REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co z leasingiem sprzętu IT

Agnieszka Ledóchowska
Channel Manager w firmie CSI Leasing Polska
Co z leasingiem sprzętu IT
Co z leasingiem sprzętu IT

REKLAMA

REKLAMA

Decyzja dotycząca zakupu sprzętu IT do firmy wiąże się często ze znacznymi wydatkami. Uwzględniając płynność finansową firmy warto rozważyć możliwości leasingu sprzętu IT. Czy taki leasing jest opłacalny?

Leasing operacyjny IT staje się jedną z popularnych na świecie metod finansowania zakupów sprzętu. Wg źródeł Europe Lease – Europejskiego Zrzeszenia Towarzystw Leasingowych, leasing IT stanowi około 14% rynku operacji leasingowych. W Polsce, wg statystyk Związku Polskiego Leasingu, to zaledwie 2% , co wynika z faktu, iż na polskim rynku jest to nowy, wciąż jeszcze mało znany produkt.

REKLAMA

Leasing technologii umożliwia osiągnięcie maksymalnych korzyści dla firm w ramach posiadanego budżetu i jednocześnie zmniejszyć koszty utrzymania sprzętu. Korzyści finansowe tego rozwiązania są ogromne:

  • Możliwość korzystania z lepszego sprzętu w ramach tego samego budżetu;
  • Raty leasingowe stanowią w 100% koszt uzyskania przychodu, jako koszt operacyjny; 
  • Większa elastyczność w ramach bilansu i rachunku wyników dzięki obniżeniu zobowiązań i poprawy struktury bilansu;
  • Zmniejszenie ogólnych kosztów utrzymania takich jak: serwis pogwarancyjny, rozszerzenie gwarancji, części zapasowe, energia elektryczna, utylizacja sprzętu, magazynowanie;
  • Oszczędność kapitału obrotowego;
  • Lepsza kontrola wydatków oraz ułatwienie zarządzania środkami trwałymi.

Zobacz także: Czy przedmiot leasingu operacyjnego może być zlicytowany

Spośród innych argumentów przemawiających za leasingiem sprzętu IT można wymienić:

  • Elastyczność w korzystaniu z aktualnej technologii, która umożliwia jej modernizację i aktualizację w czasie trwania umowy leasingu;
  • Zgodne z zasadami „zielonego IT” zużycie energii CO2 oraz przyjazny środowisku sposób utylizacji starego sprzętu
  • Wydajność, komfort pracy pracowników a co za tym zadowolenie klientów.

Polecamy serwis: Fundusze unijne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Powszechnie panuje opinia, że lepiej jest być właścicielem sprzętu kupionego za własną gotówkę czy kredyt.” – mówi Martin Kardos, Dyrektor Zarządzający na region Centralnej i Wschodniej Europy CSI Leasing. „Tymczasem całkowite koszty posiadania sprzętu to tylko wierzchołek góry lodowej - 80 % tej kwoty jest ukryte w kosztach operacyjnych powstających podczas cyklu życia produktów IT, a jedynie 20 % to nakłady kapitałowe, które klienci wydają na zakup wyposażenia. Chcemy pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać gotówkę w sposób bardziej wydajny i tym samym dający większą elastyczność ich operacyjności w sytuacji gdy technologia oraz potrzeby rynku i biznesu uległy drastycznej zmianie.”

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA