REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking kredytów samochodowych dla przedsiębiorców

Monika Krześniak
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Najlepsze warunki kredytu samochodowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą ma Santander Consumer Bank, uznali eksperci emFinanse.

ksperci firmy emFinanse analizowali zarówno koszty kredytu, jak i procedurę oraz wymagane dokumenty. Kredytobiorcy prowadzący działalność gospodarczą nadal muszą bowiem dostarczać wielu dokumentów, głównie dotyczących kondycji finansowej (w tym m.in. zeznania podatkowe składane do urzędu skarbowego, zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami do ZUS i podatkami do US).

REKLAMA

REKLAMA

- Wymagają ich niemal wszystkie instytucje finansowe przy procedurze standardowej. Formalności jest nieco mniej przy procedurze uproszczonej - czasami wystarczy jedynie oświadczenie o wynikach finansowych firmy. W takich przypadkach instytucje finansowe często zabezpieczają się poprzez zwiększenie wkładu własnego wnioskodawcy - wyjaśnia Katarzyna Patrzyczna, menedżer wydziału kredytów w firmie emFinanse, Doradcy Finansowi.

Banki ustalają także minimalny okres prowadzenia działalności, uprawniający do zaciągnięcia kredytu. W kilku bankach jest to 12 miesięcy (MultiBank, Polbank EFG, mBank, GETIN Bank) lub sześciu miesięcy (Santander Consumer Bank, Kredyt Bank, Dominet Bank), natomiast Lukas Bank zdecydował się na złagodzenie tego kryterium do trzech miesięcy, a Bank BPH, PKO BP zrezygnowały z niego całkowicie.

Znaczna część instytucji finansowych nakłada ograniczenie maksymalnej kwoty, jaką można pożyczyć w ramach kredytu samochodowego. Zazwyczaj jednak znacznie przewyższa średnią kwotę zaciąganych kredytów samochodowych. Jednocześnie banki mogą odstąpić od takiego ograniczenia kwotowego.

Oceniając ofertę kredytów samochodowych dla przedsiębiorców, sprawdziliśmy także wysokość prowizji bankowej. Ciekawą propozycję przedstawił BZ WBK, w którym wynosi ona od 1 zł do 1 proc. (przy kredycie na samochód nowy) i od 1 zł do 2 proc. (przy zakupie samochodu używanego). Jednak jest to oferta spółki zależnej - firmy leasingowej, więc nie jest ujęta w zestawieniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Szerokie widełki prowizji mają Dominet Bank oraz Bank BPH, choć stosowana zazwyczaj prowizja nie przekracza 2-3 proc. (w przypadku kredytów dla firm nie obowiązują ograniczenia wysokości prowizji [5 proc.], które dotyczą wyłącznie kredytów konsumenckich).

- Oprocentowanie kredytów (w złotych) waha się od 6 proc. do nawet 13 proc., ale niewielka grupa wnioskodawców może liczyć na najniższy próg, zazwyczaj trzeba spełnić dodatkowe warunki, np. wyższy wkład własny lub zaciągnąć kredyt na relatywnie krótki okres. Najniższe oprocentowanie oferuje Santander Consumer Bank, ale jest to promocja, która obowiązywać będzie na pewno do końca marca - mówi Katarzyna Patrzyczna.

Natomiast PKO BP nie chciał podać oprocentowania swojego kredytu samochodowego.

Eksperci emFinanse sprawdzali również, czy kredytobiorca otrzyma w banku ofertę ubezpieczeniową (np. ubezpieczeń komunikacyjnych, polisę na życie). Pięć instytucji finansowych nie daje takiej możliwości (Bank BPH, Polbank, PKO BP, MultiBank i GETIN Bank), pozostałe natomiast mają ją w ofercie. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem kredytu jest przewłaszczenie oraz cesja z polisy AC.

Zestawienie przeprowadzone zostało na zasadzie ankiety wypełnianej przez banki. Kwestionariusz wysłano do 14 instytucji finansowych (Getin Banku, Santander Consumer Banku, GE Money Banku, Polbanku, PKO BP, Pekao, BZ WBK, Lukas Banku, Multibanku, mBanku, Banku BPH, Kredyt Banku, Dominet Banku, Banku Pocztowego).

Na ankietę odpowiedziało 11 instytucji finansowych, ale BZ WBK przedstawił ofertę firmy leasingowej, więc nie znalazł się w zestawieniu.

Oferta kredytów samochodowych dla przedsiębiorców (pojazdy używane)

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Oferta kredytów samochodowych dla przedsiębiorców (pojazdy nowe)

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

MONIKA KRZEŚNIAK

monika.krzesniak@infor. pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

REKLAMA

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

REKLAMA

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA