| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

Banki ruszyły na podbój klientów. W sezonie wakacyjnym prawie każda instytucja finansowa ma specjalną ofertę kredytu hipotecznego.

Powracają złote czasy dla osób zainteresowanych sfinansowaniem zakupu nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Kredytem bankowym można znowu sfinansować nabywaną nieruchomość, a nawet opłaty związane z zakupem (koszty pośrednictwa, notariatu) czy też częściowo wyposażyć lokal. Niemal każdy bank oferuje obecnie specjalną ofertę promocyjno-reklamową. Jest w czym wybierać, ale które z obecnie dostępnych ofert to prawdziwe perełki. Sprawdźmy!

Największy wysyp promocyjnych ofert kredytów mieszkaniowych dostępnych jest w rodzimej walucie, tj. w polskim złotym. Nowym liderem zestawienia stał się PKO Bank Polski, który proponuje kredyt hipoteczny funkcjonujący pod wdzięczną nazwą „Własny kąt”. W ramach oferty specjalnej udzielany jest on bez prowizji – w wyniku czego miesięczna rata kredytu w kwocie 300 000 zł spłacanego przez okres 30 lat wyniesie jedynie 1 730 zł.

W identycznej wysokości ratę zapłacimy za kredyt udzielony przez Nordea Bank (jednak tu prowizja wynosi już od 2 do 3% od kwoty kredytu). Ofertę „0% prowizji” oferuje również klientom w Bank Millennium. Warunkiem do skorzystania z tej propozycji jest otwarcie konta osobistego w tej instytucji oraz zawnioskowanie o kartę płatniczą. Różnica w miesięcznej racie pomiędzy pierwszą, a dziesiątą ofertą wynosi blisko 10%, tj. 164 zł (1730 zł w PKO BP a . 1894 zł w Banku Pocztowym).

Polecamy: Kredyt konsolidacyjny formą regulowania zobowiązań

Nieznacznie tylko mniej od promocji kredytów złotowych jest ofert finansowania nieruchomości w EURO. Zdecydowanie najkorzystniej prezentuje się obecnie propozycja banku DnB Nord, w ramach której kredyt udzielany jest bez prowizji, zaś marża kredytowa jest stała w całym okresie kredytowania i wynosi nawet 1,6%. Niezbędnym warunkiem do skorzystania z promocji jest otwarcie rachunku osobistego i przekazywanie nań nie mniej niż 5 000 zł miesięcznie z tytułu uzyskiwanych dochodów.

Kolejne w zestawieniu banki, czyli Deutsche Bank, Kredyt Bank oraz PKO Bank Polski również oferują kredyt udzielany bez prowizji. Wymagane jest otwarcie konta albo przystąpienie do ubezpieczenia. W ramach najtańszej oferty, czyli banku DnB Nord kredyt w kwocie 200 000 zł (przy LTV na poziomie 70%) z okresem spłaty 30 lat miesięczna rata wyniesie tylko 802 zł miesięcznie, kolejne cztery propozycje to już o 1/10 wyższa rata (na poziomie 870-880 zł).

Takich wahań, tj. huśtawek emocji na rynku finansowania nieruchomości jak w okresie ostatnich pięciu lat w historii polskiej bankowości nie było nigdy dotąd. Okres bezapelacyjnego boomu nieruchomościowego został „zgaszony” wiadrem, nagle wylanej, zimnej wody kryzysu amerykańskiego rynku subprime, aby zatoczyć koło i powrócić do czasów, gdy możliwe jest sfinansowanie nawet ponad 100% wartości nieruchomości (np. 120% ltv w Alior Bank), na okres nawet 50 lat (np. Allianz Bank), bez prowizji (PKO Bank Polski) z relatywnie niewielką stałą marżą kredytową (np. DnB Nord).

Polecamy: Sposoby na problemy ze spłatą kredytu

Ciekawe czasy generują ciekawe oferty. Zyskać mogą tylko klienci, którzy szukają właśnie wymarzonej oferty nieruchomości, której zakup sfinansowany zostanie wybranym kredytem bankowym. Zatem spieszmy się wyłapywać okazję, gdyż tak szybko odchodzą…

Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Smolińska-Wiśnioch

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »