REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości, Dofinansowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy opłaca się kupić dom na wakacje za granicą

W ostatnich latach Polacy coraz częściej zwracają uwagę na oferty sprzedaży mieszkań za granicą. Dużą popularnością cieszą się regiony turystyczne. Oprócz możliwości wyjazdu na wakacje w dogodnym dla nas czasie to także dobra inwestycja.

Na ile przydatny jest dostęp on-line do ksiąg wieczystych?

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło usługę, która umożliwia wgląd w dowolną (migrowaną) księgę wieczystą- jest do dopełnienie zasady jawności ksiąg wieczystych. Na ile jednak jest to przydatne w obrocie.

Kto oferuje najlepszy kredyt Rodzina na Swoim

Program Rodzina na Swoim nie będzie trwał w nieskończoność. Ministerstwo Infrastruktury już zapowiada jego ograniczenie, a w ciągu kilku lat likwidację. Warto więc przyjrzeć się najatrakcyjniejszym ofertom, dopóki można z dopłat skorzystać.

Trwa konkurs na wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego mają szansę na otrzymanie dofinansowanie unijnego na rozwój swoich firm. Trzeba się jednak spieszyć i w terminie naboru złożyć wymaganą dokumentacje aplikacyjną.

REKLAMA

Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Tylko do 2 sierpnia br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zamierzających wykorzystać unijną dotację na rozwój swojej firmy. Proces aplikowania o dostępne fundusze unijne podlega zasadom określonym przez instytucje organizującą konkurs.

Timesharing a obowiązki przedsiębiorcy

Timesharing to wprowadzony do prawa polskiego z dniem 9 grudnia 2000 r. rodzaj użytkowania jakie może być ustanowione na rzecz osoby fizycznej. W każdym przypadku nabywcą timesharingu jest osoba fizyczna, zawierająca umowę poza zakresem prowadzonej działalności gospodarczej. Drugą stroną umowy jest przedsiębiorca. Należy pamiętać, że w tym przypadku na przedsiębiorcy ciążą dodatkowe obowiązki.

Jakie są nowe kryteria wyboru projektów w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka

W konkursach ogłaszanych od 22 czerwca br. obowiązują nowe kryteria oceny projektów przewidzianych do wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Dobre szkolenie receptą na sukces w pośrednictwie nieruchomości

Podnoszenie kwalifikacji pracowników za pomocą szkoleń stają się coraz popularniejszą formą standaryzowania jakości obsługi klienta w sektorach usługowych. Niestety w dalszym ciągu nie brakuje opornych, którzy mimo deklaracji, nie inwestują w nie wcale.

REKLAMA

Fundusze unijne w okresie programowania 2007-2013 a Partnerstwo Publiczno-Prywatne

Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 określa, że realizacja strategii finansowana pochodzić będzie zarówno ze źródeł krajowych, jak i zagranicznych. Przy czym konkretyzuje, iż na środki krajowe składają się źródła publiczne oraz prywatne i mówi wręcz, że coraz większe znaczenie powinno mieć upowszechnianie mechanizmów i form partnerstwa publiczno-prywatnego.

Jak efektywniej wykorzystać środki unijne poprzez zastosowanie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

Komisja Europejska dostrzega możliwość łączenie w ramach inwestycji zarówno środków unijnych jak i partnerstwa publiczno – prywatnego czyli tak zwane hybrydowe PPP. Model ten okazać się może szczególnie efektywny dla nowych krajów członkowskich, które intensywnie wykorzystują środki unijne w celu wyrównania luki infrastrukturalnej.

Wniosek o dofinansowanie na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu – część II

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej na potrzeby prowadzonego naboru wniosków w ramach działania 1.5 może być kluczem do przyznania unijnej dotacji. Samo wypełnienie wniosku nie jest zadaniem trudnym do wykonania o ile będziemy postępować zgodnie z określonymi zasadami.

Jak aplikować o fundusze na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Tylko przez kilka dni będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu na wsparcie przedsiębiorców w województwie mazowieckim. To prawdopodobnie jedyny nabór wniosków w tym roku w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Sprzedaż mieszkania z hipoteką nie taka trudna

Czy mieszkania obciążonego hipoteką nie można sprzedać do końca trwania umowy kredytowej? Wiele osób sądzi, że odpowiedź na to pytanie brzmi twierdząco i… nie mają racji. Dodatkowo formalności związane ze sprzedażą obciążonego mieszkania nie są tak skomplikowane jakby się mogło wydawać, choć jest parę rzeczy, które mogą ją utrudnić.

Jak zbudować dom lub kupić ziemię – poradnik kredytowy na zakup działki

Wprawdzie powoli rynek mieszkań w dużych miastach zaczyna się uspokajać, a ceny nie idą aż tak dramatycznie w górę, jednak warto poruszyć temat nabywania innego typu nieruchomości – a mianowicie, samej działki. Możemy na niej zbudować dom, a możemy z zyskiem sprzedać za jakiś czas. Dla tych, którzy nie mają gotówki – podpowiadamy jak najkorzystniej sfinansować zakup działki.

Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część II

Chcesz pozyskać pieniądze na unowocześnienie swojej firmy? A może chcesz nabyć patent lub know-how i wykorzystać je w swoim przedsiębiorstwie? Teraz jest to możliwe przy współudziale środków unijnych.

Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Ruszył konkurs na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu. To prawdopodobnie jedyna szansa w tym roku na zdobycie unijnej dotacji w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z przygotowaniem terenu pod inwestycje w województwach Polski Wschodniej. Pozostająca do rozdysponowania kwota to ponad 140 mln PLN. Aby jednak móc skutecznie rywalizować o fundusze konieczne jest przygotowanie i złożenie dokumentacji aplikacyjnej.

Wspieranie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Przed przedsiębiorcami kolejna szansa na otrzymanie unijnej dotacji. Tym razem jednak dotyczy ona podmiotów, które zdecydują się realizować swoje inwestycje na terenie 5 województw Polski Wschodniej.

Szansa firm MŚP na międzynarodowy rozwój

W 2010 r. małe i średnie przedsiębiorstwa stoją przed możliwością dofinansowania swej działalności eksportowej w ramach Działania 6.1 Paszport do eksportu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Według aktualnego harmonogramu naboru wniosków, z dniem 20 września br. beneficjenci już po raz trzeci w tym roku będą mogli ubiegać się o dotację.

Jakie będą zmiany w budżecie Unii Europejskiej

Unia Europejska chce zwiększyć wsparcie sfery badań i innowacji, kosztem środków przeznaczanych na dotychczasową pomoc regionom biednym w zakresie haseł zrównoważonego rozwoju. Jak zatem wygląda środowisko kształtowania się budżetu unijnego i jak prezentują się nowe kierunki wydatków?

Czy partnerstwo publiczno-prywatne jest sposobem na dotacje

Realizacja projektów o dofinansowanie z UE może stać się jeszcze prostsza dzięki zastosowaniu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Polskie regulacje prawne od 2005 r. dopuszczają możliwość dofinansowania inwestycji w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jak jednak pokazuje polska rzeczywistość – chcieć nie zawsze oznacza móc.

Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

Banki ruszyły na podbój klientów. W sezonie wakacyjnym prawie każda instytucja finansowa ma specjalną ofertę kredytu hipotecznego.

Banki kierują oferty do singli

Bycie singlem nie stanowi przeszkody w staraniach o kredyt. Banki coraz częściej kredytują osoby samotne.

Rynek nieruchomości otrząsa się z kryzysu

Myśląc o własnym mieszkaniu musimy podjąć decyzję – wynajmować, kupować czy wybudować dom. Możliwości jest wiele, jednak warto sprawdzić, co nam się najbardziej opłaca.

Jak pozyskać środki unijne na rozwój swojego przedsiębiorstwa w zachodniopomorskiem – część II

Zawsze warto powalczyć o środki na rozwój naszego przedsiębiorstwa. Tym bardziej, gdy w odróżnieniu od kredytu bankowego mają one charakter bezzwrotny i mogą pokrywać do 60% wydatków poniesionych na realizację inwestycji. Takie możliwości oferuje Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.W tej części artykułu przedstawię podstawowe kategorie wydatków kwalifikowanych, które mogą podlegać zaliczkowania lub refundacji ze środków europejskich jak również maksymalne progi unijnego dofinansowania dla poszczególnych typów przedsiębiorstw.

Jak pozyskać środki unijne na rozwój swojego przedsiębiorstwa w zachodniopomorskim – część I

Odpowiedź na to pytanie tylko z pozoru może wydawać się prosta. Tak naprawdę proces aplikowania o środki unijne bywa okupiony dużym wysiłkiem i zaangażowaniem wielu osób. Poprawne przygotowanie wniosku o dofinansowanie może tą drogę znacznie skrócić, a przyznana dotacja pozwoli rozwinąć nasze przedsiębiorstwie na rynku regionalnym.

Jak aplikować o środki unijne na wsparcie innowacyjności MŚP w województwie zachodniopomorskim – część I

W ramach ogłoszonego konkursu, o dofinansowanie unijne będą mogły ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa zamierzające konkurować na rynku poprzez rozwój innowacyjności. W ramach projektu możemy dofinansować zakup licencji, know-how jak również ich wdrożenie poprzez np. zakup nowoczesnego sprzętu. Efektem wdrożenia nowych technologii powinno być wytworzenie nowego, innowacyjnego produktu lub usługi (poddziałanie 1.1.3 RPO WZ).

Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część I

Po zakończeniu naboru wniosków o dofinansowanie, następuje etap oceny złożonych dokumentów. Oceniający mogą wezwać wnioskodawcę do uzupełnienia dostarczonej dokumentacji w określonym terminie i trybie. Brak naniesienia uzupełnień lub udzielenia wyjaśnień może skutkować odrzuceniem wniosku.

Inwestycje MSP w nowe technologie w województwie zachodniopomorskim

Tylko do 30 czerwca br. można składać dokumentację aplikacyjną do poddziałania 1.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach ogłoszonego konkursu wsparcie mogą uzyskać projekty podnoszące konkurencyjność oraz innowacyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie zachodniopomorskim.

Słabe dane z Chin popsuły nastroje na rynkach

Początek tego tygodnia na rynkach finansowych potwierdza kruchość nastrojów. Wystarczyła rewizja kwietniowych danych o aktywności w chińskiej gospodarce, by tamtejsza giełda mocno straciła i popsuła atmosferę na europejskich rynkach.

Dofinansowanie MŚP w województwie zachodniopomorskim w 2010 roku – część I

Dotacje unijne przeznaczone na rozwój przedsiębiorstw w regionach cieszą się niesłabnącą popularnością. Również przedsiębiorcy zamierzający realizować swoje projekty na obszarze województwa zachodniopomorskiego mogą sięgnąć po unijną dotację.

Domy tańsze od mieszkań

Za cenę trzypokojowego mieszkania można zostać właścicielem znacznie większego domu w tej samej dzielnicy. Kluczem jest bowiem niższa przeciętna cena metra kwadratowego domu niż mieszkania. Przy porównywalnej powierzchni domu i mieszkania bieżące koszty utrzymania tego pierwszego są dużo niższe.

Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część II

Konkurs dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą w województwie opolskim cieszył się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych beneficjentów. Złożone wnioski podlegają obecnie ocenie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nawet podczas oceny wniosków istnieje możliwość ich poprawy. Jest to jednak podyktowane pewnymi warunkami.

Mieszkania nie powinny szybko zdrożeć

W najbliższych 12 miesiącach ceny mieszkań powinny wzrosnąć o ok. 3,2%, szacują doradcy Home Broker. Prognoza jest zbliżona do średniej zmiany cen w minionych 12 miesiącach, zatem oznacza kontynuację obecnych tendencji na rynku mieszkaniowym.

Wydatki kwalifikowane w projektach mikroprzedsiębiorców w województwie dolnośląskim – część I

Wydatki kwalifikowane, czyli wydatki, które mogą być przedmiotem dofinansowania unijnego zostały szczegółowo określone w dokumentacji dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Jak rozpoznać prawdziwy apartament

W ofertach sprzedaży mieszkań deweloperzy bardzo często mieszkania wyższej klasy nazywają apartamentami. Według specjalistów Home Broker jednak, pojęcie to jest często nadużywane.

Wsparcie szkoleń, doradztwa oraz studiów podyplomowych – część 1

Działanie 2.1.1 ,,Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach'' w ramach programu Kapitał Ludzki jest jednym z najbardziej interesujących działań dla większości podmiotów zainteresowanych prowadzeniem działalności szkoleniowej. W ramach działania wnioski aplikacyjne może składać prawie każda instytucja niekoniecznie muszą być to firmy szkoleniowe. Powoduje to, że konkurencja przy składaniu wniosków jest bardzo duża. Regularnie ilość złożonych wniosków przekracza kilka a nawet kilkunastokrotnie wysokość kwot przeznaczonych na dany konkurs.

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

Przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości zawierana jest w celu zobowiązania stron do zawarcia umowy przyrzeczonej. Umowa taka pozwala także na przygotowanie się stron do wstąpienia w późniejszy stosunek prawny.

Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku – część I

Ruszył konkurs na dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorców w województwie dolnośląskim. Do rozdysponowania w ramach tego naboru jest ponad 20 mln PLN.

Kryteria formalne na wsparcie firm w działaniach eksportowych

Złożona dokumentacja aplikacyjna podlega ocenie pod kątem kryteriów formalnych i merytorycznych. Ich znajomość pozwoli nam na lepsze przygotowanie wymaganych dokumentów.

Jak sprzedać nieruchomość bez podatku

Przy sprzedaży mieszkania trzeba pamiętać o podatku od sprzedaży nieruchomości. Dobór właściwej daty sprzedaży może ochronić nas przed fiskusem. Bardzo ważna jest data nabycia nieruchomości.

Wniosek o dofinansowanie na przygotowanie Planu rozwoju eksportu – część I

Aby skutecznie konkurować o unijną dotację konieczne jest przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej.

Jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie na przygotowanie planu rozwoju eksportu – część II

Proces ubiegania się o środki unijne należy rozpocząć od wypełnienia formularza wniosku o dofinansowanie oraz skompletowania niezbędnych załączników. Struktura wniosku o dofinansowanie na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie jest skomplikowana, tym nie mniej należy to zrobić starannie.

Jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie na przygotowanie planu rozwoju eksportu – część I

Staranne wypełnienie wniosku o dofinansowanie, a później jego pozytywna ocena jest kluczem do otrzymania unijnej dotacji.

Niższe koszty kredytów mieszkaniowych

Największe banki wciąż licytują się proponując coraz niższe odsetki od kredytów mieszkaniowych. Po PKO BB i BZ WBK, teraz ING Bank Śląski zdecydował się na drastycznie cięcie oprocentowania.

Największy popyt na dwupokojowe mieszkania

Większość nabywców mieszkań w największych polskich miastach szuka lokali dwupokojowych – wskazują dane Home Broker. Jedynie we Wrocławiu popyt na mieszkania trzypokojowe przewyższył popyt na kawalerki.

B2B - dofinansowanie e-biznesu

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka firmy partnerskie mogą starać się o dofinansowanie wdrożenia procesów biznesowych prowadzonych w formie elektronicznej.

Dotacje na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) przewiduje dotacje na inwestycje realizowane nie tylko, jakby się mogło wydawać, przez rolników. O pieniądze mogą się starać również osoby prowadzące inną działalność gospodarczą.

Jak skutecznie przeprowadzić eksmisję?

Zasadą od lat obowiązującą w polskim prawie jest, iż nie można wykonywać eksmisji na tzw. bruk. Jeżeli w wyroku orzekającym eksmisję Sąd nie orzekł o uprawnieniu pozwanego – osoby mającej być eksmitowaną – do lokalu socjalnego, wówczas eksmisja możliwa jest jedynie do innego lokalu, zwanego pomieszczeniem tymczasowym.

Promowanie działań innowacyjnych - część I

Głównym problemem polskich przedsiębiorstw jest niski poziom innowacyjności, co z kolei przekłada się na wolniejszy wzrost gospodarczy całości kraju. Odpowiedzią na niską innowacyjność polskiej gospodarki miały stanowić środki unijne i promowanie działań innowacyjnych.

REKLAMA