reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

Zawierając umowę leasingu warto zastanowić się nad tym, jakie kroki należy podjąć przed jej zakończeniem. Jakie są możliwości? Przeczytaj.

Każdy klient, kończąc umowę leasingu może skorzystać z wielu opcji, wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie. Spośród możliwości zakończenia umowy klient ma do wyboru:

1. Wykup pojazdu na swoją firmę poprzez jednorazową zapłatę ceny zakupu (określonej w umowie w chwili jej podpisywania).
2. Zwrot pojazdu zaraz po zakończeniu umowy i tym samym rezygnacja z wykupu.
3. Przedłużenie umowy na kolejny okres poprzez złożenie odpowiedniego wniosku co najmniej miesiąc przed terminem zakończenia umowy.

Przedłużenie umowy wiąże się zwykle z wniesieniem określonej opłaty. Kwota wykupu wynikająca z nowego harmonogramu wydłużonej umowy nie może być niższa niż hipotetyczna wartość netto dla pierwotnego okresu trwania tej umowy.

W przypadku zaakceptowania przez Klienta nowego harmonogramu, przygotowywany jest aneks do umowy, którego zawarcie możliwe jest jedynie w przypadku, gdy Klient nie posiada należności przeterminowanych. 

Polecamy: serwis Mała firma

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych sprzedaż przedmiotu leasingu może być dokonana dopiero po wygaśnięciu umowy. O wysokości wykupu Klienci informowani są bezpośrednio w treści pisma przypominającego o zbliżaniu się terminu realizacji wykupu.

Do przesyłanych dokumentów jest dołączony wniosek inblanco; zmianie ulega okres umowy, po którym Finansujący skłonny jest rozpatrywać wnioski o wcześniejszy wykup. 

Polecamy: Czy warto inwestować w auto pokontraktowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Konrad Karpowicz

Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu
Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama