| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Przedszkole > Przedszkole - pomysł

Przedszkole - pomysł

Prowadzenie przedszkola może być naprawdę świetnym pomysłem na biznes. Jeśli stworzysz miejsce miłe, przytulne, z dobrze wykwalifikowaną i sympatyczną kadrą, to na brak dzieci na pewno nie będziesz narzekać.

Prowadzenie przedszkola to biznes, w który trzeba zainwestować spore pieniądze, a potrzebna jest jeszcze wyjątkowa cierpliwość i determinacja. Ale pamiętajmy, że w coraz zamożniejszym społeczeństwie wzrasta zapotrzebowanie na różnego rodzaju profesjonalne płatne usługi, również przedszkolne. Również ciągły brak miejsc w przedszkolach otwiera nowe możliwości dla kogoś, kto chciałby zająć się taką właśnie działalnością.

Aby dojść do celu trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć wiele determinacji, gdyż do otwarcia przedszkola potrzebne będzie spełnienie wielu surowych wymogów zawartych w różnych przepisach.

Zakładając przedszkole trzeba pamiętać, że dla rodziców ważna jest oferta programowa, ale też atmosfera i czas, na jaki można zostawić dziecko.

Przedszkole musi też realizować tzw. minimum programowe określone przez Ministerstwo Edukacji.

Powodzeniem cieszą się przedszkola językowe albo realizujące sprawdzone metody nauczania. Niektóre oferują rodzicom możliwość podglądania przez Internet, co robi ich maluch.


Potrzeby i możliwości – ważne pytania

Nim przedszkole rozpocznie swoją działalność zbadaj potrzeby jakie są w Twojej okolicy i jakie masz możliwości działania.

Ważne pytania, na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć:
Ile dzieci potrzebuje opieki przedszkolnej?
Czy rodzice chcą aby ich dzieci chodziły do przedszkola?
Czy znajdziesz w okolicy odpowiednie warunki lokalowe?
Czy możesz liczyć na pomoc lokalnej społeczności (np. rodziców, parafii, władz samorządowych, czy lokalnych przedsiębiorców)?
Jakie przedszkole w Twojej okolicy jest potrzebne?
Na czym Ci najbardziej zależy? (np. dużo różnych zajęć, jak nauka języków, rysunku, rytmika, sztuki walki, czy też określony kierunek np. nauka języka ale dużo zajęć)?

W udzieleniu sobie odpowiedzi na te pytania na pewno pomoże przejrzenie stron internetowych działających przedszkoli, jak np:
www.zielona-ciuchcia.pl
www.akademiamaluchow.pl
www.akademiakrasnoludkow.com
www.krasnal.waw.pl
www.bajkowakraina.pl
www.klubjuniora.pl
www.przedszkole-frajda.pl
www.koala.edu.pl

Pełną listę przedszkoli możesz znaleźć m.in. na stronie:
www.e-dziecko.pl

Podejmując decyzję o powołaniu przedszkola powinieneś zająć się w zasadzie równolegle kilkoma kwestiami:
– kadra,
– lokal,
– program,
– dokumentacja.

Dyrektor przedszkola nie może być osobą przypadkową

Ogromnie pomocne będzie jeśli w pierwszej kolejności, znajdziesz odpowiednią osobę na stanowisko dyrektora przedszkola. Nie może to być byle kto. Minister Edukacji Narodowej bardzo ściśle określił w specjalnie wydanym rozporządzeniu wymagania jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w przedszkolu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »