reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Ruszył konkurs na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu. To prawdopodobnie jedyna szansa w tym roku na zdobycie unijnej dotacji w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

W dniu 30 czerwca 2010 roku Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła nabór wniosków do działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczośći” w ramach Programu Regionalnego dla Województwa Mazowieckiego. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż do rozdysponowania wśród przedsiębiorców zostało jedynie 16 mln euro, a dokumenty aplikacyjne można składać tylko do 14 lipca br. Zainteresowanie przedsiębiorców możliwością otrzymania dotacji jest duże, co potwierdza liczba złożonych wniosków podczas poprzedniego naboru. Dla osób, które nie mają za sobą doświadczenia w ubieganiu się o unijne dotacje podpowiem, że działanie 1.5 RPO WM ma na celu podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez ich dostosowanie do wymogów rynkowych, w tym zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów certyfikacji i jakości. W tego działania realizowane mogą być projekty polegające na np. unowocześnianiu wyposażenia potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej poprzez zakup maszyn, urządzeń oraz oprogramowania.

Polecamy: Dotacje 2012: fundusze unijne dla firm

W artykule tym przedstawię podstawowe informacje dotyczące możliwości aplikowania o środki unijne w ramach tego naboru.

Pamiętajmy jednak, że aktualne i obowiązujące dokumenty znajdują się na stronie instytucji organizującej konkurs czyli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, pod adresem: http://www.mazowia.eu

Zobacz także: Wsparcie MŚP w województwie mazowieckim

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie w ramach obecnego naboru wniosków mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą. Należy wspomnieć, iż decyzją Zarządu Województwa zostało zniesione ograniczenie dotyczące możliwości ubiegania się o środki wyłącznie przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż 12 miesięcy. Obecne zapisy regulaminu nie wprowadzają ograniczeń związanych z okresem prowadzenia działalności, zatem możliwość ubiegania się o środki została udostępniona wszystkim przedsiębiorcom spełniającym kryteria mikroprzedsiębiorstw i MŚP. Zwróćmy jednak uwagę, że z możliwości ubiegania się o dofinansowanie zostały wyłączone przedsiębiorstwa duże, czyli zatrudniające powyżej 250 pracowników. 

Polecamy serwis Samochód

W ramach konkursu wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. W przypadku złożenia przez wnioskodawcę dwóch i większej liczby wniosków o dofinansowanie zostaną one odrzucone na etapie oceny formalnej. Pamiętajmy jednak, że wnioskodawca w okresie trwania naboru wniosków ma możliwość wycofania wniosku i złożenia kolejnego.

Na pytania dotyczące wysokości unijnej dotacji, o którą możemy się ubiegać w ramach tego konkursu oraz co dokładnie będziemy mogli zakwalifikować do refundacji ze środków unijnych - odpowiem w II części artykułu.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacje unijne dla przedsiębiorców na Mazowszu
Dotacje unijne dla przedsiębiorców na Mazowszu

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EPZ Kancelaria

Specjalizuje się w prawie rolnym oraz dochodzeniem odszkodowań z różnych zdarzeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama