REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak szybko rozwinąć firmę?

Instytut Strategii
Ekspert w zakresie warsztatów dla firm
Szybki rozwój firmy.
Szybki rozwój firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Założenie firmy to dopiero początek pracy nad sukcesem. Co zrobić, żeby nie czekać kilkudziesięciu lat na odniesienie biznesowego zwycięstwa?

Miej dobry pomysł

Poszukując pomysłu zacznij od siebie: swoich umiejętności, zdolności, doświadczenia, wiedzy. Pomysł może tkwić w Twoim najbliższym otoczeniu. Przypomnij sobie sytuacje, w których odnosisz sukcesy. Jaka jest ich przyczyna? Jakie są Twoje kluczowe kompetencje, na których mógłbyś oprzeć nowa działalność. Dobrze, jeśli produkt lub usługa będzie przedłużeniem Twojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego.

REKLAMA

Pamiętaj o zainteresowaniach

Pamiętaj, że o wiele łatwiej będzie Ci odnieść sukces, gdy zajmiesz się tym, co Cię ekscytuje. Zastanów się więc- co Cię pasjonuje? Nie, wysoka marża nie wystarczy.

To czego potrzebujesz to emocjonalne poświęcenie i przekonanie do swojej działalności. Odpowiedz sobie na pytanie: czy sam kupiłbyś taki produkt lub usługę?

Czy byłbyś przekonany, że poprawi jakość Twojego życia? Czy sprzedałbyś go rodzinie i przyjaciołom? Pamiętaj: sprzedaż to transfer entuzjazmu. Projekt lub usługa musi mieć w Tobie entuzjastycznego adwokata, który z pasją zaangażuje się w jego promocję.

Polecamy: Kalkulator milionera

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bądź cierpliwy

Twój biznes odwdzięczy się, gdy będziesz traktować go poważnie: czy zamierzasz zostać największym dostarczycielem swojego produktu lub usługi? Potrzebujesz cierpliwości i motywacji do bycia najlepszym w swojej kategorii.

Miej oczy szeroko otwarte

Bierz udział w targach i imprezach branżowych - przyśpieszona edukacja branżowa, która pozwoli Ci poznać produkty i usługi konkurencji. O pomysł możesz też zapytać znajomych. Ujawnij się, powiedz, że planujesz rozpoczęcie działalności: przyjaciele wielu już nakierowali na właściwą ścieżkę. Czytaj magazyny branżowe. Bądź czujny także w podróży, obserwuj, co dobrze sprzedaje się za granicą.

Bądź krytyczny

Przeanalizuj czy rzeczywiście jest popyt na Twoje produkty lub usługi oraz czy jest wystarczająco duży na start i na kolejne fazy rozwoju? Czy możesz go takim uczynić? Czy popyt jest wystarczająco skoncentrowany? Jeśli jest rozproszony na bardzo dużym terytorium, powinieneś poszukać innej opcji.

Planuj

Rozważ też komu będziesz sprzedawać swoje produkty lub usługi? Przygotuj profil idealnego klienta. Zastanów się: co będziesz myślał o odbiorcach swoich produktów? Firmy, które odnoszą sukcesy, nie tylko traktują swoich klientów na poważnie, ale też po prostu ich lubią i mają wobec nich pozytywne emocje.

Polecamy: Jak zarobić pierwszy milion?

REKLAMA

Gdy wybierzesz już profil swojej działalności, przyjdzie czas na kolejne pytania: jaka będzie cena i jak produkt / usługa będzie sprzedawana? Kto i jak przekona klienta? Czy sprzedaż będzie odbywała się przez Internet, w sklepach, a może bezpośrednio? Jak w szczegółach będzie wyglądał proces sprzedaży? Jak dostarczysz produkt? Czy proces dostawy będzie maksymalnie uproszczony? Czy produkt będzie wymagał serwisowania, naprawy, wymiany? Jak będą wyglądały te procesy?

Podsumowując, Twoim zadaniem jest wybranie właściwego produktu, czasu, profilu klienta, ustalenie odpowiedniej ceny i wejście na właściwy rynek. Jeśli dobrą analizę doprawisz szczyptą entuzjazmu, na sukces będziesz po prostu skazany.

Autor: Piotr Chmielewski

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

Firmy niechętnie upominają się o pieniądze u dłużników, a po upływie pół roku windykacja może być bezskuteczna

Dlaczego dłużnicy nie płacą na czas należności za faktury? Nie mam pieniędzy, zapomniałem o fakturze, klienci zalegają mi z zapłatą, więc i ja nie płacę – to najczęstsze usprawiedliwienia, jakie słyszą właściciele firm od swoich klientów, którzy nie regulują należności za dostarczone towary czy wykonane usługi.

10 pytań, jakie warto zadać freelancerowi przed rozpoczęciem współpracy

Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas nie korzystali z usług freelancerów, zlecanie im zadań może być wyzwaniem. Oto szczegółowy poradnik, który pomoże przygotować się do efektywnej współpracy z niezależnym specjalistom.

REKLAMA

Korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową

Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) to korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową, skierowane zarówno do podatników PIT (opodatkowanych skalą podatkową lub tzw. podatkiem liniowym) jak i do podatników CIT (którzy uzyskują przychody z działalności gospodarczej, inne niż zyski kapitałowe). Ulga ta stanowi istotne wsparcie dla firm inwestujących w innowacje, technologie i rozwój nowych produktów.

Budownictwo mocno wyhamowało, ale to wciąż najbardziej optymistyczna branża, bo liczy na wydatkowanie pieniędzy przez rząd

Optymizm w branży budowlanej utrzymuje się już od wielu miesięcy. Ponieważ jednak jego motorem napędowym są inwestycje ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz kredytu #naStart, entuzjazm słabnie. Wszystko przez ślamazarną pracę rządu.

Szykują się milionowe kary. Kontrola stron internetowych: kogo dotyczy, kto kontroluje, jaka kara i za co

Nie tylko skarbówka kontroluje i nakłada kary za złamanie przepisów. I nie tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do akcji coraz częściej wkracza też Urząd Ochrony Danych Osobowych – UODO, a kontrole kończą się karami – nawet w milionach złotych.

Otwieranie dziś restauracji to samobójstwo? Pewniejsze jest pójść śladem Żabki do własnego sklepu z ofertą gotowych dań

Rewolucja dzieje się w całej branży fachowo określanej jako HoReCa. Ale największa w jej gastronomicznej części. Świadczą o tym dane gospodarcze dotyczące liczby otwieranych placówek, zawieszanych działalności, długów i kredytów oraz tempa ich spłaty. Restauracje tracą na popularności, zyskują sklepy oferujące gotowe dania - ciepłe lub do odgrzania w domu.

REKLAMA

Jak odblokować innowacyjność małego biznesu?

Innowacyjność w małej firmie to wyzwanie. Małemu biznesowi jest trudniej na wielu płaszczyznach. Często jest to jedna osoba do podejmowania decyzji i brak jest kogoś kto spojrzałby obiektywnie na działania i krytycznie na trendy. Jak odblokować innowacyjność małej działalności podpowiada Zuzanna Mikołajczyk, innowatorka i strateg innowacji.

Kawa z INFORLEX. Wakacje składkowe - bezpłatne spotkanie online

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online z cyklu kawa z INFORLEX, które odbędzie się 3 września 2024 r. Tematem spotkania będą wakacje składkowe. 

REKLAMA