REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim

REKLAMA

REKLAMA

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, wniosek wraz z załącznikami podlega ocenie pod kątem spełnienia wymaganych kryteriów. Od przebiegu oceny może zależeć decyzja o przyznaniu dotacji dla naszego projektu.

Podstawowe zasady dotyczącego konkursu w ramach działania III.3, zorganizowanego przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi zostały przedstawione w poprzednich artykułach. Teraz nadszedł czas na poznanie zasad oceny naszej dokumentacji i możliwości jej ewentualnej poprawy/uzupełnienia podczas oceny. Taka sytuacja nie musi jeszcze oznaczać odrzucenia naszego wniosku i w konsekwencji braku przyznania dotacji unijnej. 

REKLAMA

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

REKLAMA

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej do Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi, w pierwszej kolejności jest ona poddawana tzw. ocenie formalnej. Podczas tej oceny badana jest zgodność dokumentów z kryteriami dopuszczającymi i administracyjnymi. 

Wniosek podlega ocenie formalnej i merytorycznej, na podstawie Kryteriów wyboru projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 oraz Szczegółowego Opisu Kryteriów Wyboru Projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Aktualne wersje znajdują się na stronie internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl.

Kryteria dopuszczające

Musimy pamiętać, że kryteria dopuszczające mają charakter bezwzględny i w przypadku negatywnego wyniku weryfikacji wniosku pod względem spełniania tych kryteriów wnioskodawca nie ma możliwości dokonania korekty. W takiej sytuacji wniosek podlega odrzuceniu. Na tym etapie badana jest prawidłowość złożenia wniosku (czy wniosek został złożony w określonym terminie i w określonej instytucji), prawidłowość sporządzenia wniosku (czy wniosek został sporządzony na obowiązującym formularzu i wypełniony w języku polskim), kwalifikowalność projektu (zgodność inwestycji z typami projektów wymienionych w Szczegółowym Opisie Priorytetów, regulaminie konkursu), kwalifikowalność beneficjenta/partnera (zgodność beneficjenta/partnera z typami beneficjentów uprawnionymi do ubiegania sie o wsparcie w ramach konkursu, kwalifikowalność beneficjenta/partnera w kontekście art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, zgodność z kryteriami określonymi w odpowiednich rozporządzeniach dotyczących udzielania pomocy publicznej). 

Polecamy serwis Zakładam firmę

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kryteria administracyjne

REKLAMA

W ramach oceny formalnej, wniosek poddawany jest również analizie pod kątem kryteriów administracyjnych. W ramach tego etapu z kolei badana jest kompletność wniosku o dofinansowanie (złożenie w wymaganej liczby egzemplarzy wniosku, złożenie wymaganych załączników do wniosku poprawność wyliczeń arytmetycznych, tożsamość wersji papierowej wniosku z wersją elektroniczną) oraz tzw. kwalifikowalność finansowa (zgodność wydatków planowanych do poniesienia w ramach projektu z dokumentami programowymi, spełnienie warunki zapewnienia środków na pokrycie wkładu własnego, spełnienie warunku minimalnej/maksymalnej wartości projektu, poprawność przygotowania montażu finansowego i obliczenia poziomu dofinansowania). 

Ocena formalna wniosku dokonywana jest w terminie 50 dni roboczych od dnia zakończenia naboru wniosków. Podczas oceny formalnej wnioskodawca ma możliwość jednokrotnego poprawienia/uzupełnienia wniosku. 

Jeżeli wnioskodawca nie poprawi wniosku o dofinansowanie w terminie wskazanym w wezwaniu (10 dni od roboczych od daty otrzymania wezwania) lub gdy nie dostarczy wniosku w wymaganej formie nie podlega on dalszej ocenie. 

O wynikach oceny – pozytywnych jak i negatywnych – wnioskodawca informowany jest pisemnie przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi. Pozytywnie oceniony wniosek jest przekazywany do dalszej oceny pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych. Negatywnie oceniony wniosek nie podlega dalszej ocenie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA