| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pizzeria > Pizzeria - reklama

Pizzeria - reklama

Otwierając pizzerię nie zapomnij o tym, że bardzo ważnym elementem będzie przygotowanie odpowiedniej reklamy. Jej zadaniem będzie zaprezentowanie potencjalnym, przyszłym klientom faktu jej otwarcia, oraz jej ofertę.

Przygotowana reklama będzie miała za zadanie zachęcić osoby do których ją skierujesz do odwiedzenia pizzerii. Zastanów się jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel i sprawdź co możesz dzięki temu przygotować.

Istnieje wiele różnych sposobów i miejsc, w których możesz zamieścić reklamę swojej firmy.

Może to być reklama prasowa, szczególnie w prasie lokalnej. Zaletą takiej reklamy jest wysoka skuteczność (gazeta dociera do wielu osób). Np. kilka ogłoszeń w miejscowej prasie, wizytówki, które będą dodawane do wydawanych rachunków, plakaty, ulotki, które rozniosą uczniowie chcący dorobić do kieszonkowego.


Strona internetowa

W dzisiejszych czasach właściwie już nikt nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez własnej strony internetowej. Własna strona internetowa ma wiele zalet a przy prowadzeniu takiego biznesu jak pizzeria może Ci przysporzyć wielu nowych klientów, którzy zachęceni znalezioną w Internecie ofertą odwiedzą lokal lub zamówią coś do domu.

Internet to dzisiaj coraz bardziej popularne i najsprawniejsze medium reklamowe. Będzie to jednak większa inwestycja musisz więc się liczyć z większymi wydatkami.
W dobie Internetu nie ważne jest jaką prowadzisz działalność i na jaką skalę, ale ważne jest że każde wejście na Twoją stronę to szansa na zwiększenie zysków firmy.

Po pierwsze zastanów się czego oczekujesz i co chcesz dzięki tej stronie osiągnąć. Czy ma to być strona tylko informacyjna, czy ma też być sklepem internetowym, czy też chcesz tam zamieścić informacje z Twojej dziedziny (np. przepisy kulinarne).

Po drugie jasno określ do jakich odbiorców przede wszystkim pragniesz aby strona była skierowana. Te informacje będą bardzo istotne dla osoby, która będzie przygotowywała Twoją stronę.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepiej przygotowana strona internetowa nie spełni swojego zadania, jeżeli będzie nieaktualna. Każdy klient, odwiedzając stronę będzie przede wszystkim szukał aktualnych informacji o ofercie.

Strona zawierająca aktualne informacje, z wiadomościami odpowiadającymi na potencjalne pytania Twoich klientów przynosi firmie duże korzyści, buduje jej pozytywny obraz.

Nieaktualna strona zniechęca i raczej drugi raz klient na nią nie wejdzie.

Powstanie strony internetowej

Aby powstała strona internetowa potrzebne jest kilka niezbędnych elementów. Niezbędna jest domena (czyli adres www), tzw. hosting (czyli dostęp do miejsca na serwerze) oraz tzw. kontent (czyli szablon strony, grafika, teksty, zdjęcia).

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pizzeria - reklama
Pizzeria - reklama

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Szypniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »