reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pizzeria > Pomysł na pizzerię

Pomysł na pizzerię

Pomysł na otwarcie własnej pizzerii może być dwojaki. Otwarcie własnego, małego lokalu, z ciekawą aranżacją, miłą i rodzinną atmosferą, sympatyczną obsługą i dobrym kucharzem. Bądź też coraz popularniejszy franchising, czyli wejście do znanej i lubianej sieci istniejących już i rozpoznawanych przez klientów lokali.

Każda z tych form ma swoje mocne i słabe strony. Chcąc otworzyć pizzerię rozważ obie możliwości i wybierz tą, która wyda Ci najlepsza i najkorzystniejsza.
Tak czy inaczej musisz znaleźć dobrze zlokalizowany lokal i naprawdę dobrego kucharza (chyba że sam nim jesteś).

Jeśli zdecydujesz się sam powołać do życia pizzerię musisz mieć na nią dobry pomysł. Aby przyciągnąć klientów musisz ich czymś zaciekawić, zachęcić – szczególnie jeśli decydujesz się na otwarcie pizzerii w okolicy, w której podobne lokale już działają, na pewno łatwiej będzie otworzyć lokal w okolicy w której jeszcze nic nie działa.

Postaraj się stworzyć lokal, w którym będzie panował miły klimat, atmosfera i który będzie przyciągał ciekawym wystrojem (np. wykorzystaj pomysły aranżacji na styl włoski lub nowoczesny począwszy od wyglądu całego lokalu a skończywszy na meblach i dodatkach). Musisz pamiętać, iż od tego będzie w bardzo dużym stopniu zależała ilość Twoich klientów. Sprzedawać bowiem będziesz nie tylko pizzę ale w pewnym sensie właśnie tę stworzoną przez siebie atmosferę, pewien niepowtarzalny klimat, chwilę relaksu, oderwania się od codziennych problemów.


Obsługa

Ważnym elementem, o którym koniecznie musisz pamiętać, będzie obsługa - zatrudniony przez Ciebie personel. Odpowiednia obsługa daje duże gwarancje, że klient chętniej wróci tam gdzie był miło i został szybko obsłużony. Zadowolony klient, to jedna z dróg do sukcesu. Twoi kelnerzy powinni: znać dobrze ofertę, umieć nawiązać kontakt z klientem, polecić właściwe danie niezdecydowanemu klientowi i zachować spokój w sytuacji konfliktowej.

Cennik

Ważnym wymogiem, jaki musisz spełnić otwierając pizzerię jest kwestia związana z cennikami. Cenniki potraw oferowanych w lokalu powinny być wywieszone w miejscu ogólnodostępnym dla zamawiającego wewnątrz lokalu lub też na zewnątrz, w pobliżu drzwi wejściowych. Na cenniku musi koniecznie być umieszczona pełna nazwa pizzy i podane główne jej składniki.

Cenniki powinny być również dostępne w lokalu w odpowiedniej ilości, tak aby można je było dać każdemu klientowi przy zamawianiu bądź płaceniu rachunku, jeśli wyrazi taką chęć.


Franczyza

Inną możliwością otwarcia własnej pizzerii jest skorzystanie z coraz popularniejszego systemu franczyzy. Franczyza jest pewnego rodzaju umową licencyjną. Franchising jest formą współpracy pomiędzy licencjodawcą a licencjobiorcą. Polega on na sprzedaży przez licencjobiorcę produktów licencjodawcy w oparciu o jego doświadczenie i profesjonalną pomoc. Licencjobiorca przyjmuje w swojej działalności sposoby i metody opracowane przez licencjodawcę.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Góral

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama