REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Finansowanie fitness klubu
Finansowanie fitness klubu

REKLAMA

REKLAMA

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować własnymi środkami. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości i oczywiście wykorzystać te najlepsze.

Kredyt

REKLAMA

Być może zaczynając działalność gospodarczą będziesz potrzebował kredytu np. na remont lokalu. Jako przedsiębiorca masz bardzo szeroką ofertę do wyboru.
Pamiętaj jednak, podejmując decyzję o wzięciu kredytu, aby nie iść do pierwszego lepszego banku (np. najbliżej położonego), przejrzyj oferty co najmniej kilku banków.

Porównaj oprocentowanie, wysokości marż pobieranych przez bank, wysokości rat. To wszystko będzie dla Ciebie bardzo ważne. Skorzystaj ewentualnie z pomocy doradcy finansowego, który przedstawi Ci różne oferty. 


Pamiętaj, że biorąc kredyt musisz go potem regularnie spłacać!


Doradcy Finansowi:
www.Expander.pl
www.OpenFinance.pl
www.Finamo.pl
www.xelion.pl
www.goldfinance.pl
www.profity.com.pl
www.bezplatnidoradcy.pl
www.ackfinanse.pl
www.kredytdlafirm.pl
www.kredytydlafirm.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Banki:
www.pkobp.pl
www.kredytbank.pl
www.bph.pl
www.millenium.pl
www.multibank.pl
www.citibank.pl
www.ingbank.pl
www.polbank.pl
www.lukasbank.pl
www.wbk.pl

Sprawdź również inne oferty kredytowe np. Funduszu Mikro, powołanego w celu wspierania rozwoju mikroprzedsiębiorczości
www.funduszmikro.pl

Środki unijne


Każda osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą może liczyć na wsparcie finansowe w formie dotacji unijnej swoich działań, pod warunkiem, że spełni określone wymagania oraz, że działalność ta jest pierwszą działalnością gospodarczą danej osoby (przy niektórych dotacjach istnieje wymóg nie prowadzenie działalności gospodarczej przez określony czas przed złożeniem wniosku dotację).

Osoby, które podejmują działalność gospodarczą po raz kolejny, mogą ubiegać się o dotacje jako działający przedsiębiorcy.

REKLAMA

Chcąc uzyskać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej nie możesz mieć zarejestrowanej działalności zanim rozpoczniesz ubieganie się o dotacje.
Środki z Unii Europejskiej. Planując otwarcie fitness klubu warto zastanowić się czy w Twoim regionie masz możliwość otrzymania środków unijnych w formie dofinansowania działalności gospodarczej. Jest wiele programów rozwoju małej przedsiębiorczości. 

Najprostsze posunięcie to wyprawa do miejscowego Urzędu Pracy i uzyskanie informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania. Często odbywa się to w ten sposób, że przedstawia się biznes plan (druk do wypełnienia z biznes planem otrzymasz w urzędzie).
Szczegółowe zasady udzielania dotacji z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej określają regulaminy przyjęte przez poszczególne Powiatowe Urzędy Pracy.

Pokaż że to Twój pomysł jest rewelacyjny, że warto w niego zainwestować, jeżeli na terenie na którym chcesz otworzyć kawiarenkę internetową funkcjonuje już inna pokaż czym będzie się Twoja wyróżniała. Przyda Ci się to też później.

Chcąc otrzymać pieniądze trzeba być zarejestrowanym w Urzędzie Pracy. Dostając druki do wypełnienia musisz wiedzieć dokładnie na co mają być przeznaczone środki z dotacji np. na wyposażenie.


Są UP, w których np. raz na miesiąc zbiera się komisja i decyduje o środkach. Może być tak jak np. w Mazowieckim UP, gdzie organizowane są szkolenia „ABC działalności gospodarczej” realizowane w ramach projektu „Rynek Pracy Czeka”. Ich uczestnicy składają wnioski o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Wiele ważnych i ciekawych informacji znajdziesz w Internecie. M.in. na stronach:
www.funduszestrukturalne.gov.pl
www.fundusze-europejskie.pl


Poniżej przedstawiona zostaje lista instytucji (z adresami internetowymi), które zajmują się m.in. udzielaniem pożyczek w poszczególnych województwach małym i średnim przedsiębiorstwom. Na prezentowanych stronach znajdziesz informacje dotyczące pożyczek, niezbędne wnioski do pobrania.

Dolnośląskie Agencja Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A.
www.agroreg.com.pl

Lubelskie Lubelska Fundacja Rozwoju - Agencja Rozwoju Regionalnego
www.lfr.lublin.pl

Lubuskie Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości
www.swmpdobiegniew.pl

Łódzkie Łódzka Agencja Rozwoju regionalnego S.A.
www.larr.lodz.pl

Małopolskie Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
www.marr.pl

Mazowieckie Stowarzyszenie Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych
www.srp.pl

Opolskie Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych
www.fundacja.opole.pl

Podkarpackie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
www.rarr.rzeszow.pl

Podlaskie Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
www.pfrr.bialystok.pl

Pomorskie Słupskie Stowarzyszenie Innowacji Gospodarczych i Przedsiębiorczości
www.inkubator.slupsk.pl

Śląskie Fundusz Górnośląski S.A.
www.fgrn.com.pl
Warmińsko-mazurskie Warmińsko - Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
www.rcb-olsztyn.pl

Wielkopolskie Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
www.warp.org.pl

Zachodniopomorskie Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości
www.fundacja.koszalin.pl

Leasing

Ważną częścią Twojego przedsięwzięcia będzie wybór sprzętu fitness, będzie to też prawdopodobnie najdroższa z podejmowanych inwestycji. Wybierając dostawcę sprzętu rozważ możliwości wynikające z leasingu. Finansowanie inwestycji w przedsiębiorstwie w formie leasingu w stosunku do innych form finansowania (kredyt) daje wiele korzyści przedsiębiorcy.


Korzyści podatkowe

REKLAMA

Leasing pozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę (korzystającego), stanowiące spłatę określonej w umowie wartości przedmiotu leasingu, zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

W przypadku leasingu operacyjnego (najczęściej wybieranego przez małych i średnich przedsiębiorców), gdzie przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątku leasingodawcy (finansującego), kosztem uzyskania przychodu jest pełna kwota rat oraz cała opłata wstępna. Raty leasingowe obniżają podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym, a więc i wydatki leasingobiorcy.

Gdy zdecydujesz się na kupno sprzętu ze środków własnych lub ze środków pochodzących z kredytu, VAT będziesz musiał zapłacić jednorazowo. Leasing potrzebnego Ci sprzętu pozwala rozłożyć podatek VAT na raty (VAT jest finansowany przez leasingodawcę i później doliczany jest do miesięcznych rat leasingowych netto).
Płacony w taki sposób VAT jest traktowany jako podatek naliczony.

Uproszczone procedury

W przeciwieństwie do standardowych procedur kredytowych firmy leasingowe wymagają minimum formalności. Wymogi finansowe są dużo łagodniejsze. Najczęściej należy przedstawić podstawowe dokumenty ewidencyjne i finansowe firmy. Nie jest wymagane zabezpieczenie. Czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania jest krótki, często tylko kilkugodzinny.

Możliwość niewielkiego zaangażowania kapitału własnego

Leasing gwarantuje możliwość korzystania ze sprzętu bez konieczności angażowania większych nakładów finansowych. Firmy leasingowe oczekują niewielkich opłat wstępnych, często jest to 5-10% wartości sprzętu, zdarzają się też oferty firm leasingowych nie wymagających wpłaty początkowej.

Gdzie znaleźć informacje o leasingu sprzętu fitness?
www.o2sport.pl/finansowanie
www.ronomed.pl
www.gortomed.pl/leasing

Anna Konarzewska-Żuczek

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

REKLAMA

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

REKLAMA

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

REKLAMA