| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Gospodarstwo agroturystyczne

Gospodarstwo agroturystyczne - pomysł

Aktualizacja: 17.11.2011

Gospodarstwo agroturystyczne to doskonały pomysł na dodatkowy dochód dla każdego rolnika, ale również dla każdego, kto chce zainwestować w wypoczynek na wsi.Agroturystyka jest coraz popularniejszą formą wypoczynku, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ludzi zapracowanych, zmęczonych hałasem wielkich miast i chcących wypocząć w ciszy, spokoju, na łonie natury. Wszystko to powoduje że, gospodarstw agroturystycznych przybywa. Dla klientów/turystów coraz ważniejszy staje się wysoki standard bazy noclegowej oraz wysoka jakość oferowanych usług. Nie wystarczy już łóżko i wspólna łazienka na korytarzu. Oczekiwania są o wiele wyższe. »

Gospodarstwo agroturystyczne - Biznes plan

Aktualizacja: 14.11.2011

Przykładowy biznes plan gospodarstwa agroturystycznego. »

Gospodarstwo agroturystyczne - finansowanie

Aktualizacja: 28.07.2015

Fundusze na stworzenie lub rozwój gospodarstwa agroturystycznego można pozyskać ze środków unijnych lub po prostu z kredytu. »

Gospodarstwo agroturystyczne - rejestracja

Aktualizacja: 24.11.2011

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku rolników (nie muszą rejestrować działalności gospodarczej) a inaczej w przypadku osób niebędących rolnikami. »

Gospodarstwo agroturystyczne - reklama

Aktualizacja: 23.07.2010

Dobra reklama Twojego powstającego gospodarstwa agroturystycznego to warunek dobrego startu w tym biznesie. W dzisiejszych czasach nie pozostaje nic innego jak stworzyć profesjonalnie działającą stronę internetową. Na niej zamieścisz zdjęcia pokoi, łazienek, domu, ogrodu, okolicznych terenów, atrakcji jakie masz do zaproponowania odwiedzającym Cię gościom. »

Gospodarstwo agroturystyczne - wymagania lokalowe

Aktualizacja: 24.11.2011

Jeśli jesteś zainteresowany wysokim poziomem świadczonych przez siebie usług agroturystycznych, możesz wystąpić z wnioskiem o dokonanie kategoryzacji usług, do Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” prowadzącej kategoryzację agroturystycznej bazy noclegowej. »

Jak rozliczyć dochody uzyskiwane z agroturystyki?

Aktualizacja: 25.08.2011

Coraz częściej osoby fizyczne prowadzące gospodarstwa rolne decydują się na adaptację pomieszczeń na pokoje z łazienkami, które następnie wynajem ich turystom. Wątpliwości często budzi sposób opodatkowania takiego przychodu. Czy nadal jest to działalność rolnicza? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »