REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim
Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wsparcie w ramach funduszy unijnych mogą otrzymać również mikro- i mali przedsiębiorcy realizujący swoje projekty na terenie województwa łódzkiego. Wkrótce rozpocznie się nabór projektów.

Takie możliwości oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego, w ramach działania III.6 „Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw”. Zgodnie z ostatnimi informacjami nabór wniosków o dofinansowane do tego działania zaplanowany został na wrzesień br.

REKLAMA

Wszystkie aktualne informacje o terminach naboru jak również wzory dokumentów i wytycznych, których znajomość jest niezbędna do skutecznego aplikowania o środki unijne znajdują się na stronach internetowych organizatora konkursu tj. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, pod adresem: http://www.cop.lodzkie.pl/

Pomimo, iż nabór został zaplanowany dopiero na III/IV kwartał tego roku, już teraz warto pomyśleć o swoich szansach na przyznanie unijnego wsparcia dla swojej firmy. Opierając się na dokumentach programowych już teraz możemy przewidzieć zasady i tryb przeprowadzania konkursu, aby mieć czas na staranne przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. 

Zobacz także: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Dla kogo unijne wsparcie?

REKLAMA

Ze środków unijnych dostępnych w ramach tego działania mogą skorzystać wyłącznie mikro- i małe przedsiębiorstwa, które zrealizują projekty na terenie województwa łódzkiego. Ponadto działanie to skierowane jest wyłącznie na przedsiębiorstwa działające dłużej niż 12 miesięcy. Podsumowując z możliwości wsparcia w ramach tego działania zostały wyłączone, zgodnie z terminologią unijną, średnie i duże przedsiębiorstwa jak również tzw. start-upy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W określeniu czy nasza firma należy do sektora mikro-, małych czy średnich przedsiębiorstw, możemy posłużyć się aplikacją internetową pn. „Kwalifikator MSP”, która zamieszczona jest na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem: http://www.parp.gov.pl

Na jakie działania?

Działanie to ma za zadanie pomóc przedsiębiorcom w kontynuacji bieżącej działalności gospodarczej lub zmianie jej profilu. Mikro- i małe przedsiębiorstwa mogą uzyskać w ramach tego działania dofinansowanie na rozpoczęcie bądź kontynuacje bezpośrednich inwestycji oraz na doradztwo w zakresie poprawy efektywności prowadzenia działalności gospodarczej. Dofinansowanie przeznaczone jest również dla projektów z zakresu udziału w targach, wystawach i misjach gospodarczych, oraz wsparcia promocji produktów lokalnych i regionalnych.

Projekty szkoleniowe lub doradcze mogą stanowić jedynie komponent projektu inwestycyjnego.

Polecamy serwis Umowy w firmie

REKLAMA

W ramach planowanego konkursu wspierane będą działania inwestycyjne, które mogą polegać m.in. na modernizacji przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia na rynek nowego lub ulepszonego produktu lub usługi, zmian w procesie produkcji, unowocześnianie środków produkcji, jak również wdrażanie technologii zapobiegających zanieczyszczeniu środowiska. Wspierane będą również działania promocyjne lokalnych i regionalnych produktów oraz udział w targach i wystawach. 

Szczegółowy zakres wsparcia unijnego zostanie określony w dokumentacji konkursowej oraz w regulaminie przeprowadzania konkursu. Podane powyżej dane mają charakter ogólnikowy i zostaną uszczegółowione w momencie ogłoszenia konkursu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

REKLAMA

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA