Najczęstsze błędy w dokumentacji na wsparcie eksportu – część I
REKLAMA
REKLAMA
W aplikowaniu o środki unijne w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka niezmiernie ważne jest staranne przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej. Dokumentacja ta rozumiana, jako wniosek o dofinansowanie oraz wymagane regulaminem konkursu załączniki do wniosku są poddawane ocenie pod kątem spełniania kryteriów formalnych i merytorycznych. Tylko wnioski, które uzyskają pozytywny wynik podczas oceny mogą zostać zarekomendowane do udzielenia wsparcia unijnego. W artykule zostaną przedstawione podstawowe błędy popełniane przez wnioskodawców podczas przygotowania dokumentacji aplikacyjnej.
REKLAMA
Błędy te są najczęstszym powodem zwracania wniosków do uzupełnienia lub poprawy podczas oceny formalnej.
Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy
- Błędnie określony kod klasyfikacji PKD lub EKD podstawowej działalności Wnioskodawcy
We wniosku o dofinansowanie, w rubryce „Kod PKD lub EKD podstawowej działalności” należy wpisać z dokładnością do klasy numer kodu Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) lub Europejskiej Klasyfikacji Działalności (EKD) dotyczący podstawowej działalności Wnioskodawcy wraz z zaznaczeniem, o którą klasyfikację chodzi.
Podany kod musi figurować w aktualnym dokumencie rejestrowym Wnioskodawcy w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.
- Podana niepełna nazwa wnioskodawcy
We wniosku o dofinansowanie należy umieścić pełną nazwę wnioskodawcy zgodnie z Krajowym Rejestrem Sądowym (KRS) Ewidencją Działalności Gospodarczej (EDG) lub innym rejestrem, w którym jest zarejestrowany.
- Brak wersji elektronicznej wniosku lub wersja niemożliwa do odczytu
Zgodnie z Regulaminem konkursu wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia wniosku o dofinansowanie w wersji papierowej i elektronicznej (format PDF). Wniosek powinien zostać wypełniony w Generatorze wniosków – aplikacji dostępnej na stronie http://www.parp.gov.pl . Musimy pamiętać, aby wersja papierowa wniosku o dofinansowanie była tożsama z jej wersją elektroniczną. Wniosek w wersji elektronicznej powinien zostać zapisany na nośniku informatycznym.
- Pola wypełnione niezgodnie z instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie
Zgodnie z obowiązującymi wymogami dotyczącymi przygotowania wniosku o dofinansowanie , wszystkie wymagane pola muszą być wypełnione zgodnie z niniejszą instrukcją, w tym podane wszystkie wymagane dane oraz informacje. Dodatkowo pola wyboru oznaczone kwadratami należy zaznaczyć poprzez wstawienie znaku „X”.
Polecamy serwis Leasing
Pozostałe błędy najczęściej popełnianie przez wnioskodawców działania 6.1 zostały przedstawione w II części artykułu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.