| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Biznes i finanse

Zwolnienia i preferencje podatkowe w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Aktualizacja: 11.02.2010

Regiony tworzące Specjalne Strefy Ekonomiczne cieszą się zwykle dobrymi warunkami prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak mimo to często dopiero założenie strefy przyciąga inwestorów do tej części kraju. Dzieje się tak na skutek oferowanych przez strefy zwolnień podatkowych. »

Merchandising nie tylko dla dużych

Aktualizacja: 03.02.2010

Współczesny rynek oferuje różnorodność produktów i dlatego bardzo często konsument decyzje o kupnie danego towaru podejmuje dopiero w sklepie. I w tym miejscu pojawia się idea merchandisingu. »

Kontrolowanie wykonanej sprzedaży

Aktualizacja: 02.02.2010

Sprzedaż produktów bądź usług gwarantuje, że firma może się rozwijać i działać. Dlatego kontrola tego obszaru działalności jest bezdyskusyjna. »

Pożyczki udziałowców jako istotne źródło finansowania spółki

Aktualizacja: 26.01.2010

W okresie zwiększonego zapotrzebowania na kapitał obrotowy ogromnego znaczenia nabiera finansowanie działalności spółek przez ich udziałowców w formie pożyczek. Aby taka pożyczka nie budziła zastrzeżeń organów skarbowych, powinna być udzielona na warunkach rynkowych. »

Parki Przemysłowe i Technologiczne jako szansa dla innowacyjnych przedsiębiorstw

Aktualizacja: 21.01.2010

Mimo wspólnych korzyści, jakie niesie współpraca w ramach parków dla wszystkich zaangażowanych instytucji, wyznacznikiem sukcesu przedsięwzięcia jako całości jest powodzenie przedsiębiorstw tam ulokowanych. Stąd podejmowane działania mają na celu maksymalne ułatwienie startu oraz umożliwienie dalszego działania firmom mającym wizję i innowacyjny potencjał.  »

Zalety inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Aktualizacja: 11.01.2010

Z uwagi na fakt, że podmioty działające w Specjalnych Strefach Ekonomicznych funkcjonują na zasadach komercyjnych, przeprowadzenie inwestycji w danym miejscu musi przynosić wymierne efekty nie tylko regionowi, ale i samemu przedsiębiorstwu. Stąd paleta korzyści, wynikających ze zlokalizowania inwestycji w strefie, winna być odpowiednio szeroka. »

Miary oceny płynności

Aktualizacja: 07.01.2010

Płynność finansowa to fundament gwarantujący stabilne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. »

Meble biurowe narzędziem pracy

Aktualizacja: 07.01.2010

Wyposażenie stanowiska pracy miesięcznie kosztuje często mniej niż umycie samochodu. Jednak właśnie tu szuka się oszczędności. »

Jak zabezpieczyć system IT?

Aktualizacja: 06.01.2010

Dzisiejsze programy antywirusowe, wykorzystywane do ochrony cyfrowych zasobów przedsiębiorstw, to aplikacje oferujące kompletną ochronę dla wszystkich typów rozwiązań sieciowych. »

Centrale telefoniczne - inwestycja czy wydatek

Aktualizacja: 05.01.2010

Centrala telefoniczna – proste urządzenie pozwalające przekazywać rozmowę do kolegi w sąsiednim pokoju oraz „wybrać tonowo numer wewnętrzny” czy też nowoczesne narzędzie pozwalające podnieść poziom obsługi klienta do pefekcji i zwiększyć wydajność firmy w widoczny sposób? »

Możliwości ukryte w aktywach

Aktualizacja: 04.01.2010

Płynność finansowa umożliwia przedsiębiorstwu realizowanie postawionych przed nim celów. Zapewnia przeprowadzanie codziennych operacji. Problem pojawia się, gdy firma ją traci. »

Czy warto korzystać z leasingu

Aktualizacja: 17.12.2009

Leasing jest sposobem na finansowanie zarówno dla spółek giełdowych, przedsiębiorstw komunalnych, małych przedsiębiorstw prywatnych, jak i spółek rodzinnych. Obecnie jest on skutecznym narzędziem ułatwiającym firmom funkcjonowanie. Jednak nadal nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jakie korzyści daje nam leasing. »

Jak zabezpieczyć wykonanie kontraktu

Aktualizacja: 16.12.2009

W czasach kryzysu bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie wykonania umowy. Bowiem nawet jeśli mamy do czynienia ze stałym kontrahentem, to nigdy nie mamy całkowitej pewności co do jego aktualnej kondycji finansowej. Jakie zabezpieczenie należy wybrać? »

Czy współpracować z dużym partnerem biznesowym

Aktualizacja: 08.12.2009

Kiedy przedsiębiorca mikro, małej lub średniej firmy zawiera kontrakt z branżowym gigantem, opłacalność takiej transakcji często zakrawa na cud. W każdej chwili może stracić zlecenie, otrzymać aneks, który mocno zaniża warunki finansowe, lub kredytować korporację, czekając na swoje pieniądze trzy miesiące i dłużej. »

Zarządzanie kosztami

Aktualizacja: 03.12.2009

Ostra konkurencja wymusza na firmach walkę o klienta, która nierzadko wyniszcza finansowo walczące o rynek podmioty. W tej sytuacji efektywne zarządzanie kosztami jest niezbędne. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK