REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie
Wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie

REKLAMA

REKLAMA

Po zakończeniu naboru wniosków o dofinansowanie, następuje etap oceny złożonych dokumentów. Oceniający mogą wezwać wnioskodawcę do uzupełnienia dostarczonej dokumentacji w określonym terminie i trybie. Brak naniesienia uzupełnień lub udzielenia wyjaśnień może skutkować odrzuceniem wniosku.

Do 30 czerwca 2010 roku trwa nabór dokumentacji aplikacyjnej do poddziałania 1.1.3 „Inwestycje MSP w nowe technologie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. O sposobie składania dokumentów pisałem w poprzednich artykułach. Teraz warto się dowiedzieć na jakich zasadach następuje możliwość uzupełnienia braków w dokumentacji lub udzielenia dodatkowych wyjaśnień. Każda dokumentacja składania w ramach naboru podlega ocenie pod kątem spełniania wymogów formalnych, środowiskowych, ekonomiczno-finansowych oraz merytoryczno-technicznych.

REKLAMA

Etap pierwszy – ocena formalna

Podczas oceny formalnej, złożony wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami weryfikowany jest pod kątem kompletności jak również zgodności z dokumentacją konkursową. 

Ocena formalna trwa maksymalnie 35 dni roboczych od zakończenia naboru wniosków, ale w uzasadnionych przypadkach może zostać wydłużona. 

Zobacz także: Co to jest bon na innowacje dla mikro firmy

Podczas oceny formalnej wniosku o dofinansowanie istnieje możliwość (z pewnymi wyjątkami) jednorazowej poprawy wskazanych błędów formalnych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Jeżeli wnioskodawca nie rozpoczął realizacji projektu w terminie do 12 miesięcy od daty ogłoszenia konkursu (30 kwietnia 2010 roku) lub wartość całkowitych wydatków kwalifikowanych w projekcie przewyższa 8 mln zł wówczas projekt zostaje automatycznie odrzucony, bez możliwości jego poprawy. Pełen katalog błędów, których popełnienie skutkuje odrzuceniem dokumentacji i nie podlega uzupełnieniu zawierają „Wytyczne dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Dokument dostępny jest pod adresem strony: http://www.rpo.wzp.pl

Jeśli oceniający naszą dokumentację stwierdzą wystąpienie błędów możliwych do uzupełnienia, wysyłana jest do wnioskodawcy pisemna informacja. Dlatego warto pamiętać, aby po złożeniu dokumentacji w naborze wniosków zapewnić sprawnie działający faks oraz e-mail. Ostateczny termin na złożenie poprawek jest określony w piśmie. Jednakże termin ten jest nie dłuższy niż 5 dni roboczych i liczony jest od dnia następnego po dniu wysłania faksu lub maila wraz z listą uwag.

Nie ma możliwości przedłużenia terminu na złożenie poprawek do dokumentacji aplikacyjnej. Po upłynięciu tego terminu nieuzupełniona dokumentacja zostaje odrzucona. Koniecznie pamiętajmy również o tym, że uzupełnieniu lub poprawie podlegają wyłącznie błędy wyszczególnione w piśmie. W innym przypadku dokumentacja podlega odrzuceniu.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Po wynikach oceny formalnej informowany jest każdy wnioskodawca. W przypadku oceny pozytywnej wniosek przekazywany jest do dalszej oceny.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA