reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku – część II

Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku – część II

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła nabór wniosków o dofinansowania w ramach konkursu dla mikroprzedsiębiorców. Zainteresowani mogą otrzymać dotację unijną w wysokości do 60% wydatków kwalifikowanych w projekcie.

Mikroprzedsiębiorcy spełniający wymogi formalne ubiegania się o wsparcie w ramach tego konkursu są zobligowani do zarejestrowania swojego wniosku w aplikacji dostępnej na stronie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (DIP). Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji wniosku zostały przedstawione w części I artykułu. Pamiętajmy, że zgodnie z przyjętą zasadą jeden wnioskodawca = jeden wniosek, tylko pierwszy zarejestrowany wniosek otrzymuje status wniosku przyjętego, kolejne rejestracje otrzymają status rejestracji warunkowych, do wyjaśnienia.

Porównaj: Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Wersja papierowa wniosku o dofinansowanie

Rejestracja wniosku o dofinansowanie w aplikacji internetowej nie kończy procesu ubiegania się o środki unijne w ramach tego konkursu. Wnioskodawca musi złożyć w DIP wersję papierową wniosku w dwóch egzemplarzach (oryginał i kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem) wraz z załącznikami oraz wersją elektroniczną zapisaną na nośniku (płyta CD-R lub DVD).

Dostarczenie dokumentacji aplikacyjnej do DIP powinno nastąpić w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od dnia zarejestrowania wniosku o dofinansowanie (bieg terminu rozpoczyna się od następnego dnia po dniu rejestracji). 

Pamiętajmy, że wersja elektroniczna wniosku o dofinansowanie – zarówno ta zapisana na nośniku elektronicznym jak i ta wysłana podczas procesu rejestracji powinna być tożsama z papierową wersją wniosku (taka sama suma kontrolna).

Wnioski o dofinansowanie projektu w wersji papierowej i elektronicznej zapisanej na nośniku należy składać osobiście, listem poleconym lub za pośrednictwem kuriera w Punkcie Przyjęć Wniosków w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej

W przypadku przesyłki pocztowej lub kurierskiej liczy się data jej wpływu do DIP, a nie data jej nadania.

Polecamy: serwis Korespondencja w biznesie

Wniosek powinien zostać złożony w zamkniętej kopercie. Koperta powinna zostać opisana zgodnie z wymogami znajdującymi się w ogłoszeniu o konkursie.
W przypadku nie złożenia wniosku o dofinansowanie w wersji papierowej i wersji elektronicznej na nośniku (CD/DVD) w DIP w terminie 3 dni roboczych od daty rejestracji w rejestratorze, numer zgłoszenia zostaje anulowany, a wniosek uznaje się za niezarejestrowany.

Tak złożony wniosek o dofinansowanie zostaje przekazany do oceny. Od jej wyników może zależeć decyzja o przyznaniu wsparcia na realizację inwestycji.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku
Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku

Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama