REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim

REKLAMA

REKLAMA

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, wniosek wraz z załącznikami podlega ocenie pod kątem spełnienia wymaganych kryteriów. Od przebiegu oceny może zależeć decyzja o przyznaniu dotacji dla naszego projektu.

Podstawowe zasady dotyczącego konkursu w ramach działania III.3, zorganizowanego przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi zostały przedstawione w poprzednich artykułach. Teraz nadszedł czas na poznanie zasad oceny naszej dokumentacji i możliwości jej ewentualnej poprawy/uzupełnienia podczas oceny. Taka sytuacja nie musi jeszcze oznaczać odrzucenia naszego wniosku i w konsekwencji braku przyznania dotacji unijnej. 

REKLAMA

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

REKLAMA

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej do Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi, w pierwszej kolejności jest ona poddawana tzw. ocenie formalnej. Podczas tej oceny badana jest zgodność dokumentów z kryteriami dopuszczającymi i administracyjnymi. 

Wniosek podlega ocenie formalnej i merytorycznej, na podstawie Kryteriów wyboru projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 oraz Szczegółowego Opisu Kryteriów Wyboru Projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Aktualne wersje znajdują się na stronie internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl.

Kryteria dopuszczające

Musimy pamiętać, że kryteria dopuszczające mają charakter bezwzględny i w przypadku negatywnego wyniku weryfikacji wniosku pod względem spełniania tych kryteriów wnioskodawca nie ma możliwości dokonania korekty. W takiej sytuacji wniosek podlega odrzuceniu. Na tym etapie badana jest prawidłowość złożenia wniosku (czy wniosek został złożony w określonym terminie i w określonej instytucji), prawidłowość sporządzenia wniosku (czy wniosek został sporządzony na obowiązującym formularzu i wypełniony w języku polskim), kwalifikowalność projektu (zgodność inwestycji z typami projektów wymienionych w Szczegółowym Opisie Priorytetów, regulaminie konkursu), kwalifikowalność beneficjenta/partnera (zgodność beneficjenta/partnera z typami beneficjentów uprawnionymi do ubiegania sie o wsparcie w ramach konkursu, kwalifikowalność beneficjenta/partnera w kontekście art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, zgodność z kryteriami określonymi w odpowiednich rozporządzeniach dotyczących udzielania pomocy publicznej). 

Polecamy serwis Zakładam firmę

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kryteria administracyjne

REKLAMA

W ramach oceny formalnej, wniosek poddawany jest również analizie pod kątem kryteriów administracyjnych. W ramach tego etapu z kolei badana jest kompletność wniosku o dofinansowanie (złożenie w wymaganej liczby egzemplarzy wniosku, złożenie wymaganych załączników do wniosku poprawność wyliczeń arytmetycznych, tożsamość wersji papierowej wniosku z wersją elektroniczną) oraz tzw. kwalifikowalność finansowa (zgodność wydatków planowanych do poniesienia w ramach projektu z dokumentami programowymi, spełnienie warunki zapewnienia środków na pokrycie wkładu własnego, spełnienie warunku minimalnej/maksymalnej wartości projektu, poprawność przygotowania montażu finansowego i obliczenia poziomu dofinansowania). 

Ocena formalna wniosku dokonywana jest w terminie 50 dni roboczych od dnia zakończenia naboru wniosków. Podczas oceny formalnej wnioskodawca ma możliwość jednokrotnego poprawienia/uzupełnienia wniosku. 

Jeżeli wnioskodawca nie poprawi wniosku o dofinansowanie w terminie wskazanym w wezwaniu (10 dni od roboczych od daty otrzymania wezwania) lub gdy nie dostarczy wniosku w wymaganej formie nie podlega on dalszej ocenie. 

O wynikach oceny – pozytywnych jak i negatywnych – wnioskodawca informowany jest pisemnie przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi. Pozytywnie oceniony wniosek jest przekazywany do dalszej oceny pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych. Negatywnie oceniony wniosek nie podlega dalszej ocenie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  KAS: uwaga na podrobione, nielegalne środki ochrony roślin

  Rozpoczęła się właśnie VI. edycja kampanii edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Policji oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przestrzegającej przed oszustami oferującymi nielegalne, w tym podrobione, środki ochrony roślin. Kampania prowadzona jest pod hasłem „Kupując podróbki, tracisz wiele razy!". 

  Rejestracja spółek od A do Z. Sprawdź nasz poradnik!

  W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Niektórzy robią to w pojedynkę, inni proponują współpracę znajomym lub prosperującym przedsiębiorcom. W ten sposób powstają spółki, wymagające odpowiedzialnej opieki prawnej i księgowości. Sprawdź, od czego zacząć!

  Protesty rolników w całej Europie. Jakie są powody? O co im chodzi?

  Protesty rolników trwają od kilku tygodniu w wielu krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Grecji, Czechach i na Węgrzech. Rolnicy protestują przeciwko niskim cenom produktów rolnych, Europejskiemu Zielonemu Ładowi i taniemu importowi produktów rolniczych spoza Unii Europejskiej.

  Pompa ciepła, magazyn energii, fotowoltaika teraz dostępne w leasingu europejskim dla sklepów, punktów usługowych i rolników

  Teraz przedsiębiorcy, małe i średnie firmy produkcyjne, sklepy, salony samochodowe czy rolnicy, mogą ubiegać się o leasing pojazdów elektrycznych, instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii oraz maszyn i urządzeń na atrakcyjnych warunkach. Są nowe środki finansowe pozwalające zwiększyć ofertę – i to na korzystniejszych niż uprzednio warunkach.

  REKLAMA

  Aplikacje chmurowe ułatwiają pracę firmom, ale i ściągają na nie niebezpieczeństwa, których menadżerowie najczęściej nie są świadomi

  Wszechobecne aplikacje chmurowe pozwalają firmie z Warszawy bez wysiłku współpracować z zespołem z Londynie, organizując spotkania wideo, podczas których analizuje się dane, a nawet realizować skomplikowane zadania związane z zarządzaniem projektami. 

  Produkcja piwa w Polsce zmalała, ale wciąż jesteśmy w czołówce w UE. Rekordową ilość piwa produkują... Niemcy

  Produkcja piwa w Polsce zmalała. Pomiędzy 2022 a 2023 r. spadła o 2 mln hl. Wzrosły koszty produkcji, więc przedsiębiorcy szukają oszczędności. 

  Czy wkrótce biznes przeniesie się w kosmos? Już teraz można odbyć turystyczny lot na orbitę

  Niezwykły postęp technologiczny, którego świadkami jesteśmy rozbudza wyobraźnię o eksploracji kosmosu. Czy już wkrótce biznes przeniesie się w przestrzeń międzygwiezdną? Czy przemysł kosmiczny stanie się domeną prywatną? 

  Kupujesz włoskie produkty? Patrz na certyfikaty! Włoska żywność jest wśród najczęściej podrabianych na świecie

  Czym jest "italian sounding"? To produkty, które udają włoskie, ale tak naprawdę nie są z Włoch. Kraj ten jest liderem w certyfikacji żywności, ale jednocześnie włoskie produkty należą do grona najczęściej podrabianych na świecie. 

  REKLAMA

  KE: W 2024 roku nie będzie obowiązku ugorowania 4 % swoich gruntów ornych

  Komisja Europejska oficjalnie przyjęła 13 lutego 2024 r. rozporządzenie, które przyznaje europejskim rolnikom częściowe zwolnienie z zasady warunkowości dotyczącej gruntów ugorowanych. Jest to następstwem wniosku Komisji przedstawionego w dniu 31 stycznia oraz dyskusji z państwami członkowskimi na posiedzeniach komitetów. Rozporządzenie weszło w życie 14 lutego 2024 r. i jest stosowane z mocą wsteczną od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r.

  Spełnianie standardów ESG to realne narzędzie budowania przewagi biznesowej [WYWIAD]

  Dlaczego sektor MŚP powinien już teraz zająć się wdrażaniem ESG? Dla kogo jest to szansa, a dla kogo kolejny obowiązek? Jakie wyzwania czekają małe i średnie firmy w 2024 roku? Z ekspertami z Reo.pl Grzegorzem Tomasikiem i Tomaszem Morawskim rozmawia Kinga Olszacka. 

  REKLAMA