REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego warto inwestować w Trójmieście?

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Dlaczego warto inwestować w Trójmieście? /fot. Shutterstock
Dlaczego warto inwestować w Trójmieście? /fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Inwestowanie w nieruchomości jest bardzo opłacalne. Atrakcyjna nieruchomość położona w atrakcyjnej lokalizacji zwiększa potencjał inwestycyjny. Jak Polska długa i szeroka można szukać takich perełek inwestycyjnych. Nie dziwi więc fakt, że trójmiejskie lokalizacje cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Nikodem Mazurkiewicz, Specjalista ds. Sprzedaży i Wynajmu Nieruchomości z biura nieruchomości Nowodworski Estates podpowie dlaczego warto inwestować w Trójmieście.

Lokalizacja ma znaczenie

Szukając odpowiedniej nieruchomości inwestycyjnej nad morzem warto skupić swoją uwagę na nowoczesnych budynkach w dogodnej lokalizacji. Dobrze jest, aby mieszkanie położone było w dogodnej okolicy, gdzie znajdują się biurowce i centra badawczo-rozwojowe. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia klienta, który, wybierając mieszkanie, szuka lokalu zlokalizowanego tam, gdzie będzie miał łatwy dostęp do infrastruktury np. przystanek tramwajowy czy SKM. Jeśli chodzi o wielkość mieszkania klienci wybierają najchętniej mniejsze mieszkania. Kawalerki i nieduże 2-pokojowe nieruchomości stanowią główną część wszystkich mieszkań na wynajem. Wynika to z bardzo prostej przyczyny – cena zakupu jest atrakcyjna i generuje zadowalające stopy zwrotu. Nieruchomości w Trójmieście powinny posiadać np. garaż, parking czy taras. Zaplecze rekreacyjne jest równie ważne. Warto zapewnić lokatorom dodatkowe udogodnienia tj. plac zabaw dla dzieci czy ogólnodostępny ogród.

REKLAMA

Polecamy: Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy

Na wakacje i nie tylko

Obecny trend na rynku nieruchomości pokazuje, że klienci chętnie inwestują w trójmiejskie nieruchomości. Funkcjonuje popularny model biznesowy - kup i zarabiaj. Zakupiona nieruchomość nad morzem, przeznaczona na wynajem długoterminowy będzie przynosić regularne zyski właścicielowi. Poza dobrą rentownością nadmorskie nieruchomości z roku na rok zyskują na wartości. Jak pokazują statystyki osoby, które zainwestowały w apartament 10 lat temu, mogą go dziś sprzedać prawie za dwukrotność tej kwoty, którą wtedy zapłaciły.

Wymagający klient

Za inwestowaniem na nadmorskim rynku nieruchomości przemawia zarówno dobra koniunktura gospodarcza jak i rozwój turystyki, ale przede wszystkim matematyka. W skali jednego roku od stycznia 2018 Gdańsk odnotował wzrost średniej ceny za metr kwadratowy na poziomie ponad 17% - zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym (dane: bankier.pl). Pod względem wysokości cen najmu Gdańsk znajduje się na 2. miejscu w Polsce, zaraz po Warszawie. Aktualnie klienci wybierają zakup domów oraz mieszkań o podwyższonym standardzie, przeznaczonych pod inwestycję z wynajmu. Na rynku pojawiły się firmy oferujące długoterminowe zarządzanie najmem nieruchomości, które umożliwia generowanie bezobsługowo pasywnego dochodu przez inwestorów. W celu wyboru właściwego modelu oraz konkretnej nieruchomości warto nawiązać współpracę z profesjonalnym agentem, orientującym się w przepisach prawnych, który zadba o bezpieczeństwo transakcji oraz odpowiednią weryfikację potencjalnych najemców.

Elżbieta Jachymczak, www.nowodworskiestates.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

REKLAMA

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

REKLAMA

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA