reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Leasing, czyli używać zamiast posiadać

Leasing, czyli używać zamiast posiadać

Leasing to rozwiązanie finansowe zarówno dla małych czy średnich firm, które dopiero rozwijają skrzydła, jak i dużych firm o sporym potencjale rynkowym.

Najczęściej finansowanymi poprzez leasing środkami trwałymi są środki transportu drogowego. Klienci, którzy już zdecydowali się na leasing jako formę finansowania swojej działalności wśród największych zalet leasingu wymieniają m.in.: niższe koszty ubezpieczenia, rejestracji oraz samego przedmiotu umowy, znacznie mniej formalności związanych z zakupem oraz przede wszystkim fakt, że nie muszą inwestować z własnych środków całej kwoty wartości samochodu.

Klienci coraz częściej doceniają leasing jako znacznie tańszą formę użytkowania auta. Masterlease Polska obsługując łącznie flotę blisko 23 tysięcy aut współpracuje ze wszystkimi producentami samochodów. 

Polecamy: Nabycie samochodu poleasingowego

Przy dodatkowych opcjach serwisowych, czy ubezpieczeniowych oferta leasingowa jest bardziej korzystna dla przedsiębiorcy od tradycyjnego kredytu bankowego. Każdy klient otrzymuje ubezpieczony i zarejestrowany samochód.

Leasing w porównaniu z zakupem za gotówkę oznacza zachowanie płynności finansowej, poprzez zaangażowanie środków jedynie w opłatę wstępną (już nawet od 5%) i comiesięczne raty leasingowe. Klienci, którzy na swoje bieżące potrzeby wykorzystują do kilku samochodów najczęściej wybierają leasing operacyjny poszerzony o atrakcyjne usługi dodatkowe. W praktyce dla klienta oznacza to ofertę polegającą na połączeniu zwykłego finansowania pojazdu z jego bieżącą obsługą Centrum Technicznego Masterlease. Klient może opcjonalnie korzystać m.in. z: przeglądów serwisowych, napraw, wymian oleju, pomocy assistance w razie awarii na trasie, wymiany, serwisu i alokacji ogumienia, a także profesjonalnej pomocy w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych. Dzięki takim produktom złożonym, firmy mogą w pełni skoncentrować się na podstawowym profilu działalności, a ciężar obsługi administracyjnej oraz technicznej przenieść na dostawcę.

Polecamy: Leasing czy kredyt na samochód - kalkulator

W obliczu korzyści, jakie niesie ze sobą finansowanie pojazdów przez leasing zakup samochodów za gotówkę wydaje się zamrażaniem środków, które można zainwestować. Atuty leasingu dokładnie pokazują, że jeśli ktoś chce użytkować, a nie stać się właścicielem auta – nie ma lepszych rozwiązań.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Szymon Kujda

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama