reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Praca i ubezpieczenia

Postojowe, zwolnienie ze składek - zmiany od 4 maja 2021 r. [AUDIO]

Aktualizacja: 20.04.2021

Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Sprawdź, kto może otrzymać wsparcie i jakie warunki należy spełnić. »

Handel, przemysł i sektor publiczny planują zwolnienia

Aktualizacja: 13.04.2021

Co czwarta firma w Polsce planuje redukcję etatów, a rekrutować nowych pracowników planuje jedynie 9 proc. pracodawców. Najwięcej zwolnień będzie w handlu, przemyśle i sektorze publicznym. »

Rynek pracy HoReCa jest coraz trudniejszy [RAPORT]

Aktualizacja: 12.04.2021

HoReCa zwalnia pracowników, wysyła ich na bezpłatne urlopy lub obniża wymiar etatu czy wynagrodzenie. Gdzie pracownicy z zamkniętych branż szukają zatrudnienia? »

ZUS: firmy moga składać wniosek o odroczenie płatności składek

Aktualizacja: 09.04.2021

Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek na kolejne miesiące, mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności. Kto może złożyć wniosek? Na jakie zwolnienia można liczyć? »

Praca w IT. Kogo będzie poszukiwać branża po pandemii?

Aktualizacja: 09.04.2021

Rynek pracy w IT się zmienił. Po okresie wymuszonej przez pandemię redukcji etatów, przewidywana odbudowa branży IT potrwa co najmniej kilka lat. Jakich specjalistów IT będą poszukiwały firmy? »

Likwidacja tzw. śmieciówek zaszkodzi rynkowi pracy

Aktualizacja: 07.04.2021

Ograniczanie "śmieciówek" nie jest najlepszym pomysłem. Pracodawcom są potrzebne elastyczne formy zatrudnienia, szczególnie teraz. Dlaczego "śmieciówki" zyskują na znaczeniu? »

Eurostat podał dane dotyczące bezrobocia w Polsce za luty

Aktualizacja: 06.04.2021

W lutym bezrobocie w Polsce wyniosło 3,1 proc. i był to najniższy wskaźnik wśród krajów Unii Europejskiej - poinformował Eurostat. Jak to wygląda na tle Europy? Jakie są prognozy? »

Leesman Index: Biuro musi być lepsze niż dom

Aktualizacja: 01.04.2021

Jak powinny się zmienić biura, żeby więcej pracowników chciało tam wracać? Najnowsze, światowe badania Leesman porównują wyniki wieloletnich analiz z ankietami z okresu pandemii. Wniosek: kluczowe znaczenie mają czynniki związane z koncentracją i prywatnością. »

Ponad połowa pracowników boi się, że przegra z robotami

Aktualizacja: 26.03.2021

Pracownicy obawiają się, że przez roboty stracą pracę. Tradycyjne role zawodowe odchodzą do lamusa, tak uważają pracownicy ankietowani w badaniu PwC. Kluczowy wniosek z raportu – 60% pytanych obawia się, że automatyzacja zagraża wielu stanowiskom pracy. »

Nadal można składać wnioski o zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS [AUDIO]

Aktualizacja: 24.03.2021

Przedsiębiorcy z określonych branż mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. oraz za luty 2021 r. Do kiedy można złożyć wniosek? »

Czy programista bitcointa jest zawodem przyszłości?

Aktualizacja: 23.03.2021

Na odważnych deweloperów bitcoin czekać będą wkrótce duże pieniądze i napływ ofert. Tak prognozuje Jimmy Nguyen, prezes Bitcoin Association. Jego zdaniem świat bitcoina i kryptowalut będzie przyszłością dla programistów i otworzy wiele nowych ścieżek kariery. »

Pracodawcy są przeciwni pełnemu oskładkowaniu umów zleceń i o dzieło

Aktualizacja: 23.03.2021

Pomysły pełnego oskładkowania umów cywilnoprawnych wracają jak bumerang. Chodzi o objęcie ich składkami na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w pełnym wymiarze. Dlaczego pracodawcy są przeciwni? »

Co drugi pracownik obawia się o swoją pensję

Aktualizacja: 19.03.2021

Pandemia nie odpuszcza. Aż 84% Polaków obawia się, że kolejna fala pogorszy ich sytuację finansową. W Barometrze Związku Przedsiębiorstw Finansowych większość respondentów przyznała, że wraz z kolejną falą pandemii rośnie ich niepokój o budżet domowy. »

ZUS: rusza cykl spotkań konsultacyjnych z przedsiębiorcami

Aktualizacja: 16.03.2021

Chcemy dowiedzieć się, jak w ocenie środowiska projektowane przez nas zmiany wpłyną na komunikację z firmami – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. »

Dorota Warakomska: Dziś rynek pracy jest skrojony pod mężczyzn [PODCAST]

Aktualizacja: 17.03.2021

Na całym świecie pandemia powoduje powrót krzywdzących stereotypów. I powrót nieuświadomionego, złego traktowania kobiet, które częściej i łatwiej tracą pracę. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Czopik

Rajdowy Mistrz Polski, właściciel Szkoły Bezpiecznej Jazdy SBJ

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama