| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Biznes i finanse

Planowanie finansowe - organizacja procesu

Aktualizacja: 15.07.2009

Każdy przedsiębiorca i menedżer w mniej lub bardziej sformalizowany sposób planuje swój biznes. W dużych przedsiębiorstwach zatrudniane są sztaby ludzi, którzy zajmują się planowaniem, a czas na to poświęcony niejednokrotnie wynosi kilkanaście procent czasu pracy każdego zarządzającego. »

Struktura kapitału firmy

Aktualizacja: 09.07.2009

Firma zamierza starać się w banku o kredyt, ale nie z uwagi na brak środków dla bieżącej działalności, lecz z przeznaczeniem na rozwój firmy. Jednak chcielibyśmy sami wcześniej dokonać wstępnej analizy struktury naszych kapitałów. W jaki sposób powinniśmy przeprowadzić taką uproszczoną analizę? »

Efektywne zarządzanie PM

Aktualizacja: 07.07.2009

Project management (PM) to hasło znane wszystkim związanym w jakikolwiek sposób z prowadzeniem biznesu. Istotą właściwego PM jest osiągnięcie założonego celu w połączeniu z optymalizacją kosztów i minimalizacją ryzyka niepowodzenia projektu. »

Opóźnienia w płatnościach

Aktualizacja: 01.07.2009

Recesja wymusza na przedsiębiorcach stosowanie ryzykownych praktyk biznesowych. Cierpi na tym moralność płatnicza, co skutkuje rosnącym zagrożeniem niewypłacalnością. »

W drodze po giełdowe pieniądze

Aktualizacja: 10.07.2009

Kryzys nie sprzyja debiutom giełdowym, ale może być dobrym czasem na przygotowanie firmy do wejścia na rynek regulowany. »

Jak ustalać ceny i zarządzać nimi

Aktualizacja: 25.06.2009

Ustalanie cen i zarządzanie nimi to umiejętności, które zapewnią firmie stabilne przychody ze sprzedaży i umożliwią poprawę wyników osiąganych przez przedsiębiorstwo. »

Jak oszczędzić czas i pieniądze - porównywarki internetowe

Aktualizacja: 23.06.2009

Oczywistym postępowaniem firm w dobie kryzysu jest szukanie oszczędności poprzez redukcję kosztów. Podstawowym sposobem na redukcję kosztów jest kupno wybranych produktów lub usług po jak najniższych cenach. Pomocne w tym zakresie mogą się okazać porównywarki internetowe. »

Zarządzanie gotówką

Aktualizacja: 16.06.2009

Środki pieniężne w firmie powinny być na optymalnym poziomie – ani zbyt niskim, ani zbyt wysokim. »

Podział wyniku finansowego w spółkach kapitałowych

Aktualizacja: 08.06.2009

Osiągnięty przez spółkę wynik finansowy netto może być podzielony dopiero po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego. Zatwierdzenia sprawozdania dokonuje organ zatwierdzający na podstawie podjętej uchwały. »

Środki na termomodernizację budynków

Aktualizacja: 03.06.2009

Od marca 2009 r. firmy mogą otrzymać wsparcie na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. »

Jak zdobyć kontrahentów

Aktualizacja: 03.06.2009

Po kilkuletnim wzroście gospodarczym załamanie się koniunktury zaskoczyło przedsiębiorców swoją głębokością. Menedżerowie gorączkowo szukają remedium na kryzys. »

Kto sporządza sprawozdanie z działalności i jakie informacje należy w nim zamieścić

Aktualizacja: 06.04.2018

Kierownik jednostki oraz członkowie jej rady nadzorczej lub innego organu nadzorującego są zobowiązani do zapewnienia, aby sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności spełniły wymagania przewidziane w ustawie o rachunkowości. Jakie jednostki gospodarcze powinny to sprawozdanie sporządzić i jakie informacje należy w nim zamieścić? »

Poręczenia i gwarancje udzielane przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne

Aktualizacja: 01.06.2009

Od 15 maja 2009 r. zagraniczni nabywcy polskich towarów mogą korzystać z kredytów eksportowych udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). »

Typologia klientów internetowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Wygodniccy, centusie, myśliwi, wierni, skoncentrowani oraz marudni – oto klasyczne typy e-klientów. Od tego, na ile dobrze przedsiębiorcy handlujący w sieci spełnią ich oczekiwania, będzie zależeć byt lub niebyt ich marki. »

Co warto wiedzieć o korzystaniu z umów opcyjnych

Aktualizacja: 12.05.2009

Główne warunki opcji to cena i termin realizacji. Te dwa elementy mają istotny wpływ na wysokość premii płaconej wystawcy opcji, a jednocześnie na opłacalność realizacji opcji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »