REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji powinni zainteresować się możliwościami, jakie zostały przygotowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Informacje ogólne

Rozwojowi przedsiębiorstw w województwie mazowieckim sprzyjać będą przede wszystkim projekty realizowane w ramach I priorytetu „Priorytet I - Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”. Ponadto przedsiębiorcy, którzy chcą realizować projekty w zakresie technologii informacyjnych i promocyjnych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania 2.3 „Technologie komunikacyjne i informacyjne dla MSP”. Na rozwój regionalnej przedsiębiorczości przeznaczono środki o wartości powyżej 200 mln euro. W ramach tej kwoty przewiduje się wsparcie różnorodnych projektów, w tym inwestycyjnych i badawczych realizowanych zarówno przez małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa. Projekty te, aby otrzymać dofinansowanie muszą spełnić szereg wymogów określonych w dokumentach programowych, wytycznych oraz dokumentacji konkursowej. 

REKLAMA

Porównaj: Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Jakiego typu projekty mogą otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych na Mazowszu?

REKLAMA

Największą popularności wśród przedsiębiorców na Mazowszu cieszą się konkursy ogłaszane w ramach działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości”. Celem konkursów z działania 1.5 jest wsparcie projektów zwiększających konkurencyjność rynkową mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. Dzięki unijnej pomocy mazowieckie firmy mają szansę dostosować się do oczekiwań rynku, a także zapewnić sobie dostęp do nowych technologii. Środki przeznaczone na współfinansowanie projektów unijnych wybranych w konkursie pochodzą z Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym otrzymaniem wsparcia z UE do zakupu maszyn, urządzeń czy oprogramowania powinieneś aplikować o środki z działania 1.5. Szczegółowe terminy naboru projektów znajdują się na stronach internetowych http://www.mazowia.eu

Polecamy serwis Mała firma

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego przewidziano również wsparcie dla przedsięwzięć wpływających na poprawę środowiska naturalnego. Projekty w ramach tego działania dotyczą pozwoleń zintegrowanych, oczyszczania ścieków przemysłowych, ochrony powietrza oraz gospodarki odpadami przemysłowymi i niebezpiecznymi. Na ten cel przewidziano kwotę prawie 8 mln euro. Jeszcze inna możliwość to wsparcie przedsiębiorców w udziale w targach, imprezach targowo – wystawienniczych oraz branżowych misjach gospodarczych. Działania te mają na celu promocję gospodarczą regionu oraz przedsiębiorców z Mazowsza. Jeszcze inną formą wsparcia dla przedsiębiorców może być rozwój sieci powiązań gospodarczych między przedsiębiorcami i sferą badawczo-rozwojową. 

Dokładne informacje na temat możliwości wsparcia przedsiębiorców zawiera dokument pn. „Szczegółowy opis priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego”. Dokument stanowi kompendium wiedzy dla potencjalnych wnioskodawców zainteresowanych otrzymaniem wsparcia. Dostępny jest na stronach internetowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, http://www.mazowia.eu

Nabór projektów dla przedsiębiorców może odbywać się za pomocą trybu konkursowego zamkniętego z preselekcją, trybu konkursowego zamkniętego bez preselekcji lub trybu konkursowego otwartego bez preselekcji. Szczegółowo zasady wyboru projektów w ramach poszczególnych trybów zostały opisane w Uszczegółowieniu oraz regulaminach konkursów dla danych działań.

Funkcję instytucji odpowiedzialnej za ogłoszenie i nabór wniosków w ramach działań skierowanych dla przedsiębiorców pełni Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych z siedzibą w Warszawie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Dominujący wspólnik sp. z o.o. nie podlega ubezpieczeniom społecznym jako jedyny wspólnik spółki – uchwała Sądu Najwyższego

  21 lutego 2024 r. Sąd Najwyższy (SN) podjął uchwałę (III UZP 8/23), w której stwierdził, że wspólnik dwuosobowej spółki z o.o. posiadający 99% udziałów (wspólnik dominujący) nie podlega ubezpieczeniom społecznym jako osoba prowadząca pozarolniczą działalność.

  Ceny zbóż 2024 - koniec lutego. Ile kosztują pszenica, żyto, kukurydza, jęczmień, owies, pszenżyto w Polsce i na giełdach światowych?

  Ile kosztują zboża na polskim rynku i w eksporcie w ostatniej dekadzie lutego 2024 roku? Jakie są ceny na giełdach światowych? Jakie ceny osiągają: pszenica, żyto, kukurydza, jęczmień, owies, rzepak, pszenżyto? 

  Szynka ze zmodyfikowanej genetycznie świni już za kilka lat?

  Dzięki edycji genów metodą CRISPR udało się uzyskać świnie odporne na zespół rozrodczo-oddechowy, chorobę powodującą wielkie straty w hodowli – informuje „The CRISPR Journal”.

  Polska stała się liderem pod względem złóż srebra. Wartość naszych złóż to 127 miliardów USD

  Polska stała się liderem pod względem złóż srebra, tak wynika z danych United States Geological Survey. Według aktualnych cen wartość naszych złóż rud srebra wynosi około 127 miliardów USD. Złoża szacuje się na 170 tys. ton. KGHM jest jednym z liderów światowego wydobycia srebra.

  REKLAMA

  Prawo do odłączenia, czyli czas na europejskie Porozumienie o cyfryzacji

  Prawo do odłączenia jest jednym z elementów europejskiego Porozumienia o cyfryzacji. Wypracowanie katalogu dobrych praktyk w zakresie transformacji cyfrowej w miejscu pracy oraz przygotowanie do wdrożenia Porozumienia Ramowego Europejskich Partnerów Społecznych w sprawie cyfryzacji na poziomie krajowym to główne cele projektu EFAD przygotowującego do procesu transformacji cyfrowej rynku pracy.

  KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]

  LPW Grupa na czele z ekspertami z LPW Consulting zaprasza na kolejną edycję wydarzenia pt. KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 r. w godz.: 10:00-14:00 w Parku Technologicznym Ekoenergia w Katowicach, ul. Żeliwna 38. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online. Przy czym liczba miejsc jest ograniczona. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

  Czekolada w 2024 roku będzie droższa i nie tylko ona. Ceny kakao biją rekordy – może być nawet 7 tys. USD za tonę. Co to jest shrinkflacja?

  Nie ma dobrych wiadomości dla miłośników czekolady i kakao. Rekordowo wysokie ceny kakao na światowych giełdach nadal będą rosły i mogą nawet przekroczyć wartość 7 tys. dolarów za tonę. Tak prognozują autorzy raportu pt. „INDEKS CEN W SKLEPACH DETALICZNYCH”. Problemy z podażą i przewidywane znaczne spadki zbiorów oznaczają trzeci rok z rzędu globalnego deficytu surowca. Kluczowy okres zbierania ziaren skończy się w marcu, a następny zacznie się dopiero we wrześniu. Natomiast już w styczniu br. słodycze i desery zdrożały najbardziej ze wszystkich analizowanych kategorii produktów. Eksperci zapowiadają, że podwyżki w następnej kolejności obejmą kosmetyki, leki i suplementy bazujące na kakao. I dodają, że skok cen odczują producenci art. spożywczych, zakłady przetwórcze, cukiernie i restauracje. W następnej kolejności straty te zostaną przerzucone na konsumentów. Taki scenariusz może się wydarzyć już przed Wielkanocą. A jeśli sytuacja dalej będzie się pogarszała, to może nasilić się również zjawisko shrinkflacji. 

  Firmy widzą potencjał w sztucznej inteligencji, ale są pewne bariery

  Firmy, które zainwestowały w sztuczną inteligencję i widzą jej potencjał, chętniej rozważają dalsze innowacje. Ale są tez pewne przeszkody, z którymi muszą się mierzyć. 

  REKLAMA

  Ferie 2024. Wyjazdy nad morze coraz popularniejsze. Największą atrakcją morsowanie

  Czy Polacy coraz chętniej będą spędzać ferie nad morzem? Eksperci zauważają, że to był najlepszy początek roku w turystyce od 2019 roku. Czy przedsiębiorcom opłaca się teraz zamykać na zimę? 

  Jak założyć e-Doręczenia? Wniosek przedsiębiorcy

  Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o utworzenie adresu do e-Doręczeń przez Biznes.gov. Po aktywacji adresu, firma korzysta ze skrzynki do e-Doręczeń w Koncie Przedsiębiorcy. Jak zrobić e-Doręczenia?

  REKLAMA