REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na Mazowszu
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na Mazowszu

REKLAMA

REKLAMA

Ruszył konkurs na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu. To prawdopodobnie jedyna szansa w tym roku na zdobycie unijnej dotacji w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

W dniu 30 czerwca 2010 roku Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła nabór wniosków do działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczośći” w ramach Programu Regionalnego dla Województwa Mazowieckiego. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż do rozdysponowania wśród przedsiębiorców zostało jedynie 16 mln euro, a dokumenty aplikacyjne można składać tylko do 14 lipca br. Zainteresowanie przedsiębiorców możliwością otrzymania dotacji jest duże, co potwierdza liczba złożonych wniosków podczas poprzedniego naboru. Dla osób, które nie mają za sobą doświadczenia w ubieganiu się o unijne dotacje podpowiem, że działanie 1.5 RPO WM ma na celu podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez ich dostosowanie do wymogów rynkowych, w tym zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów certyfikacji i jakości. W tego działania realizowane mogą być projekty polegające na np. unowocześnianiu wyposażenia potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej poprzez zakup maszyn, urządzeń oraz oprogramowania.

REKLAMA

Polecamy: Dotacje 2012: fundusze unijne dla firm

W artykule tym przedstawię podstawowe informacje dotyczące możliwości aplikowania o środki unijne w ramach tego naboru.

Pamiętajmy jednak, że aktualne i obowiązujące dokumenty znajdują się na stronie instytucji organizującej konkurs czyli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, pod adresem: http://www.mazowia.eu

Zobacz także: Wsparcie MŚP w województwie mazowieckim

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie w ramach obecnego naboru wniosków mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą. Należy wspomnieć, iż decyzją Zarządu Województwa zostało zniesione ograniczenie dotyczące możliwości ubiegania się o środki wyłącznie przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż 12 miesięcy. Obecne zapisy regulaminu nie wprowadzają ograniczeń związanych z okresem prowadzenia działalności, zatem możliwość ubiegania się o środki została udostępniona wszystkim przedsiębiorcom spełniającym kryteria mikroprzedsiębiorstw i MŚP. Zwróćmy jednak uwagę, że z możliwości ubiegania się o dofinansowanie zostały wyłączone przedsiębiorstwa duże, czyli zatrudniające powyżej 250 pracowników. 

Polecamy serwis Samochód

REKLAMA

W ramach konkursu wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. W przypadku złożenia przez wnioskodawcę dwóch i większej liczby wniosków o dofinansowanie zostaną one odrzucone na etapie oceny formalnej. Pamiętajmy jednak, że wnioskodawca w okresie trwania naboru wniosków ma możliwość wycofania wniosku i złożenia kolejnego.

Na pytania dotyczące wysokości unijnej dotacji, o którą możemy się ubiegać w ramach tego konkursu oraz co dokładnie będziemy mogli zakwalifikować do refundacji ze środków unijnych - odpowiem w II części artykułu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA