasu wykonania danej pracy, a ich zamiarem nie jest zawarcie umowy bezterminowej. Najlepszym wówczas rozwiązaniem jest podpisanie umowy na czas wykonania określonej pracy. »

Obowiązek informacji o warunkach zatrudnienia

Aktualizacja: 31.07.2007

Pracodawca jest zobowiązany do udzielenia informacji o warunkach zatrudnienia. Informacja stanowi dla pracownika podstawę bardziej świadomego egzekwowania przysługujących mu uprawnień. »

Korzyści pracodawcy z zatrudnienia bezrobotnego (cz. 1)

Aktualizacja: 24.09.2007

Refundację składek na ubezpieczenia społeczne może otrzymać pracodawca, który zatrudniał skierowanego bezrobotnego w pełnym wymiarze czasu pracy przez okres co najmniej 12 miesięcy. »

Korzyści pracodawcy z zatrudnienia bezrobotnego (cz. 2)

Aktualizacja: 24.09.2007

W przypadku przyjęcia bezrobotnego na staż lub do przygotowania zawodowego pracodawcy nie ponoszą w zasadzie żadnych kosztów, ponieważ bezrobotny za te okresy otrzymuje stypendium, które wypłacane jest przez starostę. »

Od zatrudnienia do zwolnienia

Aktualizacja: 31.07.2007

Od rodzaju umowy zależy wiele uprawnień pracowniczych, m.in. okres wypowiedzenia, możliwość jego dokonania, konieczność konsultacji związkowej przy wypowiedzeniu i inne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama