| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Kwiaciarnia > Kwiaciarnia - lokal

Kwiaciarnia - lokal

Kwiaty to towar, który kupuje się w pośpiechu, często w ostatniej chwili. Potrzebny jest więc lokal usytuowany w takim miejscu, które zagwarantuje duży przepływ ludzi, potencjalnych klientów.

Wybór lokalu i położenie

Znaleźć dobre miejsce na kwiaciarnię jest bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym punktem w planowanym działaniu. Lokalizacja to podstawa. To co jest potrzebne do przeżycia kwiaciarni to klienci, a zapewnić ich mogą np.: duże osiedle mieszkaniowe, szkoła, kościół, cmentarz.

Trzeba wziąć pod uwagę, że mało prawdopodobne jest znalezienie miejsca w pobliżu którego będą zlokalizowane wszystkie te elementy potencjalnie zapewniające klientów, wtedy musisz zdecydować na co postawić i znaleźć odpowiednie miejsce.

Kwiaciarnie można urządzić w małym kiosku, postawionym za kilkanaście tysięcy złotych. Może to być elegancki, przeszklony pawilon (szacowany koszt może być różny ale trzeba się liczyć iż wybudowanie takiego lokalu to 100-200 tys. zł.). Można też lokal wynajmować za kilka tysięcy złotych (tu ceny kształtują się różnie w zależności od regionu Polski).

Ważne jest jednak to, że im większy lokal tym lepsza możliwość wyeksponowania kwiatów a także możliwość większej i ciekawszej oferty (chociaż to z kolei wiąże się z nakładami finansowymi). Oceń więc rozsądnie swoje możliwości wybierając lokal dla siebie, tak aby potem nie stał pusty.

Wystrój i wnętrze kwiaciarni

Ta kwestia musi być przez Ciebie dobrze przemyślana. Połowa sukcesu to dobry pomysł. Wnętrze kwiaciarni powinno co jakiś czas zaskakiwać. Dlatego też pomyśl o funkcjonalnych meblach (niekoniecznie drogich, mogą to być regały własnej roboty), na których można zmieniać co jakiś czas aranżacje.

Na przykład:
Pokryć czerwonym suknem na Walentynki i przykleić wycięte z papieru serca.
Na Boże Narodzenie położyć białą flizelinę.
Na Wielkanoc przybrać zielonym sizalem i rafią itd.

Dobre będą meble, które dadzą się łatwo poprzestawiać, odwrócić, przewrócić i już takie czynności zmienią wygląd.
Takie częste zmiany (w gruncie rzeczy tanim kosztem) to świetny chwyt marketingowy. Co chwila zmieniający się wystrój sprawia wrażenie, że tej kwiaciarni naprawdę się powodzi, bo pozwala sobie na takie częste zmiany.

Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że w kwiaciarni panuje duża wilgotność powietrza, często wylewa się woda na meble, trzeba więc rozważyć czy warto inwestować w drogie meble, które prawdopodobnie będą wymagać wymiany za jakiś czas.

Możesz skorzystać np. z oferty mebli sklepowych przygotowywanych również pod indywidualne potrzeby. Ofertę taką znajdziesz np. na stronie www.everestmeble.pl

Anna Konarzewska-Żuczek

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »