reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie!

Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie!

W Polsce inwestowanie w nieruchomości to wciąż najpopularniejszy pomysł na lokowanie oszczędności. Rynek ten gwarantuje stabilne i względnie wysokie zyski. Ryzyko strat wydaje się przy tym bardzo nikłe. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej zastanawiają się nad tym, jaką aktywność na rynku nieruchomości wybrać. Z odpowiedzią przychodzą eksperci biura Nowodworski Estates, którzy w swoim artykule prezentują najpopularniejsze sposoby zarabiania na mieszkaniach.

1. Wynajem mieszkań

Zdaniem specjalistów z biura Nowodworski Estates to właśnie ten sposób inwestowania w nieruchomości zasługuje na szczególną uwagę. Wiąże się z bezpieczeństwem i komfortem stabilnych dochodów. Pomocna w tym przypadku może okazać się usługa zarządzania najmem.

2. House flipping

Wywodzący się z Zachodu house flipping to metoda, która w naszym kraju wciąż zyskuje zwolenników. Biznes tego rodzaju wiąże się z kompetencjami obejmującymi zarówno wyszukiwanie nieruchomości w okazjonalnych cenach, jak i podnoszenie ich wartości oraz ponowne wprowadzanie na rynek. Bez odpowiedniej wiedzy ani rusz. 

Polecamy: Jak przygotować się do zmian w 2020 r.

3. Multiapartamenty

Kupowanie dużych mieszkań i przerabianie ich na mniejsze z oddzielnymi wejściami to kolejny zyskujący na popularności sposób inwestowania w nieruchomości. Problemem mogą się tu okazać ograniczenia wynikające z przepisów budowlanych i możliwości aranżacyjnych. Niemniej jednak deweloperzy już na etapie projektowania przewidują taki sposób zarabiania na mieszkaniach. Apartamenty budowane są w taki sposób, by mogły funkcjonować zarówno jako jedna całość, jak i kilka samodzielnych mieszkań.

4. Najem krótkoterminowy

To kuszący sposób zarabiania na mieszkaniach, niestety obarczony wysokim ryzykiem. Choć zyski mogą cieszyć, nieruchomość przeznaczona pod wynajem krótkookresowy zostaje bardzo szybko wyeksploatowana. Jej utrzymanie sporo kosztuje i wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela. Wynajmowanie mieszkania na krótkie terminy jest więc zarezerwowane dla osób, które mają na to wystarczająco dużo czasu i oczywiście… posiadają nieruchomości w turystycznych lokalizacjach.

5. Podnajmowanie mieszkania

To doskonały sposób na to, aby zacząć zarabianie na nieruchomościach. Niepotrzebny jest w tym przypadku duży kapitał. Wystarczy korzystna umowa z właścicielem mieszkania. Wynajmowany w ten sposób lokal można z zyskiem udostępnić innym mieszkańcom. Wystarczy pomysł na zaaranżowanie nieruchomości i wynajęcie jej po wyższej cenie.

6. Usługi hotelarskie

Czasami można znaleźć inwestycję deweloperską, w której właściciel oferuje podpisanie umowy na świadczenie usług hotelarskich. Wchodzi się więc w posiadanie lokalu, który zostanie udostępniony gościom hotelowym. Za takie użyczanie mieszkania deweloper regularnie wypłaca ustaloną kwotę, która określona jest w odpowiedniej umowie. Zawsze też można pokusić się o otwarcie własnego hotelu czy hostelu, ale biznes tego rodzaju wiąże się z wieloma kwestiami wymagającymi dodatkowych kompetencji.

7. Lokale usługowe

Lokale przeznaczone pod prowadzenie przedsiębiorstwa to towar zdecydowanie bardziej deficytowy niż mieszkania. Dlatego w większych miastach warto zainwestować właśnie w taki rodzaj nieruchomości. Trzeba przy tym jednak pamiętać o wszelkich uwarunkowaniach prawnych, dotyczących lokali usługowych. Projekty muszą być zgodne z konkretnymi przepisami budowlanymi i zasadami BHP. Warto skorzystać tu z pomocy pośrednika, który na swoim pokładzie ma nie tylko prawników, ale i architektów.

Inwestuj w nieruchomości!

Jak wynika z artykułu Nowodworski Estates, sposobów zarabiania na nieruchomościach jest wiele, ale nie każdy jest równie bezpieczny i opłacalny. Warto skupić się na tych najbardziej popularnych, a więc wynajmie i flippingu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zdjęcia

Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock
Najlepsze sposoby zarabiania na nieruchomościach. Poznaj je wszystkie! /fot. shutterstock

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Martyna Owsiak

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama