REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Indeks PMI daje nadzieję inwestorom

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Kolejne wiadomości wskazują na osłabienie brytyjskiego rynku nieruchomości i zapowiadają trudniejsze czasy dla niego. Z kolei wysoki odczyt czerwcowego PMI podnosi oczekiwania względem danych o produkcji przemysłowej za ten okres.

Utrzymują się niskie obroty akcjami małych spółek

REKLAMA

REKLAMA

Śladowe obroty walorami mniejszych spółek, jakie utrzymywały się przez kolejny tydzień i jakie widzimy dziś, są potwierdzeniem, że na warszawskiej giełdzie nie dzieje się nic, co wskazywałoby na poważniejsze rozstrzygnięcia. W minionym tygodniu, siódmy kolejny tydzień, średnie obroty walorami spółek z indeksu sWIG80, nie przekraczały 50 mln zł.

Tendencja boczna trwa już ponad 2 miesiące i wygląda na to, że będziemy mieć z nią do czynienia przez kolejne tygodnie. Jest ona odzwierciedleniem zjawisk gospodarczych, gdzie globalny wzrost gospodarczy słabnie, a dziś trudno jest określić, jaka będzie siła negatywnych tendencji. Przeważa nadzieja, że uda się utrzymać ożywienie gospodarcze, ale inwestorzy mają świadomość poważnych zagrożeń związanych z takim scenariuszem. Taka diagnoza tonuje zachowania zarówno kupujących, jak sprzedających, skutkując ograniczonymi obrotami i zmiennymi nastrojami.

Po znaczącym zaskoczeniu plus w minionym miesiącu inwestorzy z dużymi nadziejami czekają na dzisiejsze dane o produkcji przemysłowej w naszym kraju w czerwcu. Analitycy zapowiadają wzrost o 11,5% w skali roku wobec 14% miesiąc wcześniej. Wysoki odczyt wskaźnika PMI za czerwiec pozwala spodziewać się dobrego wyniku w tym względzie. Jednocześnie istotne będzie to, jak zmienia się produkcja budowlano-montażowa, która w I połowie tego roku generalnie miała się słabo. Poprawa w tym względzie byłaby sygnałem umacniania się ożywienia w naszej gospodarce.

Zobacz także: Komentarze rynkowe w serwisie Kursy walut

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rynki nieruchomości

REKLAMA

Mamy kolejne potwierdzenie wyhamowania korzystnych zjawisk na brytyjskim rynku nieruchomości. Tym razem największy internetowy poświęcony nieruchomościom poinformował, że w lipcu, pierwszy raz w tym roku, sprzedający mieszkania obniżyli ceny. Spadły one o 0,6% w skali miesiąca. Spodziewana jest kontynuacja tej tendencji w kolejnych miesiącach. Szacuje się, że do końca roku ceny mogą zmniejszyć się o dalsze 7%. W skali roku lipcowe ceny podniosły się o 3,7% w porównaniu z 5-proc. tempem zwyżki w czerwcu.

Rozpoczynający się tydzień będzie stał pod znakiem znacznej liczby publikacji dotyczących amerykańskiego rynku nieruchomości. Już dziś po południu poznamy lipcowy indeks koniunktury, a jutro liczby rozpoczętych budów i wydanych pozwoleń na budowę. W czwartek podana zostanie czerwcowa sprzedaż domów na rynku wtórnym i ich ceny. Inwestorzy na te wszystkie dane będą patrzeć przez pryzmat kondycji gospodarki USA i perspektyw jej dalszego rozwoju.

Polecamy także: Rynek finansowy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA