Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część I
REKLAMA
REKLAMA
31 maja 2010 r. zakończono nabór wniosków o dofinansowanie w ramach V naboru do poddziałania 1.1.2 „Inwestycje w mikroprzedsiębiorstwach” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Konkurs skierowany był dla osób fizycznych zamierzających podjąć działalność gospodarczą i utworzyć mikroprzedsiębiorstwo (tzw. Start up) RPO WO 2007-2013.
REKLAMA
W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze wniosków do Instytucji Pośredniczącej II stopnia RPO WO 2007-2013 wpłynęło 108 wniosków o dofinansowanie projektu, których łączna całkowita wartość wynosi 11 894 310,51 PLN, natomiast łączna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 7 187 058,87 PLN.
Ocena formalna, a możliwość poprawy wniosku
Złożone wnioski o dofinansowanie będą podlegać ocenie pod kątem spełniania kryteriów formalnych i merytorycznych. Ocena formalna pozwala sprawdzić poprawność złożonej dokumentacji projektowej pod względem formalnym, bez konieczności analizy merytorycznej warstwy projektu. Ocena formalna wniosku powinna być przeprowadzona w terminie 45 dni kalendarzowych od upłynięcia wyznaczonego terminu składania wniosków. W uzasadnionych przypadkach termin oceny formalnej może zostać przedłużony.
Polecamy serwis Szkolenia
REKLAMA
W przypadku stwierdzenia braków lub błędów formalnych odnośnie względnych kryteriów formalnych beneficjent ma możliwość dokonania stosownych poprawek i uzupełnień we wniosku oraz załączonej dokumentacji w terminie wskazanym przez IZ/IP II w piśmie z uwagami, nie krótszym niż 3 dni robocze, licząc od następnego dnia po dniu doręczenia przedmiotowego pisma.
Konkretne uchybienia wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. Pismo to jest wysyłane w formie faksu i/lub za pomocą e-maila oraz listu zwykłego lub poleconego za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (lub przesyłki kurierskiej). Obowiązkiem Wnioskodawcy jest zapewnienie działającego faksu i wpisanie prawidłowego numeru faksu oaz adresu e-mail.
Porównaj: Kryteria formalne na wsparcie firm w działaniach eksportowych
REKLAMA
Ponadto beneficjent może dokonać poprawek i uzupełnień innych niż wskazane w korespondencji jedynie w sytuacji, gdy powyższe zmiany związane są z zapewnieniem spójności w całej dokumentacji projektu tj. wniosku z załącznikami. Przedmiotowe modyfikacje wymagają pisemnego ich uzasadnienia. W przypadku dokonania poprawek/uzupełnień innych niż wskazane, bez pisemnego ich uzasadnienia, wniosek zostanie odrzucony z przyczyn formalnych. W sytuacji, gdy wniosek nie spełnia bezwzględnych kryteriów formalnych, beneficjent nie dokona w danym terminie stosownych poprawek/uzupełnień bądź nie udzielił dodatkowych wyjaśnień, o które został poproszony w dokumentacji projektowej, wniosek zostaje odrzucony, a beneficjent pisemnie o tym fakcie powiadomiony.
Wymagane uzupełnienia na każdym etapie oceny składane są zawsze w 2 egzemplarzach wniosku wraz z wersją elektroniczną oraz załącznikiem nr 1. Podobną regułę należy zastosować w odniesieniu do pisma przewodniego. Wniosek spełniający wszystkie kryteria formalne zostaje przekazany do oceny merytorycznej I stopnia.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.