reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Elastyczne biura znów wracają do łask

Aktualizacja: 12.11.2020

Coraz bardziej popularny elastyczny model pracy sprawił, że biura pozostaną niezbędnym elementem dla funkcjonowania firm. Transformacja oczekiwań pracowników, co do sposobu wykonywania pracy, wpłynie jedynie na zmianę ich funkcji . »

Co z fryzjerami w przypadku kwarantanny narodowej?

Aktualizacja: 10.11.2020

Miliardowe straty czekają salony urody w Polsce wskutek narodowej kwarantanny, którą planuje wprowadzić rząd. Wiosenny lockdown kosztował branżę hair&beauty ponad 7 mld złotych. Kolejny grozi jej bankructwem lub pracą w podziemiu. Krytyczni wobec zamykania salonów urody są także sami Polacy. »

BCC postuluje o powołanie Zespołu Konsultacyjnego

Aktualizacja: 10.11.2020

W związku z zagrożeniem gospodarki kolejnym lockdown’em, BCC zwrócił się do wicepremiera Jarosława Gowina z propozycją ustanowienia Zespołu Konsultacyjnego, w którego skład wejdą eksperci delegowani przez Radę Przedsiębiorczości oraz stronę rządową. »

Premier Morawiecki wyjaśnia kiedy narodowa kwarantanna

Aktualizacja: 10.11.2020

Jak poinformował premier Morawiecki w najbliższy czwartek lub piątek zapadnie decyzja o narodowej kwarantannie. »

Szczepionka na COVID-19 będzie dostępna wczesną wiosną

Aktualizacja: 10.11.2020

Koncern farmaceutyczny wraz z z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE wyprodukują szczepionkę na COVID-19. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki szczepionka przeciwko Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. W Polsce będzie dostępna wczesną wiosną lub nawet wcześniej. »

ZUS przeszkoli przedsiębiorców z Tarczy Antykryzysowej

Aktualizacja: 09.11.2020

Płocki ZUS organizuje bezpłatne szkolenie online. Eksperci podejmą m.in. temat wsparcia przedsiębiorstw w ramach Tarczy Antykryzysowej w świetle obowiązujących przepisów. »

Koronawirus: kiedy zostaną otwarte sklepy meblowe?

Aktualizacja: 09.11.2020

Od 7 listopada br. zgodnie z rozporządzeniem zostały zamknięte galerie handlowe oraz sklepy meblowe. Kiedy ponownie zostaną otwarte? Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada rozmowy z przedstawicielami branży w tej sprawie. »

Postojowe i zwolnienie z ZUS dla kultury

Aktualizacja: 09.11.2020

Twórcy, artyści oraz ludzie kultury zostaną objęci świadczeniem postojowym i zwolnieniem ze składek ZUS. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać wsparcie? Co z artystami na umowach cywilnoprawnych? »

"Dziesiątka Morawieckiego" czyli nowa Tarcza Antykryzysowa

Aktualizacja: 06.11.2020

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nową odsłonę tarczy antykryzysowej dla polskich przedsiębiorców. W dużej mierze zawiera ona rozwiązania z wiosennego lockdownu oraz te, wypracowane w konsultacjach z przedsiębiorcami. »

Uwaga pracodawcy! Wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Aktualizacja: 06.11.2020

Od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza. »

Pracownik na kwaratnannie - najważniejsze informacje

Aktualizacja: 06.11.2020

Co to jest kwarantanna? Czym jest izolacja? Kogo może obejmować kwarantanna i jakie są zasady obowiązujące w czasie trwania kwarantanny? Przedstawiamy spis najważniejszych informacji dotyczących kwarantanny i izolacji. »

Umorzenie subwencji, odroczenie kredytów - firmy apelują o pomoc

Aktualizacja: 05.11.2020

W wyniku drugiej fali pandemii COVID-19 branże wydarzeń i spotkań, fitness, gastronomii i hotelarstwa zostały zamknięte. Branże przedstawiają plan ratunkowy. »

10 form wsparcia dla 25 branż - najważniejsze informacje

Aktualizacja: 06.11.2020

Poznaj 10 działań antykryzysowych dla firm dotkniętych drugim lockdownem. Nowe instrumenty wsparcia mają być wdrażane natychmiast. »

Przedsiębiorcy boją się utraty płynności finansowej

Aktualizacja: 05.11.2020

Utrata płynności finansowej, nierzetelni kontrahenci i rosnące koszty działalności to największe obawy firm, które powstały w ostatnich miesiącach. Jakie jest ryzyko utraty płynności finansowej i jak można temu zapobiec? »

Zamknięte galerie, nowe limity w sklepach - rząd wprowadza nowe obostrzenia

Aktualizacja: 04.11.2020

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia m.in. zamknięte galerie handlowe, instytucje kultury. Obowiązują też nowe limity w handlu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Jachymczak

Dziennikarka ekonomiczna, szkoleniowiec z pasją

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama