Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Flipping jubilerski - czy to inwestycja na czas kryzysu?

Flipping jubilerski - czy to inwestycja na czas kryzysu?
Flipping jubilerski - czy to inwestycja na czas kryzysu?
Grupa Armatura
Flipping jubilerski to jedna z inwestycji, która nie tylko zapewni ochronę majątku w czasach kryzysu, ale też pomnoży go w perspektywie lat. Na czym polega inwestowanie w diamenty? Ile można zarobić na flippingu?

Co to jest flipping jubilerski?

Angielski termin house flipping oznacza sposób zarabiania na nieruchomościach polegający na zakupie mieszkania w okazyjnej cenie, znacznie poniżej średniej rynkowej, odnowienie lokalu i jego sprzedaż z zyskiem. Jednak sama idea flippingu nie ogranicza się wyłącznie do rynku nieruchomości. Obecnie obserwujemy przeniesienie jej również na inne aktywa trwałe, które poprzez komercjalizację na różnych płaszczyznach podnoszą swoją wartość. Przykładem może być zakup działki inwestycyjnej położonej w lokalizacji z dużym potencjałem, przekształcenie jej pod budowę, doprowadzenie mediów i sprzedaż po wyższej cenie.

- W podobnym modelu inwestycyjnym możemy też nabyć surowy diament w atrakcyjnej dla nas cenie na rynku pozagiełdowym. Taki surowy diament szlifujemy i certyfikujemy. Następnie oprawiamy w ekskluzywną biżuterię, sprzedajemy i realizujemy zyski – tłumaczy Marek Jasiński, dyrektor regionu w Reliance Polska.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Ile można zarobić?

Jak podaje portal inwestycyjny Obligain.com, marża wypracowana na flippingu jubilerskim zależy przede wszystkim od kamienia centralnego i tego, w jak atrakcyjnej cenie uda się nam go pozyskać. Im bliżej hurtowej ceny, tym większy zysk uzyskamy na sprzedaży. Drugim ważnym składnikiem wpływającym na marżę jest podwójna komercjalizacja. Pierwszy wzrost wartości to przejście diamentu surowego w diament szlifowany. Drugi następuje wtedy, gdy oszlifowany diament staje się klejnotem.

- Przykładem może być transakcja, której przedmiotem był surowy diament kolorowy nabyty przez klienta za cenę 27.400 USD. W przeciągu następnych 3-mcy klejnot został podwójnie skomercjalizowany i w finalnej formie ekskluzywnego pierścionka dostarczony nabywcy wraz z certyfikatami potwierdzającymi jego autentyczność. Potencjalna wartość, poświadczona przez międzynarodowego eksperta, wynosi 65.000 USD. Sam kamień centralny umieszczony w pierścionku na ten moment wyceniany jest na 56 000 USD, a jego wartość z czasem będzie tylko rosła - mówi Marek Jasiński.

Które diamenty przynoszą największe zyski?

Nie wszystkie diamenty jednak przyniosą nam odpowiednio wysokie zyski. Dyrektor regionu w Reliance Polska twierdzi, że atrakcyjność inwestycyjna klejnotu wynika z jego unikatowości, czyli rzadkości występowania, a większą wartość uzyskują diamenty kolorowe: - Aby wydobyć diament bezbarwny o masie 1 ct potrzeba 270 ton skały bazaltowej, a żeby wyszlifować jeden diament czerwony o masie 1 ct trzeba wydobyć 200.000 ct diamentów bezbarwnych. Szacuje się, że do roku 2030 wydobycie diamentów spadnie o 50 proc., a im dobra luksusowego jest mniej, tym jego wartość jest większa - zwraca uwagę Marek Jasiński. - Obecnie radziłbym inwestować w diamenty kolorowe, ponieważ stanowią jedynie 6-7 proc. wykonywanych na świecie kamieni jubilerskich. Poza tym, w 2021 roku nastąpi zamknięcie największej kopalni kamieni kolorowych mieszczącej się w Argyle, która odpowiada za wydobycie 85 proc. światowych zasobów tych diamentów. Taka kolej rzeczy spowoduje szybki wzrost ich cen, nawet o 20-30 proc. w skali roku - dodaje.

Czy inwestycje w diamenty są bezpieczne?

Jedną z konsekwencji globalnej epidemii jest potężny dodruk pieniędzy, których wartość jest umowna i czasowa, a depozyty bankowe pozostają praktycznie w ogóle nieopłacalne. Wobec zaistniałej sytuacji, wielu inwestorów staje przed dylematem wyboru źródła lokowania swojego kapitału. Alternatywą mogą być klejnoty, które są majątkiem stałym, odpornym na inflację.

- W przeciwieństwie do pieniędzy, klejnoty nie tracą wartości nabywczej na przestrzeni czasu. Ich ilość jest ograniczona i nie można ich powielić w dowolny sposób, dlatego inwestowanie w takie materialne dobro jest jak najbardziej słuszne w obecnych czasach, zwłaszcza że światowe zmiany w obrocie diamentami wywołane epidemią, spowodowały możliwość nabycia rzadkich surowców w atrakcyjnych cenach - twierdzi dyrektor regionu w Reliance Polska. - Pamiętajmy jednak, że zakupom wysokiej klasy diamentów towarzyszą pewne ryzyka m.in. możliwość zniszczenia diamentu podczas szlifowania, uzyskanie słabszych parametrów jakościowych czy nawet zakup falsyfikatu. Dlatego we flippingu jubilerskim bardziej niż w innych inwestycjach kluczem do sukcesu jest znalezienie właściwej firmy partnerskiej, dzięki czemu ryzyko straty spada praktycznie do zera. Nie jest to jednak inwestycja terminowa, sprzedaż klejnotu i realizacja zysku może potrwać dłużej niż zakładaliśmy - podsumowuje.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!
Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!

Poradnik prezentuje praktyczne wskazówki, w jaki sposób dostosować się do zmian w podatkach i wynagrodzeniach wprowadzanych nowelizacją Polskiego Ładu.

Tyko teraz książka + ebook w PREZENCIE
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Problemy firm widoczne na długo przed niewypłacalnością
  Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, iż 1/3 bankrutów i 1/4 restrukturyzowanych przedsiębiorstw nie płaciła swoim kontrahentom już na 2 lata przed ogłoszeniem niewypłacalności.
  Ceny mieszkań w Polsce osiągnęły maksimum w połowie 2022 roku? Niewykluczone
  Czekaliście ze sprzedażą mieszkania, aż ceny osiągną apogeum? No więc, chyba pora udać się do pośrednika obrotu nieruchomościami. Ceny sprzedaży mieszkań, w niektórych miastach zaczęły spadać, a ponadto serwisy nieruchomościowe puchną od ofert z rynku wtórnego.
  Nowoczesna komunikacja PR elementem inwestycji biznesu
  Cyfryzacja, zmiana pokoleniowa i coraz bardziej wymagający rynek. Nawet w niedalekiej przyszłości prowadzenie biznesu będzie całkowicie innym wyzwaniem, aniżeli kilka lat temu. Dynamiczna transformacja społeczno-gospodarcza wymaga od przedsiębiorców jeszcze szerszego spojrzenia zarówno na swoich klientów, jak i inwestorów, kontrahentów, czy sam zespół.
  Elektrownie atomowe. Czy powstaną w Polsce?
  Pięć ośrodków będzie uczestniczyć w procesie licencjonowania i kontroli elektrowni jądrowej. Prezes Państwowej Agencji Atomistyki zdecydował o przyznaniu autoryzacji dla ośrodków naukowo-badawczych.
  Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce
  Mimo zawirowań geopolitycznych i gospodarczych ostatnich miesięcy, polski rynek nieruchomości komercyjnych zakończył pierwsze półrocze niezłym wynikiem. Należy jednak pamiętać, że echa tych zawirowań nie widać jeszcze w wynikach drugiego kwartału 2022 roku.
  Spółdzielnie mieszkaniowe podwyższają czynsze. Winne ceny energii
  Czy po wakacjach kredytowych pojawi się postulat wakacji czynszowych? Opłaty rosną a zarządcy tłumaczą, że nie oni są winni. Znaczną część czynszu stanowi energia – ogrzanie wody i mieszkań oraz prąd w częściach wspólnych. Dodatkowo inflacja wpływa na ceny usług niezwiązanych bezpośrednio z energią. Niestety nic nie wskazuje, żeby najnowsze podwyżki miały być ostatnimi.
  Dopłaty do innych niż węgiel źródeł ciepła - projekt
  W wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano projekt ustawy regulujący m.in. jednorazowe dodatki dla ogrzewających swoje domy paliwem innym niż węgiel.
  Zaostrzanie nadzoru rejestrowania sprzedaży
  Resort finansów pracuje nad zmianami prawa, które zabezpieczą źródła wpływów podatkowych państwa. Proponowane zmiany dotyczą głównie fiskalizacji sprzedaży przy użyciu kas w urządzeniach do automatycznego świadczenia usług i sprzedaży towarów. Do nowych przepisów będą musiały dostosować się kolejne grupy przedsiębiorców.
  Niskie ceny przyciągają Czechów na zakupy do Polski
  Czesi wciąż chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Szczególnie atrakcyjne są ceny benzyny oraz artykułów spożywczych. Każda wizyta to oszczędność
  Co może od 2023 r. zastąpić opakowania plastikowe? [KOMENTARZ]
  Przepisy systematycznie będą ograniczać produkcję plastikowych opakowań. Czy jest alternatywa dla tworzyw sztucznych?
  Kryzys w związku z wojną w Ukrainie - wsparcie dla przedsiębiorców
  Pomoc będzie mogła być udzielana w formie pożyczek, zarówno mikro, małym, średnim, jak i dużym przedsiębiorcom. Do kiedy będzie można otrzymać wsparcie?
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej? Dziś zastanowimy się nad tym czy jest możliwy, a jak tak to ile wynosi. Co mówią przepisy?
  Procenty z lokat przegrywają z inflacją w Polsce i UE
  Inflacja dwucyfrowa jednak odsetki w bankach niewiele wyższe niż przed wojną. To realia nie tylko polskie
  Ile jest fotoradarów w Polsce? A ile w Europie?
  Ile jest fotoradarów w Polsce? Dokładnie 587. Jak jednak ta liczba wypada na tle innych krajów Europy? W Wielkiej Brytanii jest ich 10-krotnie więcej.
  Polacy przenoszą się z mieszkań do domów
  Domy szybko zyskują na wartości oraz popularności wśród Polaków. Podobnie jak mieszkania są one dobrą inwestycją w dobie galopującej inflacji i potrafią ochronić oszczędności, a nawet je pomnożyć. Nic więc dziwnego, że przeznaczone pod nie grunty, sprzedają się dziś jak ciepłe bułeczki.
  PIE: w sierpniu indeks koniunktury spadł do 98,6 pkt
  Miesięczny Indeks Koniunktury Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego spadł w sierpniu o 3,8 pkt, do poziomu 98,6 pkt - przekazał PIE. Po raz pierwszy od lutego odczyt MIK jest poniżej poziomu neutralnego, co oznacza przewagę nastrojów negatywnych - dodano.
  50 mln zł rocznie na wykup byłych mieszkań pracowniczych
  50 mln rocznie przekaże polski rząd samorządom, które zdecydują się wykupić od podmiotów prywatnych dawne mieszkania pracownicze, aby ich lokatorom nie groziły podwyżki czynszu - powiedział PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w Zgierzu (woj. łódzkie), gdzie jest ok. 40 takich mieszkań.
  Przyczyny zużycia opon? Oto główni zabójcy ogumienia
  Przyczyny zużycia opon? Lista jest dość długa. Warto ją jednak poznać. W ten sposób kierujący może przedłużyć czas życia ogumienia w swoim aucie.
  Strefy czystego transportu w Polsce. Kto będzie pionierem?
  Strefy czystego transportu w Polsce. Co oznaczają? Czemu kierowcy ich nie chcą? I które miasto utworzy pierwszą? Sprawdźmy.
  E-commerce: zmiana zawartości maila po wysyłce? To możliwe!
  Zawartość wysłanego już maila można zmienić dzięki technologii real time content management (RTCM). Korzystanie z tego rozwiązania staje się coraz powszechniejszym trendem na polskim rynku e-commerce.
  Internet Rzeczy. Rewolucja, która w Polsce jest nowością
  Przedmioty połączone cyfrowo. Internet Rzeczy to technologia, od której w biznesie nie ma już odwrotu. Skoro tak, to dlaczego zaledwie 29 proc. firm w UE wykorzystuje IoT? Polska nie zaskakuje — znajdujemy się w ogonie wspólnoty. Nowe dane Eurostatu pokazują, jak wygląda wykorzystanie tej technologii w UE.
  Ceny luksusowych nieruchomości na świecie rosną wolniej, ale spadków nie widać.
  Na koniec drugiego kwartału 2022 roku firma Knight Frank opublikowała Prime Global Cities Index, czyli indeks śledzący ceny luksusowych nieruchomości na świecie w 45 miastach. Po dwóch latach, w trakcie których obserwowaliśmy historycznie najwyższą dynamikę wzrostu cen nieruchomości luksusowych widoczny jest spadek.
  Zakup mieszkania na osiedlu. Gdzie można kupić?
  W jakich inwestycjach deweloperzy mają ukończone mieszkania lub z bliskim terminem oddania? Jakie lokale są jeszcze w sprzedaży? W jakich cenach?
  Ile zostało już złożonych wniosków o wakacje kredytowe?
  Około 850 tys. wniosków o wakacje kredytowe złożono we wszystkich bankach - poinformował w środę prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
  Mandaty w wakacje 2022. Mamy rekordzistę. To OPP z Lublina
  Mandaty w wakacje 2022 nie będą niskie? Tylko w lipcu przekonało się o tym prawie 114 tys. kierowców. Tyle złapały rejestratory systemu CANARD ITD.