REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie!

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock
Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W Polsce inwestowanie w nieruchomości to wciąż najpopularniejszy pomysł na lokowanie oszczędności. Rynek ten gwarantuje stabilne i względnie wysokie zyski. Ryzyko strat wydaje się przy tym bardzo nikłe. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej zastanawiają się nad tym, jaką aktywność na rynku nieruchomości wybrać. Z odpowiedzią przychodzą eksperci biura Nowodworski Estates, którzy w swoim artykule prezentują najpopularniejsze sposoby zarabiania na mieszkaniach.

1. Wynajem mieszkań

Zdaniem specjalistów z biura Nowodworski Estates to właśnie ten sposób inwestowania w nieruchomości zasługuje na szczególną uwagę. Wiąże się z bezpieczeństwem i komfortem stabilnych dochodów. Pomocna w tym przypadku może okazać się usługa zarządzania najmem.

REKLAMA

2. House flipping

Wywodzący się z Zachodu house flipping to metoda, która w naszym kraju wciąż zyskuje zwolenników. Biznes tego rodzaju wiąże się z kompetencjami obejmującymi zarówno wyszukiwanie nieruchomości w okazjonalnych cenach, jak i podnoszenie ich wartości oraz ponowne wprowadzanie na rynek. Bez odpowiedniej wiedzy ani rusz. 

Polecamy: Jak przygotować się do zmian w 2020 r.

3. Multiapartamenty

Kupowanie dużych mieszkań i przerabianie ich na mniejsze z oddzielnymi wejściami to kolejny zyskujący na popularności sposób inwestowania w nieruchomości. Problemem mogą się tu okazać ograniczenia wynikające z przepisów budowlanych i możliwości aranżacyjnych. Niemniej jednak deweloperzy już na etapie projektowania przewidują taki sposób zarabiania na mieszkaniach. Apartamenty budowane są w taki sposób, by mogły funkcjonować zarówno jako jedna całość, jak i kilka samodzielnych mieszkań.

4. Najem krótkoterminowy

To kuszący sposób zarabiania na mieszkaniach, niestety obarczony wysokim ryzykiem. Choć zyski mogą cieszyć, nieruchomość przeznaczona pod wynajem krótkookresowy zostaje bardzo szybko wyeksploatowana. Jej utrzymanie sporo kosztuje i wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela. Wynajmowanie mieszkania na krótkie terminy jest więc zarezerwowane dla osób, które mają na to wystarczająco dużo czasu i oczywiście… posiadają nieruchomości w turystycznych lokalizacjach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

5. Podnajmowanie mieszkania

To doskonały sposób na to, aby zacząć zarabianie na nieruchomościach. Niepotrzebny jest w tym przypadku duży kapitał. Wystarczy korzystna umowa z właścicielem mieszkania. Wynajmowany w ten sposób lokal można z zyskiem udostępnić innym mieszkańcom. Wystarczy pomysł na zaaranżowanie nieruchomości i wynajęcie jej po wyższej cenie.

6. Usługi hotelarskie

Czasami można znaleźć inwestycję deweloperską, w której właściciel oferuje podpisanie umowy na świadczenie usług hotelarskich. Wchodzi się więc w posiadanie lokalu, który zostanie udostępniony gościom hotelowym. Za takie użyczanie mieszkania deweloper regularnie wypłaca ustaloną kwotę, która określona jest w odpowiedniej umowie. Zawsze też można pokusić się o otwarcie własnego hotelu czy hostelu, ale biznes tego rodzaju wiąże się z wieloma kwestiami wymagającymi dodatkowych kompetencji.

7. Lokale usługowe

Lokale przeznaczone pod prowadzenie przedsiębiorstwa to towar zdecydowanie bardziej deficytowy niż mieszkania. Dlatego w większych miastach warto zainwestować właśnie w taki rodzaj nieruchomości. Trzeba przy tym jednak pamiętać o wszelkich uwarunkowaniach prawnych, dotyczących lokali usługowych. Projekty muszą być zgodne z konkretnymi przepisami budowlanymi i zasadami BHP. Warto skorzystać tu z pomocy pośrednika, który na swoim pokładzie ma nie tylko prawników, ale i architektów.

Inwestuj w nieruchomości!

Jak wynika z artykułu Nowodworski Estates, sposobów zarabiania na nieruchomościach jest wiele, ale nie każdy jest równie bezpieczny i opłacalny. Warto skupić się na tych najbardziej popularnych, a więc wynajmie i flippingu.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA