reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Jak szybko rozwinąć firmę?

Jak szybko rozwinąć firmę?

Założenie firmy to dopiero początek pracy nad sukcesem. Co zrobić, żeby nie czekać kilkudziesięciu lat na odniesienie biznesowego zwycięstwa?

Miej dobry pomysł

Poszukując pomysłu zacznij od siebie: swoich umiejętności, zdolności, doświadczenia, wiedzy. Pomysł może tkwić w Twoim najbliższym otoczeniu. Przypomnij sobie sytuacje, w których odnosisz sukcesy. Jaka jest ich przyczyna? Jakie są Twoje kluczowe kompetencje, na których mógłbyś oprzeć nowa działalność. Dobrze, jeśli produkt lub usługa będzie przedłużeniem Twojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego.

Pamiętaj o zainteresowaniach

Pamiętaj, że o wiele łatwiej będzie Ci odnieść sukces, gdy zajmiesz się tym, co Cię ekscytuje. Zastanów się więc- co Cię pasjonuje? Nie, wysoka marża nie wystarczy.

To czego potrzebujesz to emocjonalne poświęcenie i przekonanie do swojej działalności. Odpowiedz sobie na pytanie: czy sam kupiłbyś taki produkt lub usługę?

Czy byłbyś przekonany, że poprawi jakość Twojego życia? Czy sprzedałbyś go rodzinie i przyjaciołom? Pamiętaj: sprzedaż to transfer entuzjazmu. Projekt lub usługa musi mieć w Tobie entuzjastycznego adwokata, który z pasją zaangażuje się w jego promocję.

Polecamy: Kalkulator milionera

Bądź cierpliwy

Twój biznes odwdzięczy się, gdy będziesz traktować go poważnie: czy zamierzasz zostać największym dostarczycielem swojego produktu lub usługi? Potrzebujesz cierpliwości i motywacji do bycia najlepszym w swojej kategorii.

Miej oczy szeroko otwarte

Bierz udział w targach i imprezach branżowych - przyśpieszona edukacja branżowa, która pozwoli Ci poznać produkty i usługi konkurencji. O pomysł możesz też zapytać znajomych. Ujawnij się, powiedz, że planujesz rozpoczęcie działalności: przyjaciele wielu już nakierowali na właściwą ścieżkę. Czytaj magazyny branżowe. Bądź czujny także w podróży, obserwuj, co dobrze sprzedaje się za granicą.

Bądź krytyczny

Przeanalizuj czy rzeczywiście jest popyt na Twoje produkty lub usługi oraz czy jest wystarczająco duży na start i na kolejne fazy rozwoju? Czy możesz go takim uczynić? Czy popyt jest wystarczająco skoncentrowany? Jeśli jest rozproszony na bardzo dużym terytorium, powinieneś poszukać innej opcji.

Planuj

Rozważ też komu będziesz sprzedawać swoje produkty lub usługi? Przygotuj profil idealnego klienta. Zastanów się: co będziesz myślał o odbiorcach swoich produktów? Firmy, które odnoszą sukcesy, nie tylko traktują swoich klientów na poważnie, ale też po prostu ich lubią i mają wobec nich pozytywne emocje.

Polecamy: Jak zarobić pierwszy milion?

Gdy wybierzesz już profil swojej działalności, przyjdzie czas na kolejne pytania: jaka będzie cena i jak produkt / usługa będzie sprzedawana? Kto i jak przekona klienta? Czy sprzedaż będzie odbywała się przez Internet, w sklepach, a może bezpośrednio? Jak w szczegółach będzie wyglądał proces sprzedaży? Jak dostarczysz produkt? Czy proces dostawy będzie maksymalnie uproszczony? Czy produkt będzie wymagał serwisowania, naprawy, wymiany? Jak będą wyglądały te procesy?

Podsumowując, Twoim zadaniem jest wybranie właściwego produktu, czasu, profilu klienta, ustalenie odpowiedniej ceny i wejście na właściwy rynek. Jeśli dobrą analizę doprawisz szczyptą entuzjazmu, na sukces będziesz po prostu skazany.

Autor: Piotr Chmielewski

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Skuteczne cv

Przygotowujemy do zmiany pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama