reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy

Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy (Full Service Leasing, FSL) jest jedną z najbardziej dynamicznych usług finansowych, zarówno w sensie rozwoju rynkowego, jak i możliwości, jakie daje klientom. Jest to bowiem połączenie klasycznego finansowania pojazdu poprzez leasing (ze wszystkimi korzyściami podatkowymi) z szeregiem opcji serwisowych.

Usługa ta ułatwia przedsiębiorstwom kontrolę i analizę kosztów eksploatacji flot pojazdów, co umożliwia uzyskiwanie realnych oszczędności. Wynajem długoterminowy to rzeczywista wygoda dla przedsiębiorcy. Firma zewnętrzna specjalizująca się w wynajmie przejmuje bowiem na siebie wszelkie procesy związane z administracją floty i jej serwisem. Użytkownicy pojazdów nie muszą martwić się o swój pojazd - pełną opiekę nad samochodem sprawuje bowiem wyspecjalizowany partner.

Zawarcie każdego kontraktu rozpoczyna specjalistyczne doradztwo w zakresie wyboru marki, modelu oraz strategii zakupowej. Dziś przedsiębiorcy mają do wyboru obok finansowania zakupu samochodów szerokie menu usług. Wśród nich jest oczywiście serwis mechaniczny pojazdów w pełnym zakresie (gwarancyjny i pogwarancyjny) oraz serwis opon (zakup, serwis, wymiana wraz z przechowaniem). 

Polecamy: Leasing, czyli używać zamiast posiadać

Standardem jest również samochód zastępczy w razie awarii lub szkody komunikacyjnej. Firma świadcząca usługi wynajmu długoterminowego gwarantuje również zarządzanie całością procesu likwidacji szkód komunikacyjnych, co odciążą administrację klientów oraz oferuje wsparcie logistyczne - dostawy samochodów w systemie door–to–door.

W pakiecie usług, które stanowią dla przedsiębiorcy atut typowo administracyjny znajdują się również: zbiorcze faktury obsługiwanej floty, raporty menedżerskie (przebiegi, paliwa, koszty serwisu, szkodowość) czy programy on-line do obsługi flot.

Full service leasing to korzystne rozwiązanie biznesowe, które pozwala istotnie zredukować koszty. Klient może bowiem wszelkie środki finansowe, jakimi gospodaruje, zainwestować w główne gałęzie działalności, stwarzając przy tym możliwość osiągnięcia dodatkowych zysków. Niskie opłaty inicjalne, rozłożone w czasie koszty - w przeciwieństwie do jednorazowych dużych wydatków związanych z zakupem - korzystnie wpływają na zachowanie płynności finansowej klienta decydującego się na wynajem długoterminowy.

Polecamy: Jakie formy leasingu są dopuszczalne

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Grzegorz Czarnecki

Dyrektor Ds. Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease Polska

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy
Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama