REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce
Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

REKLAMA

REKLAMA

Tylko do 2 sierpnia br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zamierzających wykorzystać unijną dotację na rozwój swojej firmy. Proces aplikowania o dostępne fundusze unijne podlega zasadom określonym przez instytucje organizującą konkurs.

W tym artykule przedstawię podstawowe informacje dotyczące zasad aplikowania o środki unijne w ramach trwającego obecnie konkursu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP Schemat IV Projekty inwestycyjne realizowane w ramach pomocy de minimis. Ich znajomość może być przydatna w procesie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i aplikowania do instytucji organizującej konkurs, w tym przypadku Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Wielkopolskiego (IZ WRPO). Pamiętajmy jednak, że obowiązkową lekturą dla potencjalnego wnioskodawcy jest dokumentacja konkursowa oraz wytyczne i zalecenia, dostępne na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: http://www.wrpo.wielkopolskie.pl.

REKLAMA

Wniosek o dofinansowanie

Wniosek o dofinansowanie należy przygotować tylko w oparciu o wzory dokumentów zatwierdzone przez IZ WRPO dla konkursu Nr 11/I/2010. Podczas przygotowywania wniosku należy kierować się zaleceniami zawartymi w Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Działania 1.2 Schemat IV WRPO na lata 2007 – 2013. Dokument ten jest dostępny do pobrania ze strony http://www.wrpo.wielkopolskie.pl. Dokumentacje aplikacyjną należy złożyć w wersji papierowej i elektronicznej. W przypadku wersji papierowej wniosek o dofinansowanie należy złożyć w oryginale oraz dwóch kopiach. Załączniki do wniosku o dofinansowanie należy złożyć tylko w formie papierowej w 3 egzemplarzach. W przypadku wersji elektronicznej wniosek o dofinansowanie powinien być zapisany na nośniku elektronicznym – płycie CD lub DVD. Płyta powinna znajdować się w zaklejonej i opisanej kopercie.

Porównaj: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Pamiętajmy aby zadbać o to, by wersje: papierowa i elektroniczna były jednakowe. Jakakolwiek zmiana naniesiona w wersji elektronicznej wniosku powinna być również naniesiona na wersję papierową wniosku.

Wniosek o dofinansowanie oraz załączniki powinny być trwale spięte. W ten sam sposób należy przygotować kopie dokumentów. Powstałe trzy komplety dokumentów należy wpiąć do jednego segregatora. Segregator należy umieścić w zamkniętym pudełku archiwizacyjnym. Dodatkowo wymagane jest aby segregator oraz pudełko archiwizacyjne było dokładnie opisane na grzbiecie zgodnie ze wzorem przedstawionym w Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Działania 1.2 Schemat IV WRPO na lata 2007 – 2013.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis Samochód w firmie

Do wniosku o dofinansowanie projektu należy załączyć tylko załączniki obligatoryjne. Lista załączników znajduje sie we wzorze wniosku o dofinansowanie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

Trendy wyborcze w USA a giełda

Tradycyjnie, rok wyborczy uważa się za znaczący dla rynków giełdowych. To dlatego, że rządy często stosują polityki mające na celu poprawę sytuacji gospodarczej przed wyborami, aby zwiększyć szanse na reelekcję. Za kandydatury Joe Bidena w 2024 roku były to obniżki podatków, zwiększenie wydatków publicznych, wprowadzanie programów stymulacyjnych czy inne inicjatywy, które bezpośrednio wpływają na gospodarkę. Takie działania mogą prowadzić do zwiększenia dochodów firm, co z kolei sprzyja wzrostowi cen akcji i funduszy ETF. 

REKLAMA