reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Wspieranie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Wspieranie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Przed przedsiębiorcami kolejna szansa na otrzymanie unijnej dotacji. Tym razem jednak dotyczy ona podmiotów, które zdecydują się realizować swoje inwestycje na terenie 5 województw Polski Wschodniej.

28 czerwca 2010 roku został rozpoczęty nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.3 „Wspieranie innowacji” Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Nabór ten potrwa do 30 września 2010 roku. Dokumentacja aplikacyjna jest przyjmowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, z siedzibą w Warszawie. Wsparcie w ramach konkursu jest udzielane na realizację projektów polegających na przygotowaniu terenów do działalności inwestycyjnej związanej z parkami i inkubatorami lub przygotowaniu terenów inwestycyjnych na potrzeby stworzenia obszarów produkcyjnych oraz stref nowoczesnych usług. 

Pamiętajmy, aby nie zwlekać na ostatnią chwilę ze złożeniem dokumentacji aplikacyjnej, gdyż PARP zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia naboru w przypadku, gdy kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 150% budżetu wyznaczonego w tym działaniu.

Polecamy: Dotacje 2012: fundusze unijne dla firm

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotację w ramach tego działania mogą ubiegać się przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej. Wsparcie na przygotowanie terenów inwestycyjnych może być udzielone, jeżeli wnioskodawca jest właścicielem lub wieczystym użytkownikiem nieruchomości podlegających uzbrojeniu albo przewiduje w ramach projektu nabycie tych praw, z zastrzeżeniem 2 zasad. Mianowicie nieruchomość będąca przedmiotem nabycia jest położona w granicach terenów planowanych do uzbrojenia oraz zamiar i uzasadnienie nabycia nieruchomości zostaną zgłoszone najpóźniej wraz z wnioskiem o udzielenie wsparcia dla projektu, do którego zostanie załączona umowa przedwstępna lub inny równoważny dokument. 

Wsparcie w ramach konkursu może być udzielane na realizację projektów, które realizowane są na terenie województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego lub warmińsko-mazurskiego.

Zobacz także: Jak przygotować wniosek o dofinansowanie projektu szkoleniowego dla pracowników firmy

Na co można otrzymać dotację?

Celem projektów zgłaszanych w ramach konkursu powinna być aktywizacja terenów, które przed realizacją projektów nie są przygotowane do udostępnienia pod inwestycje (tzw. green fields). Tereny, które będą przygotowywane do zainwestowania poprzez budowę niezbędnej infrastruktury, powinny być udostępniane przedsiębiorcom do prowadzenia innowacyjnej działalności gospodarczej lub świadczenia nowoczesnych usług, w szczególności w ramach tworzonych obszarów produkcyjnych i stref nowoczesnych usług, wykorzystywanych przez centra logistyczne, parki maszynowe, parki technologiczne, inkubatory itp.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacje dla firm - innowacyjność
Dotacje dla firm - innowacyjność

Przedsiębiorca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mizera

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama