REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Leasing, Windykacja należności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak funkcjonuje outsourcing usług zarządzania flotą

Zarówno Car Fleet Management, a także Full Service Leasing są w Europie dużo bardziej popularnymi usługami niż w Polsce. Z czego wynika ten brak oraz jaka przyszłość stoi przed europejskim sektorem CFM?

Jak wyglądały początki branży CFM w Polsce

Właściwy początek rozwoju usługi Full Service Leasing, czyli wynajmu długoterminowego przypada na lata 1995–2000. Rezultaty wzrostu zainteresowania tego typu usługami możemy zaobserwować dziś.

Jak rozwija się branża CFM w Polsce

Właściwy początek rozwoju usługi Full Service Leasing, czyli wynajmu długoterminowego przypada na lata 1995–2000. Jakie rezultaty wzrostu zainteresowania tego typu usługami możemy zaobserwować dziś?

Jakie korzyści dają karty paliwowe

Decydując się na wynajem długoterminowy otrzymasz propozycję korzystania z karty paliwowej. Czemu taka karta służy? Przeczytaj.

REKLAMA

Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

Zawierając umowę leasingu warto zastanowić się nad tym, jakie kroki należy podjąć przed jej zakończeniem. Jakie są możliwości? Przeczytaj.

Czym jest wartość rezydualna

Zakończenie umowy leasingu powoduje, że jej przedmiot wyceniany jest w oparciu o wartość rezydualną. Czym ona jest?

Czy warto inwestować w auta pokontraktowe

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i szukasz możliwości zakupu sprawdzonego auta powinieneś zwracać uwagę na kilka możliwych źródeł potencjalnego zakupu. Jednym z nich jest nabycie auta poleasingowego od firmy leasingowej.

Na czym polega leasing oprogramowania

W przypadku braku środków na zakup oprogramowania można sięgnąć po zróżnicowane źródła finansowania. Jednym z nich jest leasing.  Na czym on polega? Jak często sięgają po to rozwiązanie prowadzący działalność? Przeczytaj.

REKLAMA

Czy assistance komunikacyjne będą się rozwijać

Usługi pomocowe świadczone jako dodatkowe do klasycznych ubezpieczeń AC i OC nie tylko stają się bardziej popularne, ale również częściej wykorzystywane w praktyce przez klientów. W jakim kierunku zmierza ich rozwój i czy będą przydatne dla sektora Car Fleet Management (CFM) i firm leasingowych?

Jak skutecznie kontrolować TCO

Planujesz zakup sprzętu teleinformatycznego? Chcesz wiedzieć jak niedrogo kupić dobry sprzęt? Zapoznaj się z zasadami TCO – Total Cost of Ownership.

Czy można połączyć leasing i outsourcing

Outsourcing zyskuje na popularności jako coraz tańszy sposób na zatrudnianie pracowników oraz wykonywanie zleceń. Dotyczy to także leasingu.

Gdy wierzyciel nie uzyska klauzuli wykonalności na drugiego małżonka

Gdy nieruchomość wchodzi w skład majątku wspólnego małżonków, komornik dokonuje zajęcia nieruchomości, zaś wierzyciel musi uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko drugiemu małżonkowi, nie będącemu dotychczas dłużnikiem.

Leasing a standardy i regulacje prawne obowiązujące managera IT

Każdy świadomy manager IT w przedsiębiorstwie powinien przestrzegać wielu dyrektyw, przepisów i regulacji obowiązujących na terenie prowadzonej przez firmę działalności. Sprawne zarządzanie dostępnymi zasobami w oparciu o te wytyczne to nie tylko obowiązek ale i klucz to zwiększenia rentowności i konkurencyjności firmy.

Czy leasing IT to tylko narzędzie płynności finansowej

Często managerowie firm postrzegają leasing IT jedynie jako narzędzie płynności. Powszechnie panuje opinia, że lepiej jest być właścicielem sprzętu niż go wydzierżawiać, nawet jeśli zakup miałby być sfinansowany kredytem bankowym.

Jak leasing operacyjny może pomóc w redukcji TCO?

Koncepcja TCO (Całkowite Koszty Posiadania Infrastruktury IT) jest powszechnie znana na rynku. Jest to model pomagający analizować bezpośrednie i pośrednie koszty wynikające z zakupu, instalacji i utrzymania środowiska IT w przedsiębiorstwie.

Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy (Full Service Leasing, FSL) jest jedną z najbardziej dynamicznych usług finansowych, zarówno w sensie rozwoju rynkowego, jak i możliwości, jakie daje klientom. Jest to bowiem połączenie klasycznego finansowania pojazdu poprzez leasing (ze wszystkimi korzyściami podatkowymi) z szeregiem opcji serwisowych.

Leasing, czyli używać zamiast posiadać

Leasing to rozwiązanie finansowe zarówno dla małych czy średnich firm, które dopiero rozwijają skrzydła, jak i dużych firm o sporym potencjale rynkowym.

Co można zyskać na leasingu konsumenckim

Potocznie mówi się o nim ”leasing dla Kowalskiego”. Aby z niego skorzystać nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, jest bowiem usługą alternatywną dla kredytu czy zakupu za gotówkę dostępną dla osób indywidualnych. Co można dzięki niemu zyskać? Przeczytaj.

Egzekucja z ruchomości będącej własnością leasingodawcy

Komornik może zająć każdą ruchomość znajdującą się we władaniu dłużnika, bez względu na to, czy jest ona własnością dłużnika, czy też nie jest.

Czy można zlicytować nieruchomość za mały dług?

Wiele osób – dłużników uważa, iż komornik nie zlicytuje należącej do nich nieruchomości, gdy zadłużenie jest nieduże. Nic bardziej mylnego, gdyż licytacja nieruchomość dłużnika jest możliwa nawet wówczas, gdy dług opiewa na symboliczną złotówkę.

Weksel in blanco, czyli sposób na ograniczenie ryzyka

Weksel in blanco jest jednym z najdogodniejszych sposobów zabezpieczania umów w obrocie gospodarczym. Umożliwia zabezpieczenie wszelkich wierzytelności pieniężnych, których wysokość w chwili jego wystawienia nie jest znana.

Jak uzupełnić weksel własny in blanco?

Prawo do uzupełnienia weksla posiada jego uprawniony posiadacz. Jest nim osoba, której weksel został wręczony w zamiarze zaciągnięcia zobowiązania wekslowego oraz jej następca wekslowy np. indosatariusz.

Co z leasingiem sprzętu IT

Decyzja dotycząca zakupu sprzętu IT do firmy wiąże się często ze znacznymi wydatkami. Uwzględniając płynność finansową firmy warto rozważyć możliwości leasingu sprzętu IT. Czy taki leasing jest opłacalny?

Jak i kiedy przedawniają się roszczenia z weksla?

Dla wielu przedsiębiorców weksel to najpewniejsze zabezpieczenie wierzytelności. Nie można jednak zapominać, że upływ czasu powoduje dla wierzyciela negatywne skutki.

Do czego potrzebna jest deklaracja wekslowa?

Wręczeniu weksla in blanco towarzyszy porozumienie między stronami. Obejmuje ono upoważnienie do uzupełnienia weksla o brakujące elementy. Może przybrać postać deklaracji wekslowej.

Czarna lista kredytobiorców a hipoteka

O działaniu Biura Informacji Kredytowej (BIK) zaczyna wiedzieć coraz więcej Polaków. Najczęściej dowiadujemy się o jego istnieniu przy załatwianiu dowolnego kredytu, zarówno gotówkowego, jak i hipotecznego.

Leasing a koszty ubezpieczenia pojazdów osobowych

Jeżeli prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad leasingiem samochodów warto jest sprawdzić i porównać cenę ubezpieczenia tych pojazdów, a także dowiedzieć się jakie są koszty likwidacji szkód komunikacyjnych.

Na czym polega wybór firmy flotowej

Wybierając firmę flotową trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które pozwolą firmie na czerpanie rzeczywistych korzyści z wynajmu aut. Eksperci zaznaczają, że jednym z nich są kwestie finansowe. przeczytaj, jak skutecznie wybrać leasingodawcę.

Za ile można sprzedać samochód po wynajmie

Cena, po której samochód z wynajmu długoterminowego zostaje odsprzedany autokomisowi lub dealerowi, by następnie trafić do klienta detalicznego na rynku wtórnym, zależy od wielu czynników.

Ożywienie na rynku leasingu samochodów

Do firm wynajmu wpływa wiele nowych zapytań ofertowych, a potencjalni klienci częściej niż w ubiegłym roku ogłaszają przetargi. Instytucje finansowe przychylniej patrzą na klientów, którzy szukają środki na pokrycie kosztów leasingu.

Ochrona majątku na granicy prawa cz. IV, czyli bankructwo umyślne i nieumyślne

Przepisy art. 301 § 2 i 3 k.k. określają czyny zabronione, stanowiące podstawę przestępstwa umyślnego lub nieumyślnego bankructwa, których istotą jest karalne lekkomyślne doprowadzenie przez dłużnika do swojego bankructwa (upadłości lub niewypłacalności).

Ochrona majątku na granicy prawa cz. III, czyli oszukańczy transfer majątku

Istota zachowania przestępczego spenalizowanego w art. 301 § 1 k.k. polega na tym, że osoba będąca dłużnikiem kilku wierzycieli udaremnia lub ogranicza zaspokojenie ich należności przez to, że tworzy w oparciu o przepisy prawa nową jednostkę gospodarczą i przenosi na nią składniki swojego majątku.

Ochrona majątku na granicy prawa część I - wprowadzenie

Chociaż w Polsce nie można pójść za długi do więzienia, to niektóre działania dłużników zmierzające do ochrony ich majątku przed windykacją ze strony wierzycieli stanowić mogą przestępstwo.

Jakie są zalety i wady leasingu auta elektrycznego

Samochody elektryczne rozpoczynają podbój rynku usług leasingowych. Firmy leasingowe uzupełniają swoje oferty, a klienci zacierają ręce na myśl o dużych oszczędnościach w utrzymaniu floty, zarówno z uwagi na serwisowanie, a także źródło energii.

Jakie są zalety samochodów poleasingowych

Zawierane przez przedsiębiorców umowy leasingu pozwalają na wykup samochodów stanowiących ich przedmiot bezpośrednio po zakończeniu okresu trwania kontraktu. Wiele z nich trafia na rynek wtórny.

Aukcje samochodów poleasingowych

Zakup samochodu poleasingowego stanowi szansę na duże oszczędności dla małego i średniego przedsiębiorcy. Dokonanie nabycia może nastąpić za pośrednictwem różnych kanałów sprzedaży.

Na czym polega sprzedaż samochodu poleasingowego

Możliwości zakupu aut poleasingowych przez przedsiębiorców powodują, że rynek wtórny dotyczący tych aut jest stosunkowo duży. Podczas sprzedaży samochodów poleasingowych wykorzystywane są trzy podstawowe kanały sprzedażowe.

Nabycie samochodu poleasingowego

Przedsiębiorcy maja możliwość zakupu aut poleasingowych. Występują one w dwóch grupach, które różnią się zarówno stopniem ryzyka zakupu, jak też ogólnym poglądem na stopień eksploatacji samochodów.

Jakie są warunki dopuszczenia do ruchu pojazdów

Musisz wiedzieć, że rejestracji samochodu na terytorium Polski, która jest warunkiem dopuszczenia do ruchu pojazdu, towarzyszą dodatkowe opłaty. Jakie? Czytaj w poniższym artykule.

Na czym polega umowa leasingu?

Umowa leasingu pozwala na korzystanie za opłatą z określonych dóbr inwestycyjnych. Leasing jest umową nazwaną. Chcesz dowiedzieć się więcej o umowie leasingu przeczytaj poniższy artykuł.

Na czym polega umowa poręczenia?

Umowa poręczenia należy do kategorii umów regulowanych przez kodeks cywilny, a co za tym idzie umów nazwanych. Poręczenie pozwala na zabezpieczenie długu przyszłego.

Czy przedmiot leasingu operacyjnego może być zlicytowany

Dokonywanie przez komorników licytacji przedmiotów leasingu operacyjnego uzsadania wniesienie powództwa przeciwegzekucyjnego przez uprawniony podmiot.

Bat na dłużnika

14 czerwca br. weszła w życie nowa ustawa regulująca działalność biur informacji gospodarczej. Co to oznacza w praktyce, czy pomoże ona nadać oficjalny status dłużnika kilku milionom nowych podmiotów - zarówno osobom fizycznym jak i przedsiębiorstwom. A taki status oznacza same kłopoty.

Spłata długu z pominięciem komornika, a opłata egzekucyjna

Komornik pobiera opłaty egzekucyjne, od kwot które wyegzekwuje od dłużnika. Są to stałe opłaty w wysokości od 8% do 15% w zależności od zastosowanego środka (sposobu) egzekucyjnego. Jeżeli komornik nic nie wyegzekwuje od dłużnika, wówczas nie pobiera żadnej opłaty, która uzależniona jest od jego efektywnej pracy i jego skuteczności.

Przedawnienie należności stwierdzonej orzeczeniem sądowym

Roszczenie stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu, jak również roszczenie stwierdzone ugodą zawartą przed sądem, przedawnia się z upływem lat dziesięciu, chociażby termin przedawnienia roszczeń tego rodzaju był krótszy. Jeżeli stwierdzone w ten sposób roszczenie obejmuje świadczenia okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu trzyletniemu.

Opłata egzekucyjna przy egzekucji należności pieniężnych

Komornik pobiera opłaty egzekucyjne od wyegzekwowanych należności. W przypadku egzekucji należności pieniężnych opłata egzekucyjna – opłata stosunkowa wynosi od 8% do 15% kwoty wyegzekwowanej przez komornika.

Niekonwencjonalne formy finansowania MSP: leasing

Leasing jest doskonałą formą finansowania różnorodnych przedsięwzięć (zwłaszcza inwestycyjnych), uzyskiwania różnego rodzaju dóbr. Leasing ma zasadnicze znaczenie dla przedsiębiorców, którzy stosunkowo często dokonują wymiany składników majątkowych używanych do prowadzenia bieżącej działalności. Traktuje się go jako alternatywę dla kredytu bankowego.

Rozliczanie leasingu finansowego przez leasingobiorcę

Międzynarodowe Standardy Rachunkowości wskazują na szczegółowe zasady dotyczące procesu rozliczania leasingu finansowego przez leasingobiorcę. MSR stosują, co do zasady, duże firmy.

Zasady klasyfikowania leasingu

Leasing jako jedna z umów handlowych podlega zasadom klasyfikacji zawartych w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości. Ekspert radzi na jakich zasadach została oparta klasyfikacja leasingu.

Leasing gruntów i budynków zgodnie z MSR

REKLAMA