REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej
Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z przygotowaniem terenu pod inwestycje w województwach Polski Wschodniej. Pozostająca do rozdysponowania kwota to ponad 140 mln PLN. Aby jednak móc skutecznie rywalizować o fundusze konieczne jest przygotowanie i złożenie dokumentacji aplikacyjnej.

Przed przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej na działania objęte wsparciem unijnym koniecznie zapoznajmy się z obowiązującą dokumentacją konkursową. Szczególnie pomocny w tym względzie będzie Regulamin przeprowadzania konkursu, który wskazuje potencjalnym wnioskodawcom zasady aplikowania o środki w ramach naboru wniosków. Ich znajomość pozwoli nam szybciej przebrnąć przez gąszcz wymogów i procedur unijnych stawianych przed wnioskodawcami.

REKLAMA

Wszystkie obowiązujące dokumenty, w tym wytyczne, regulamin, wzór wniosku o udzielenie wsparcia, instrukcja znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem http://www.parp.gov.pl

Jak przygotować wniosek o udzielenie wsparcia?

Wniosek w ramach konkursu powinien zostać przygotowany na formularzu stanowiącym załącznik nr 4 do Regulaminu i w zgodzie z instrukcją jego wypełnienia (załącznik 5). Wniosek powinien zostać przygotowany w dwóch egzemplarzach, mianowicie w formie papierowej i elektronicznej. W przypadku wersji elektronicznej, wypełniony wniosek powinien zostać zapisany na nośniku informatycznym takim jak płyta CD/DVD. Ponadto, w wersji elektronicznej wniosku należy uwzględnić wszystkie załączniki do wniosku.

Porównaj: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

REKLAMA

Jednocześnie musimy pamiętać, aby dokumentacja aplikacyjna była kompletna, tzn. oprócz wniosku o udzielenie wsparcia zawierała wszystkie wymagane załączniki, zgodnie z sekcją M formularza wniosku. Ważne jest również zachowanie ponumerowanie wszystkich stron wniosku oraz załączników jak również ich parafowane przez osobę lub osoby upoważnione do złożenia wniosku o udzielenie wsparcia. Częstym błędem występującym w składanej dokumentacji jest brak podpisu w sekcji L formularza wniosku „Oświadczenie Beneficjenta” przez osobę upoważnioną do podpisania wniosku oraz brak firmowej pieczątki. Pamiętajmy, także o załączenie do wniosku umocowania dla osoby, która na jego podstawie jest upoważniona do podpisania wniosku. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach konkursu dopuszcza się przekazywanie wniosków o udzielenie wsparcia do oceny bez pozwolenia na budowę oraz bez decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod warunkiem, że wraz z wnioskiem przedłożone zostanie potwierdzenie wystąpienia do odpowiedniego organu o wydanie przedmiotowych dokumentów.

Polecamy serwis: Umowy

Gdzie składać wniosek?

Wniosek o udzielenie wsparcia można złożyć przez cały okres prowadzenia konkursu, tj. od daty otwarcia naboru do daty zamknięcia konkursu, które nastąpi w dniu 30.09.2010 r. lub w przypadku przekroczenia puli dostępnych środków przeznaczonych na dany nabór. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć osobiście, przesłać pocztą lub kurierem na adres Zespołu Infrastruktury Nowoczesnej Gospodarki w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pamiętajmy również o tym, aby wniosek o udzielenie wsparcia był opakowany w sposób uniemożliwiający dostęp do jego zawartości osobom nieuprawnionym.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA