| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pralnia > Pralnia - finansowanie

Pralnia - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Rzadko jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami w wystarczającej wysokości. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

KREDYT BANKOWY

Być może zaczynając działalność gospodarczą będziesz potrzebował - nawet niewielkiego - kredytu np. na remont lokalu. Jako przedsiębiorca masz bardzo szeroką ofertę do wyboru.

Pamiętaj jednak, podejmując decyzję o wzięciu kredytu, aby nie iść do pierwszego lepszego banku (np. najbliżej położonego), przejrzyj oferty co najmniej kilku banków. Porównaj oprocentowanie, wysokości marż pobieranych przez bank, wysokości rat. To wszystko będzie dla Ciebie bardzo ważne. Skorzystaj ewentualnie z pomocy doradcy finansowego, który przedstawi Ci różne oferty.  Pamiętaj, że biorąc kredyt musisz go potem regularnie spłacać!

Doradcy Finansowi:
www.Expander.pl
www.OpenFinance.pl
www.Finamo.pl
www.xelion.pl
www.goldfinance.pl
www.profity.com.pl
www.bezplatnidoradcy.pl
www.ackfinanse.pl
www.kredytdlafirm.pl
www.kredytydlafirm.pl

Banki:
www.pkobp.pl
www.kredytbank.pl
www.bph.pl
www.millenium.pl
www.multibank.pl
www.citibank.pl
www.ingbank.pl
www.polbank.pl
www.lukasbank.pl
www.wbk.pl

Sprawdź również inne oferty kredytowe np. Funduszu Mikro, powołanego w celu wspierania rozwoju mikroprzedsiębiorczości www.funduszmikro.pl.

LEASING

Otwierając kwiaciarnię będziesz potrzebował odpowiedniego samochodu dostawczego, aby codziennie dowozić świeżekwiaty i inne akcesoria. Jeśli nie dysponujesz takim samochodembędziesz musiał go nabyć. Jeśli masz na ten cel przeznaczoną własnągotówkę w zasadzie nie ma problemu wybierasz odpowiadającą Ci markę iidziesz do salonu (jeśli ma to być nowy samochód) lub szukasz ofertsamochodów używanych i kupujesz.

Znajdziesz się w trochę trudniejszej sytuacji gdy pieniędzy niemasz. Pozostaje Ci kredyt bankowy lub wygodniejsza forma dlaprzedsiębiorcy leasing.
Najkrócej można zdefiniować umowę leasingu wnastępujący sposób: polega ona na tym, że jedna strona(przedsiębiorca-leasingodawca), kupuje na warunkach określonych wumowie leasingu określoną rzecz od osoby trzeciej, którą oddajenastępnie drugiej stronie tej umowy (leasingobiorcy) na czas określony,do używania i pobierania pożytków. 

Inną możliwością leasingu jest po prostu zawarcie umowy, w którejjedna ze stron zobowiązuje się oddać do używania i pobierania pożytkówrzecz stanowiącą jej własność. Jest to tzw. forma leasingubezpośredniego, ze względu na to że jest zawierana bez przedsiębiorstwa„trzeciego” a leasingodawcą jest samo przedsiębiorstwo produkcyjne.

Korzyści z leasingu
Finansowanie inwestycji wprzedsiębiorstwie w formie leasingu (np. samochodów dostawczych) wstosunku do innych form finansowania (np. poprzez kredyt bankowy) dajewiele korzyści.

Korzyści podatkowe
Leasing pozwalazmniejszyć obciążenia podatkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisamipodatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę (korzystającego),stanowiące spłatę określonej w umowie wartości przedmiotu leasingu (np.samochodu), zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »