reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część II

Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część II

Konkurs dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą w województwie opolskim cieszył się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych beneficjentów. Złożone wnioski podlegają obecnie ocenie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nawet podczas oceny wniosków istnieje możliwość ich poprawy. Jest to jednak podyktowane pewnymi warunkami.

W poprzedniej części artykułu przedstawiłem możliwość dokonania uzupełnienia/poprawy złożonej dokumentacji aplikacyjnej na etapie oceny formalnej w konkursie dla Poddziałanie 1.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Teraz przyszła kolej na poznanie zasad dotyczących oceny merytorycznej naszych wniosków. Również na tym etapie istnieje możliwość dokonania stosownych poprawek.

Ocena merytoryczna, a możliwość poprawy wniosku

Wnioski pozytywnie ocenione pod względem formalnym poddawane są ocenie merytorycznej I stopnia. Ocena merytoryczna I stopnia przeprowadzana jest w terminie 30 dni kalendarzowych od daty zakończenia oceny formalnej wszystkich złożonych w danym naborze wniosków. Ocena merytoryczna I stopnia służy przeprowadzeniu analizy merytorycznej warstwy wniosku m.in. pod względem: wykonalności i trwałości projektu, realności zakładanych wskaźników, zgodności z zasadami udzielania pomocy publicznej. Ocena merytoryczna I stopnia dokonywana jest przez komisję konkursową. Beneficjenci, których wnioski uzyskają negatywną ocenę ze względu na braki lub błędy odnośnie względnych kryteriów merytorycznych I stopnia mają możliwość dokonania stosownych poprawek lub uzupełnień, w terminie wskazanym przez IZ/IP II w piśmie z uwagami, nie krótszym niż 3 dni robocze, licząc od następnego dnia po dniu doręczenia przedmiotowego pisma.

Konkretne uchybienia wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. Podobnie jak w przypadku oceny formalnej, wezwanie do uzupełnienia/poprawy jest wysyłane za pomocą faksu i/lub e-maila oraz listu zwykłego lub poleconego za zwrotnym potwierdzeniem odbioru bądź przesyłki kurierskiej. 

Porównaj: Zarządzanie unijnymi dotacjami w Polsce

Wymagane uzupełnienia na każdym etapie oceny składane są zawsze w 2 egzemplarzach wniosku wraz z wersją elektroniczną oraz załącznikiem nr 1. Należy pamiętać o tym, aby pismo przewodnie zawierające wyjaśnienia także dostarczone było w 2 egzemplarzach.

Jeżeli wniosek nie spełnia bezwzględnych kryteriów merytorycznych I stopnia, beneficjent nie dokona w danym terminie stosownych poprawek/uzupełnień bądź nie udzielił dodatkowych wyjaśnień, o które został poproszony w dokumentacji projektowej, to wniosek zostaje odrzucony, a beneficjent pisemnie o tym fakcie powiadomiony. Wniosek pozytywnie oceniony, tj. spełniający wszystkie kryteria merytoryczne I stopnia, zostaje skierowany do oceny merytorycznej II stopnia. Ocena ta jest przeprowadzana jest w terminie 30 dni roboczych od daty zakończenia oceny merytorycznej I stopnia wszystkich wniosków.

Polecamy serwis Umowy

Ocena merytoryczna II stopnia służy ustaleniu społeczno - ekonomicznej wartości projektu, rozumianej, jako wkład w realizację celów RPO WO 2007-2013. Również podczas tej oceny istnieje możliwość wniesienia poprawek do złożonej dokumentacji.

Wniosek, który w wyniku przeprowadzonej oceny merytorycznej II stopnia uzyska, co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów zostaje wpisany na listę rankingową. Informacja na temat projektów znajdujących się na liście rankingowej zamieszczana jest na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (http://umwo.opole.pl) oraz Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (http://ocrg.opolskie.pl).

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


ZMIANY W VAT 2021 KOMPLET269.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama