REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak szybko rozwinąć firmę?

Instytut Strategii
Ekspert w zakresie warsztatów dla firm
Szybki rozwój firmy.
Szybki rozwój firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Założenie firmy to dopiero początek pracy nad sukcesem. Co zrobić, żeby nie czekać kilkudziesięciu lat na odniesienie biznesowego zwycięstwa?

Miej dobry pomysł

Poszukując pomysłu zacznij od siebie: swoich umiejętności, zdolności, doświadczenia, wiedzy. Pomysł może tkwić w Twoim najbliższym otoczeniu. Przypomnij sobie sytuacje, w których odnosisz sukcesy. Jaka jest ich przyczyna? Jakie są Twoje kluczowe kompetencje, na których mógłbyś oprzeć nowa działalność. Dobrze, jeśli produkt lub usługa będzie przedłużeniem Twojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego.

REKLAMA

Pamiętaj o zainteresowaniach

Pamiętaj, że o wiele łatwiej będzie Ci odnieść sukces, gdy zajmiesz się tym, co Cię ekscytuje. Zastanów się więc- co Cię pasjonuje? Nie, wysoka marża nie wystarczy.

To czego potrzebujesz to emocjonalne poświęcenie i przekonanie do swojej działalności. Odpowiedz sobie na pytanie: czy sam kupiłbyś taki produkt lub usługę?

Czy byłbyś przekonany, że poprawi jakość Twojego życia? Czy sprzedałbyś go rodzinie i przyjaciołom? Pamiętaj: sprzedaż to transfer entuzjazmu. Projekt lub usługa musi mieć w Tobie entuzjastycznego adwokata, który z pasją zaangażuje się w jego promocję.

Polecamy: Kalkulator milionera

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bądź cierpliwy

Twój biznes odwdzięczy się, gdy będziesz traktować go poważnie: czy zamierzasz zostać największym dostarczycielem swojego produktu lub usługi? Potrzebujesz cierpliwości i motywacji do bycia najlepszym w swojej kategorii.

Miej oczy szeroko otwarte

Bierz udział w targach i imprezach branżowych - przyśpieszona edukacja branżowa, która pozwoli Ci poznać produkty i usługi konkurencji. O pomysł możesz też zapytać znajomych. Ujawnij się, powiedz, że planujesz rozpoczęcie działalności: przyjaciele wielu już nakierowali na właściwą ścieżkę. Czytaj magazyny branżowe. Bądź czujny także w podróży, obserwuj, co dobrze sprzedaje się za granicą.

Bądź krytyczny

Przeanalizuj czy rzeczywiście jest popyt na Twoje produkty lub usługi oraz czy jest wystarczająco duży na start i na kolejne fazy rozwoju? Czy możesz go takim uczynić? Czy popyt jest wystarczająco skoncentrowany? Jeśli jest rozproszony na bardzo dużym terytorium, powinieneś poszukać innej opcji.

Planuj

Rozważ też komu będziesz sprzedawać swoje produkty lub usługi? Przygotuj profil idealnego klienta. Zastanów się: co będziesz myślał o odbiorcach swoich produktów? Firmy, które odnoszą sukcesy, nie tylko traktują swoich klientów na poważnie, ale też po prostu ich lubią i mają wobec nich pozytywne emocje.

Polecamy: Jak zarobić pierwszy milion?

REKLAMA

Gdy wybierzesz już profil swojej działalności, przyjdzie czas na kolejne pytania: jaka będzie cena i jak produkt / usługa będzie sprzedawana? Kto i jak przekona klienta? Czy sprzedaż będzie odbywała się przez Internet, w sklepach, a może bezpośrednio? Jak w szczegółach będzie wyglądał proces sprzedaży? Jak dostarczysz produkt? Czy proces dostawy będzie maksymalnie uproszczony? Czy produkt będzie wymagał serwisowania, naprawy, wymiany? Jak będą wyglądały te procesy?

Podsumowując, Twoim zadaniem jest wybranie właściwego produktu, czasu, profilu klienta, ustalenie odpowiedniej ceny i wejście na właściwy rynek. Jeśli dobrą analizę doprawisz szczyptą entuzjazmu, na sukces będziesz po prostu skazany.

Autor: Piotr Chmielewski

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA