reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku – część I

Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku – część I

Ruszył konkurs na dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorców w województwie dolnośląskim. Do rozdysponowania w ramach tego naboru jest ponad 20 mln PLN.

Mowa tu oczywiście o konkursie w ramach działania 1.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Konkurs ten jest przeznaczony dla mikroprzedsiębiorców, którzy po pierwsze - prowadzą działalność gospodarczą do 2 lat, po drugie – działalność ta jest prowadzona w granicach administracyjnych województwa dolnośląskiego i po trzecie – projekt ten będzie realizowany na terenie tego województwa. 

Okres prowadzenia działalności gospodarczej należy wyliczyć od dnia uzyskania wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie projektu w ramach konkursu.

Porównaj: Najczęstsze błędy w dokumentacji na wsparcie eksportu – część I

Dofinansowanie unijne w ramach tego konkursu będzie można otrzymać na m.in. zakup środków trwałych takich jak urządzenia, maszyny, zakup nieruchomości, zakup materiałów budowlanych służących przebudowie/rozbudowie przedsiębiorstwa, zakup licencji, oprogramowania, patentów itd. 

Jak wnioskować o wsparcie?

Aplikowanie o środki unijnego w ramach tego konkursu odbywa się wyłącznie na podstawie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej. Należy przez to rozumieć wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami. 

Przed przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej należy obowiązkowo zapoznać się z dokumentacją programową dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, w szczególności z „Uszczegółowieniem RPO WD”, „Wytycznymi dla Wnioskodawców schemat 1.1.E” oraz „Instrukcją wypełniania wniosków o dofinansowanie”. Dokumenty te dostępne są na stronie internetowej Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (DIP), pod adresem: http://www.dip.dolnyslask.pl

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów należy wypełniać w aplikacji elektronicznej, zwanej „Generatorem wniosków o dofinansowanie”, która jest dostępna na stronie internetowej DIP. Wypełnione w Generatorze wnioski należy zarejestrować w terminie 29 czerwca 2010 r. od godz. 8.00 do godz. 15.30. 

Polecamy serwis Szkolenia

Sposób składania wniosków o dofinansowanie

Mikroprzedsiębiorca musi zarejestrować wniosek o dofinansowanie w Internetowym Rejestratorze Wniosków, który jest dostępny na stronie internetowej: www.dip.dolnyslask.pl. Rejestracja ta obejmuje wysłanie wygenerowanego z Generatora pliku wniosku poprzez wskazanie pliku do wysłania. Podczas procesu rejestracji, aplikacja automatycznie pobiera z wniosku następujące dane: nazwa schematu, nazwa i NIP Wnioskodawcy, adres e-mail, wysokość wnioskowanego dofinansowania, wersja generatora, w której przygotowany został wniosek oraz data zapisu wniosku. Fakt zarejestrowania wniosku zostaje potwierdzony odrębną wiadomością e-mail zawierającą numer zgłoszenia oraz datę, godzinę, minutę, sekundę zgłoszenia wniosku.

Jeden Wnioskodawca może złożyć w niniejszym naborze tylko jeden wniosek o dofinansowanie.

Rejestracja wniosku nie kończy procesu aplikowania o środki unijne. Pozostałe czynności związane z procesem aplikowania o środki unijne zostały przedstawione w II części artykułu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku
Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama