REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji powinni zainteresować się możliwościami, jakie zostały przygotowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Informacje ogólne

Rozwojowi przedsiębiorstw w województwie mazowieckim sprzyjać będą przede wszystkim projekty realizowane w ramach I priorytetu „Priorytet I - Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”. Ponadto przedsiębiorcy, którzy chcą realizować projekty w zakresie technologii informacyjnych i promocyjnych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania 2.3 „Technologie komunikacyjne i informacyjne dla MSP”. Na rozwój regionalnej przedsiębiorczości przeznaczono środki o wartości powyżej 200 mln euro. W ramach tej kwoty przewiduje się wsparcie różnorodnych projektów, w tym inwestycyjnych i badawczych realizowanych zarówno przez małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa. Projekty te, aby otrzymać dofinansowanie muszą spełnić szereg wymogów określonych w dokumentach programowych, wytycznych oraz dokumentacji konkursowej. 

REKLAMA

Porównaj: Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Jakiego typu projekty mogą otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych na Mazowszu?

REKLAMA

Największą popularności wśród przedsiębiorców na Mazowszu cieszą się konkursy ogłaszane w ramach działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości”. Celem konkursów z działania 1.5 jest wsparcie projektów zwiększających konkurencyjność rynkową mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. Dzięki unijnej pomocy mazowieckie firmy mają szansę dostosować się do oczekiwań rynku, a także zapewnić sobie dostęp do nowych technologii. Środki przeznaczone na współfinansowanie projektów unijnych wybranych w konkursie pochodzą z Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym otrzymaniem wsparcia z UE do zakupu maszyn, urządzeń czy oprogramowania powinieneś aplikować o środki z działania 1.5. Szczegółowe terminy naboru projektów znajdują się na stronach internetowych http://www.mazowia.eu

Polecamy serwis Mała firma

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego przewidziano również wsparcie dla przedsięwzięć wpływających na poprawę środowiska naturalnego. Projekty w ramach tego działania dotyczą pozwoleń zintegrowanych, oczyszczania ścieków przemysłowych, ochrony powietrza oraz gospodarki odpadami przemysłowymi i niebezpiecznymi. Na ten cel przewidziano kwotę prawie 8 mln euro. Jeszcze inna możliwość to wsparcie przedsiębiorców w udziale w targach, imprezach targowo – wystawienniczych oraz branżowych misjach gospodarczych. Działania te mają na celu promocję gospodarczą regionu oraz przedsiębiorców z Mazowsza. Jeszcze inną formą wsparcia dla przedsiębiorców może być rozwój sieci powiązań gospodarczych między przedsiębiorcami i sferą badawczo-rozwojową. 

Dokładne informacje na temat możliwości wsparcia przedsiębiorców zawiera dokument pn. „Szczegółowy opis priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego”. Dokument stanowi kompendium wiedzy dla potencjalnych wnioskodawców zainteresowanych otrzymaniem wsparcia. Dostępny jest na stronach internetowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, http://www.mazowia.eu

Nabór projektów dla przedsiębiorców może odbywać się za pomocą trybu konkursowego zamkniętego z preselekcją, trybu konkursowego zamkniętego bez preselekcji lub trybu konkursowego otwartego bez preselekcji. Szczegółowo zasady wyboru projektów w ramach poszczególnych trybów zostały opisane w Uszczegółowieniu oraz regulaminach konkursów dla danych działań.

Funkcję instytucji odpowiedzialnej za ogłoszenie i nabór wniosków w ramach działań skierowanych dla przedsiębiorców pełni Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych z siedzibą w Warszawie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

REKLAMA

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

REKLAMA

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA