REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji powinni zainteresować się możliwościami, jakie zostały przygotowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Informacje ogólne

Rozwojowi przedsiębiorstw w województwie mazowieckim sprzyjać będą przede wszystkim projekty realizowane w ramach I priorytetu „Priorytet I - Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”. Ponadto przedsiębiorcy, którzy chcą realizować projekty w zakresie technologii informacyjnych i promocyjnych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania 2.3 „Technologie komunikacyjne i informacyjne dla MSP”. Na rozwój regionalnej przedsiębiorczości przeznaczono środki o wartości powyżej 200 mln euro. W ramach tej kwoty przewiduje się wsparcie różnorodnych projektów, w tym inwestycyjnych i badawczych realizowanych zarówno przez małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa. Projekty te, aby otrzymać dofinansowanie muszą spełnić szereg wymogów określonych w dokumentach programowych, wytycznych oraz dokumentacji konkursowej. 

REKLAMA

Porównaj: Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Jakiego typu projekty mogą otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych na Mazowszu?

REKLAMA

Największą popularności wśród przedsiębiorców na Mazowszu cieszą się konkursy ogłaszane w ramach działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości”. Celem konkursów z działania 1.5 jest wsparcie projektów zwiększających konkurencyjność rynkową mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. Dzięki unijnej pomocy mazowieckie firmy mają szansę dostosować się do oczekiwań rynku, a także zapewnić sobie dostęp do nowych technologii. Środki przeznaczone na współfinansowanie projektów unijnych wybranych w konkursie pochodzą z Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym otrzymaniem wsparcia z UE do zakupu maszyn, urządzeń czy oprogramowania powinieneś aplikować o środki z działania 1.5. Szczegółowe terminy naboru projektów znajdują się na stronach internetowych http://www.mazowia.eu

Polecamy serwis Mała firma

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego przewidziano również wsparcie dla przedsięwzięć wpływających na poprawę środowiska naturalnego. Projekty w ramach tego działania dotyczą pozwoleń zintegrowanych, oczyszczania ścieków przemysłowych, ochrony powietrza oraz gospodarki odpadami przemysłowymi i niebezpiecznymi. Na ten cel przewidziano kwotę prawie 8 mln euro. Jeszcze inna możliwość to wsparcie przedsiębiorców w udziale w targach, imprezach targowo – wystawienniczych oraz branżowych misjach gospodarczych. Działania te mają na celu promocję gospodarczą regionu oraz przedsiębiorców z Mazowsza. Jeszcze inną formą wsparcia dla przedsiębiorców może być rozwój sieci powiązań gospodarczych między przedsiębiorcami i sferą badawczo-rozwojową. 

Dokładne informacje na temat możliwości wsparcia przedsiębiorców zawiera dokument pn. „Szczegółowy opis priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego”. Dokument stanowi kompendium wiedzy dla potencjalnych wnioskodawców zainteresowanych otrzymaniem wsparcia. Dostępny jest na stronach internetowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, http://www.mazowia.eu

Nabór projektów dla przedsiębiorców może odbywać się za pomocą trybu konkursowego zamkniętego z preselekcją, trybu konkursowego zamkniętego bez preselekcji lub trybu konkursowego otwartego bez preselekcji. Szczegółowo zasady wyboru projektów w ramach poszczególnych trybów zostały opisane w Uszczegółowieniu oraz regulaminach konkursów dla danych działań.

Funkcję instytucji odpowiedzialnej za ogłoszenie i nabór wniosków w ramach działań skierowanych dla przedsiębiorców pełni Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych z siedzibą w Warszawie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

REKLAMA

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA