REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie!

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock
Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W Polsce inwestowanie w nieruchomości to wciąż najpopularniejszy pomysł na lokowanie oszczędności. Rynek ten gwarantuje stabilne i względnie wysokie zyski. Ryzyko strat wydaje się przy tym bardzo nikłe. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej zastanawiają się nad tym, jaką aktywność na rynku nieruchomości wybrać. Z odpowiedzią przychodzą eksperci biura Nowodworski Estates, którzy w swoim artykule prezentują najpopularniejsze sposoby zarabiania na mieszkaniach.

1. Wynajem mieszkań

Zdaniem specjalistów z biura Nowodworski Estates to właśnie ten sposób inwestowania w nieruchomości zasługuje na szczególną uwagę. Wiąże się z bezpieczeństwem i komfortem stabilnych dochodów. Pomocna w tym przypadku może okazać się usługa zarządzania najmem.

REKLAMA

2. House flipping

Wywodzący się z Zachodu house flipping to metoda, która w naszym kraju wciąż zyskuje zwolenników. Biznes tego rodzaju wiąże się z kompetencjami obejmującymi zarówno wyszukiwanie nieruchomości w okazjonalnych cenach, jak i podnoszenie ich wartości oraz ponowne wprowadzanie na rynek. Bez odpowiedniej wiedzy ani rusz. 

Polecamy: Jak przygotować się do zmian w 2020 r.

3. Multiapartamenty

Kupowanie dużych mieszkań i przerabianie ich na mniejsze z oddzielnymi wejściami to kolejny zyskujący na popularności sposób inwestowania w nieruchomości. Problemem mogą się tu okazać ograniczenia wynikające z przepisów budowlanych i możliwości aranżacyjnych. Niemniej jednak deweloperzy już na etapie projektowania przewidują taki sposób zarabiania na mieszkaniach. Apartamenty budowane są w taki sposób, by mogły funkcjonować zarówno jako jedna całość, jak i kilka samodzielnych mieszkań.

4. Najem krótkoterminowy

To kuszący sposób zarabiania na mieszkaniach, niestety obarczony wysokim ryzykiem. Choć zyski mogą cieszyć, nieruchomość przeznaczona pod wynajem krótkookresowy zostaje bardzo szybko wyeksploatowana. Jej utrzymanie sporo kosztuje i wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela. Wynajmowanie mieszkania na krótkie terminy jest więc zarezerwowane dla osób, które mają na to wystarczająco dużo czasu i oczywiście… posiadają nieruchomości w turystycznych lokalizacjach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

5. Podnajmowanie mieszkania

To doskonały sposób na to, aby zacząć zarabianie na nieruchomościach. Niepotrzebny jest w tym przypadku duży kapitał. Wystarczy korzystna umowa z właścicielem mieszkania. Wynajmowany w ten sposób lokal można z zyskiem udostępnić innym mieszkańcom. Wystarczy pomysł na zaaranżowanie nieruchomości i wynajęcie jej po wyższej cenie.

6. Usługi hotelarskie

Czasami można znaleźć inwestycję deweloperską, w której właściciel oferuje podpisanie umowy na świadczenie usług hotelarskich. Wchodzi się więc w posiadanie lokalu, który zostanie udostępniony gościom hotelowym. Za takie użyczanie mieszkania deweloper regularnie wypłaca ustaloną kwotę, która określona jest w odpowiedniej umowie. Zawsze też można pokusić się o otwarcie własnego hotelu czy hostelu, ale biznes tego rodzaju wiąże się z wieloma kwestiami wymagającymi dodatkowych kompetencji.

7. Lokale usługowe

Lokale przeznaczone pod prowadzenie przedsiębiorstwa to towar zdecydowanie bardziej deficytowy niż mieszkania. Dlatego w większych miastach warto zainwestować właśnie w taki rodzaj nieruchomości. Trzeba przy tym jednak pamiętać o wszelkich uwarunkowaniach prawnych, dotyczących lokali usługowych. Projekty muszą być zgodne z konkretnymi przepisami budowlanymi i zasadami BHP. Warto skorzystać tu z pomocy pośrednika, który na swoim pokładzie ma nie tylko prawników, ale i architektów.

Inwestuj w nieruchomości!

Jak wynika z artykułu Nowodworski Estates, sposobów zarabiania na nieruchomościach jest wiele, ale nie każdy jest równie bezpieczny i opłacalny. Warto skupić się na tych najbardziej popularnych, a więc wynajmie i flippingu.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA