REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej
Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z przygotowaniem terenu pod inwestycje w województwach Polski Wschodniej. Pozostająca do rozdysponowania kwota to ponad 140 mln PLN. Aby jednak móc skutecznie rywalizować o fundusze konieczne jest przygotowanie i złożenie dokumentacji aplikacyjnej.

Przed przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej na działania objęte wsparciem unijnym koniecznie zapoznajmy się z obowiązującą dokumentacją konkursową. Szczególnie pomocny w tym względzie będzie Regulamin przeprowadzania konkursu, który wskazuje potencjalnym wnioskodawcom zasady aplikowania o środki w ramach naboru wniosków. Ich znajomość pozwoli nam szybciej przebrnąć przez gąszcz wymogów i procedur unijnych stawianych przed wnioskodawcami.

REKLAMA

Wszystkie obowiązujące dokumenty, w tym wytyczne, regulamin, wzór wniosku o udzielenie wsparcia, instrukcja znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem http://www.parp.gov.pl

Jak przygotować wniosek o udzielenie wsparcia?

Wniosek w ramach konkursu powinien zostać przygotowany na formularzu stanowiącym załącznik nr 4 do Regulaminu i w zgodzie z instrukcją jego wypełnienia (załącznik 5). Wniosek powinien zostać przygotowany w dwóch egzemplarzach, mianowicie w formie papierowej i elektronicznej. W przypadku wersji elektronicznej, wypełniony wniosek powinien zostać zapisany na nośniku informatycznym takim jak płyta CD/DVD. Ponadto, w wersji elektronicznej wniosku należy uwzględnić wszystkie załączniki do wniosku.

Porównaj: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

REKLAMA

Jednocześnie musimy pamiętać, aby dokumentacja aplikacyjna była kompletna, tzn. oprócz wniosku o udzielenie wsparcia zawierała wszystkie wymagane załączniki, zgodnie z sekcją M formularza wniosku. Ważne jest również zachowanie ponumerowanie wszystkich stron wniosku oraz załączników jak również ich parafowane przez osobę lub osoby upoważnione do złożenia wniosku o udzielenie wsparcia. Częstym błędem występującym w składanej dokumentacji jest brak podpisu w sekcji L formularza wniosku „Oświadczenie Beneficjenta” przez osobę upoważnioną do podpisania wniosku oraz brak firmowej pieczątki. Pamiętajmy, także o załączenie do wniosku umocowania dla osoby, która na jego podstawie jest upoważniona do podpisania wniosku. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach konkursu dopuszcza się przekazywanie wniosków o udzielenie wsparcia do oceny bez pozwolenia na budowę oraz bez decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod warunkiem, że wraz z wnioskiem przedłożone zostanie potwierdzenie wystąpienia do odpowiedniego organu o wydanie przedmiotowych dokumentów.

Polecamy serwis: Umowy

Gdzie składać wniosek?

Wniosek o udzielenie wsparcia można złożyć przez cały okres prowadzenia konkursu, tj. od daty otwarcia naboru do daty zamknięcia konkursu, które nastąpi w dniu 30.09.2010 r. lub w przypadku przekroczenia puli dostępnych środków przeznaczonych na dany nabór. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć osobiście, przesłać pocztą lub kurierem na adres Zespołu Infrastruktury Nowoczesnej Gospodarki w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pamiętajmy również o tym, aby wniosek o udzielenie wsparcia był opakowany w sposób uniemożliwiający dostęp do jego zawartości osobom nieuprawnionym.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA