REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego warto inwestować w Trójmieście?

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Dlaczego warto inwestować w Trójmieście? /fot. Shutterstock
Dlaczego warto inwestować w Trójmieście? /fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Inwestowanie w nieruchomości jest bardzo opłacalne. Atrakcyjna nieruchomość położona w atrakcyjnej lokalizacji zwiększa potencjał inwestycyjny. Jak Polska długa i szeroka można szukać takich perełek inwestycyjnych. Nie dziwi więc fakt, że trójmiejskie lokalizacje cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Nikodem Mazurkiewicz, Specjalista ds. Sprzedaży i Wynajmu Nieruchomości z biura nieruchomości Nowodworski Estates podpowie dlaczego warto inwestować w Trójmieście.

Lokalizacja ma znaczenie

Szukając odpowiedniej nieruchomości inwestycyjnej nad morzem warto skupić swoją uwagę na nowoczesnych budynkach w dogodnej lokalizacji. Dobrze jest, aby mieszkanie położone było w dogodnej okolicy, gdzie znajdują się biurowce i centra badawczo-rozwojowe. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia klienta, który, wybierając mieszkanie, szuka lokalu zlokalizowanego tam, gdzie będzie miał łatwy dostęp do infrastruktury np. przystanek tramwajowy czy SKM. Jeśli chodzi o wielkość mieszkania klienci wybierają najchętniej mniejsze mieszkania. Kawalerki i nieduże 2-pokojowe nieruchomości stanowią główną część wszystkich mieszkań na wynajem. Wynika to z bardzo prostej przyczyny – cena zakupu jest atrakcyjna i generuje zadowalające stopy zwrotu. Nieruchomości w Trójmieście powinny posiadać np. garaż, parking czy taras. Zaplecze rekreacyjne jest równie ważne. Warto zapewnić lokatorom dodatkowe udogodnienia tj. plac zabaw dla dzieci czy ogólnodostępny ogród.

REKLAMA

Polecamy: Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy

Na wakacje i nie tylko

Obecny trend na rynku nieruchomości pokazuje, że klienci chętnie inwestują w trójmiejskie nieruchomości. Funkcjonuje popularny model biznesowy - kup i zarabiaj. Zakupiona nieruchomość nad morzem, przeznaczona na wynajem długoterminowy będzie przynosić regularne zyski właścicielowi. Poza dobrą rentownością nadmorskie nieruchomości z roku na rok zyskują na wartości. Jak pokazują statystyki osoby, które zainwestowały w apartament 10 lat temu, mogą go dziś sprzedać prawie za dwukrotność tej kwoty, którą wtedy zapłaciły.

Wymagający klient

Za inwestowaniem na nadmorskim rynku nieruchomości przemawia zarówno dobra koniunktura gospodarcza jak i rozwój turystyki, ale przede wszystkim matematyka. W skali jednego roku od stycznia 2018 Gdańsk odnotował wzrost średniej ceny za metr kwadratowy na poziomie ponad 17% - zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym (dane: bankier.pl). Pod względem wysokości cen najmu Gdańsk znajduje się na 2. miejscu w Polsce, zaraz po Warszawie. Aktualnie klienci wybierają zakup domów oraz mieszkań o podwyższonym standardzie, przeznaczonych pod inwestycję z wynajmu. Na rynku pojawiły się firmy oferujące długoterminowe zarządzanie najmem nieruchomości, które umożliwia generowanie bezobsługowo pasywnego dochodu przez inwestorów. W celu wyboru właściwego modelu oraz konkretnej nieruchomości warto nawiązać współpracę z profesjonalnym agentem, orientującym się w przepisach prawnych, który zadba o bezpieczeństwo transakcji oraz odpowiednią weryfikację potencjalnych najemców.

Elżbieta Jachymczak, www.nowodworskiestates.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA