reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Firmy Jutra - rusza wsparcie dla MŚP na rozwój firmy w sieci

Aktualizacja: 04.11.2020

Nowy bezpłatny program Google, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Chmury Krajowej pomoże firmom przenieść biznes do internetu. Program już wystartował i lista zapisów jest otwarta. Przygotowano 15 tyś. miejsc dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w projekcie. »

Sprawdź warunki pomocy dla sprzedawców chryzantem

Aktualizacja: 03.11.2020

Można składać wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali kwiatów w związku z zamkniętymi cmentarzami. »

Uwaga przedsiębiorcy! Bary i restauracje zamknięte do odwołania

Aktualizacja: 03.11.2020

Nie na 2 tygodnie jak zapowiadano, ale do odwołania gastronomia zostaje zamknięta. Jedzenie można sprzedawać na wynos lub z dowozem. »

Koronawirus. Kogo obowiązuje automatyczna kwarantanna?

Aktualizacja: 04.11.2020

3 listopada br. wchodzą przepisy o automatycznej kwarantannie. Sprawdź, ile trwa automatyczna kwarantanna i czy należy się kontaktować z sanepidem? »

Firmy negatywnie oceniają Tarcze Antykryzysowe [BADANIE]

Aktualizacja: 02.11.2020

Wiele firm skorzystało z rozwiązań Tarcz Antykryzysowych, mimo to obawy przedsiębiorców związane z koronawirusem nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Skutków pandemii boi się prawie 80 proc. firm. Czego najbardziej boją się firmy i dlaczego wg. nich Tarcze Antykryzysowe nie działają? »

Zamknięte cmentarze. Czy będzie pomoc dla sprzedawców chryzantem?

Aktualizacja: 03.11.2020

Zamykając cmentarze na Dzień Wszystkich Świętych premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z tą decyzją zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Na jakie wsparcie mogą liczyć sprzedawcy kwiatów i zniczy, którzy przygotowywali się na sezon cały rok, a o fakcie zamknięcia zostali poinformowani tuż przed 1 listopada? »

ZUS ogłasza zmiany dotyczące obsługi klientów w poniedziałki

Aktualizacja: 30.10.2020

ZUS zawiesza wydłużone godziny obsługi klientów w poniedziałki. Decyzja o zmianie została podjęta w związku z sytuacją epidemiczną. »

Konflikt polityczny barierą dla rozwoju gospodarczego [KOMENTARZ]

Aktualizacja: 30.10.2020

Konflikt społeczno-polityczny, który rozdziera dziś Polskę, niszczy niczym rak również gospodarkę. Czują to doskonale obywatele. Potwierdzają to też naukowcy. Konflikt redukuje do zera nasz kapitał społeczny, a bez niego wejście do klubu państw rozwiniętych i innowacyjnych jest po prostu niemożliwe. »

Gowin: robimy wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu polskiej gospodarki

Aktualizacja: 30.10.2020

Wicepremier Jarosław Gowin chce, aby Radia Dialogu Społecznego wypracowała wspólne stanowisko dotyczące lockdownu. Czy na tyle przyśpieszy swoje prace, aby zdążyć przed decyzjami rządzących? »

Zmiany w czasie pracy maszynistów

Aktualizacja: 30.10.2020

Projekt ustawy o czasie pracy maszynistów, wbrew celowi określonemu w ustawie, nie podniesie poziomu bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Może wręcz skutkować ograniczeniem dostępności maszynistów na rynku pracy i podniesieniem kosztów funkcjonowania przewoźników kolejowych. »

Polacy chcą uwolnienia niedzielnego handlu. Czasowe zniesienie zakazu z prawie 60% poparciem

Aktualizacja: 29.10.2020

Z najnowszego badania opinii publicznej, zrealizowanego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland, wynika, że prawie 6 na 10 Polaków opowiada się za czasowym zawieszeniem zakazu handlu w niedziele. »

Tarcza antykryzysowa: Firmy muszą pilnie złożyć deklaracje rozliczeniowe

Aktualizacja: 29.10.2020

Firmy, które chcą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień w ramach Tarczy Antykryzysowej 5.0 powinny przekazać do ZUS deklaracje rozliczeniowe najpóźniej do końca października »

Działy HR przenoszą się do wirtualnych chmur

Aktualizacja: 29.10.2020

O co najmniej dwa lata, a niewykluczone, że i o całą dekadę przyspieszyło tempo transformacji cyfrowej w firmach w okresie pandemii koronawirusa. Co te digitalowe zmiany oznaczają dla biznesu? »

Restrukturyzacja czy upadłość?

Aktualizacja: 28.10.2020

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa wymusza upadłość wielu polskich firm. Upadają głównie spółki z o.o., działalność gospodarcza, a także spółki komandytowe i akcyjne. Warto zastanowić się nad restrukturyzacją. Organizacje pozarządowe wspierają w tym zakresie firmy. »

Zwolnienie z opłacania składek ZUS. Firmy mają 1 obowiązek

Aktualizacja: 27.10.2020

Jeżeli przedsiębiorcy chcą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień w ramach Tarczy 5.0 - muszą najpierw przekazać do ZUS deklaracje rozliczeniowe najpóźniej do końca października. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama