Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie!
REKLAMA
REKLAMA
1. Wynajem mieszkań
Zdaniem specjalistów z biura Nowodworski Estates to właśnie ten sposób inwestowania w nieruchomości zasługuje na szczególną uwagę. Wiąże się z bezpieczeństwem i komfortem stabilnych dochodów. Pomocna w tym przypadku może okazać się usługa zarządzania najmem.
REKLAMA
2. House flipping
Wywodzący się z Zachodu house flipping to metoda, która w naszym kraju wciąż zyskuje zwolenników. Biznes tego rodzaju wiąże się z kompetencjami obejmującymi zarówno wyszukiwanie nieruchomości w okazjonalnych cenach, jak i podnoszenie ich wartości oraz ponowne wprowadzanie na rynek. Bez odpowiedniej wiedzy ani rusz.
Polecamy: Jak przygotować się do zmian w 2020 r.
3. Multiapartamenty
Kupowanie dużych mieszkań i przerabianie ich na mniejsze z oddzielnymi wejściami to kolejny zyskujący na popularności sposób inwestowania w nieruchomości. Problemem mogą się tu okazać ograniczenia wynikające z przepisów budowlanych i możliwości aranżacyjnych. Niemniej jednak deweloperzy już na etapie projektowania przewidują taki sposób zarabiania na mieszkaniach. Apartamenty budowane są w taki sposób, by mogły funkcjonować zarówno jako jedna całość, jak i kilka samodzielnych mieszkań.
4. Najem krótkoterminowy
To kuszący sposób zarabiania na mieszkaniach, niestety obarczony wysokim ryzykiem. Choć zyski mogą cieszyć, nieruchomość przeznaczona pod wynajem krótkookresowy zostaje bardzo szybko wyeksploatowana. Jej utrzymanie sporo kosztuje i wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela. Wynajmowanie mieszkania na krótkie terminy jest więc zarezerwowane dla osób, które mają na to wystarczająco dużo czasu i oczywiście… posiadają nieruchomości w turystycznych lokalizacjach.
5. Podnajmowanie mieszkania
To doskonały sposób na to, aby zacząć zarabianie na nieruchomościach. Niepotrzebny jest w tym przypadku duży kapitał. Wystarczy korzystna umowa z właścicielem mieszkania. Wynajmowany w ten sposób lokal można z zyskiem udostępnić innym mieszkańcom. Wystarczy pomysł na zaaranżowanie nieruchomości i wynajęcie jej po wyższej cenie.
6. Usługi hotelarskie
Czasami można znaleźć inwestycję deweloperską, w której właściciel oferuje podpisanie umowy na świadczenie usług hotelarskich. Wchodzi się więc w posiadanie lokalu, który zostanie udostępniony gościom hotelowym. Za takie użyczanie mieszkania deweloper regularnie wypłaca ustaloną kwotę, która określona jest w odpowiedniej umowie. Zawsze też można pokusić się o otwarcie własnego hotelu czy hostelu, ale biznes tego rodzaju wiąże się z wieloma kwestiami wymagającymi dodatkowych kompetencji.
7. Lokale usługowe
Lokale przeznaczone pod prowadzenie przedsiębiorstwa to towar zdecydowanie bardziej deficytowy niż mieszkania. Dlatego w większych miastach warto zainwestować właśnie w taki rodzaj nieruchomości. Trzeba przy tym jednak pamiętać o wszelkich uwarunkowaniach prawnych, dotyczących lokali usługowych. Projekty muszą być zgodne z konkretnymi przepisami budowlanymi i zasadami BHP. Warto skorzystać tu z pomocy pośrednika, który na swoim pokładzie ma nie tylko prawników, ale i architektów.
Inwestuj w nieruchomości!
Jak wynika z artykułu Nowodworski Estates, sposobów zarabiania na nieruchomościach jest wiele, ale nie każdy jest równie bezpieczny i opłacalny. Warto skupić się na tych najbardziej popularnych, a więc wynajmie i flippingu.
REKLAMA
REKLAMA