REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak szybko rozwinąć firmę?

Instytut Strategii
Ekspert w zakresie warsztatów dla firm
Szybki rozwój firmy.
Szybki rozwój firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Założenie firmy to dopiero początek pracy nad sukcesem. Co zrobić, żeby nie czekać kilkudziesięciu lat na odniesienie biznesowego zwycięstwa?

Miej dobry pomysł

Poszukując pomysłu zacznij od siebie: swoich umiejętności, zdolności, doświadczenia, wiedzy. Pomysł może tkwić w Twoim najbliższym otoczeniu. Przypomnij sobie sytuacje, w których odnosisz sukcesy. Jaka jest ich przyczyna? Jakie są Twoje kluczowe kompetencje, na których mógłbyś oprzeć nowa działalność. Dobrze, jeśli produkt lub usługa będzie przedłużeniem Twojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego.

REKLAMA

Pamiętaj o zainteresowaniach

Pamiętaj, że o wiele łatwiej będzie Ci odnieść sukces, gdy zajmiesz się tym, co Cię ekscytuje. Zastanów się więc- co Cię pasjonuje? Nie, wysoka marża nie wystarczy.

To czego potrzebujesz to emocjonalne poświęcenie i przekonanie do swojej działalności. Odpowiedz sobie na pytanie: czy sam kupiłbyś taki produkt lub usługę?

Czy byłbyś przekonany, że poprawi jakość Twojego życia? Czy sprzedałbyś go rodzinie i przyjaciołom? Pamiętaj: sprzedaż to transfer entuzjazmu. Projekt lub usługa musi mieć w Tobie entuzjastycznego adwokata, który z pasją zaangażuje się w jego promocję.

Polecamy: Kalkulator milionera

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bądź cierpliwy

Twój biznes odwdzięczy się, gdy będziesz traktować go poważnie: czy zamierzasz zostać największym dostarczycielem swojego produktu lub usługi? Potrzebujesz cierpliwości i motywacji do bycia najlepszym w swojej kategorii.

Miej oczy szeroko otwarte

Bierz udział w targach i imprezach branżowych - przyśpieszona edukacja branżowa, która pozwoli Ci poznać produkty i usługi konkurencji. O pomysł możesz też zapytać znajomych. Ujawnij się, powiedz, że planujesz rozpoczęcie działalności: przyjaciele wielu już nakierowali na właściwą ścieżkę. Czytaj magazyny branżowe. Bądź czujny także w podróży, obserwuj, co dobrze sprzedaje się za granicą.

Bądź krytyczny

Przeanalizuj czy rzeczywiście jest popyt na Twoje produkty lub usługi oraz czy jest wystarczająco duży na start i na kolejne fazy rozwoju? Czy możesz go takim uczynić? Czy popyt jest wystarczająco skoncentrowany? Jeśli jest rozproszony na bardzo dużym terytorium, powinieneś poszukać innej opcji.

Planuj

Rozważ też komu będziesz sprzedawać swoje produkty lub usługi? Przygotuj profil idealnego klienta. Zastanów się: co będziesz myślał o odbiorcach swoich produktów? Firmy, które odnoszą sukcesy, nie tylko traktują swoich klientów na poważnie, ale też po prostu ich lubią i mają wobec nich pozytywne emocje.

Polecamy: Jak zarobić pierwszy milion?

REKLAMA

Gdy wybierzesz już profil swojej działalności, przyjdzie czas na kolejne pytania: jaka będzie cena i jak produkt / usługa będzie sprzedawana? Kto i jak przekona klienta? Czy sprzedaż będzie odbywała się przez Internet, w sklepach, a może bezpośrednio? Jak w szczegółach będzie wyglądał proces sprzedaży? Jak dostarczysz produkt? Czy proces dostawy będzie maksymalnie uproszczony? Czy produkt będzie wymagał serwisowania, naprawy, wymiany? Jak będą wyglądały te procesy?

Podsumowując, Twoim zadaniem jest wybranie właściwego produktu, czasu, profilu klienta, ustalenie odpowiedniej ceny i wejście na właściwy rynek. Jeśli dobrą analizę doprawisz szczyptą entuzjazmu, na sukces będziesz po prostu skazany.

Autor: Piotr Chmielewski

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA