REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co z leasingiem sprzętu IT

Agnieszka Ledóchowska
Channel Manager w firmie CSI Leasing Polska
Co z leasingiem sprzętu IT
Co z leasingiem sprzętu IT

REKLAMA

REKLAMA

Decyzja dotycząca zakupu sprzętu IT do firmy wiąże się często ze znacznymi wydatkami. Uwzględniając płynność finansową firmy warto rozważyć możliwości leasingu sprzętu IT. Czy taki leasing jest opłacalny?

Leasing operacyjny IT staje się jedną z popularnych na świecie metod finansowania zakupów sprzętu. Wg źródeł Europe Lease – Europejskiego Zrzeszenia Towarzystw Leasingowych, leasing IT stanowi około 14% rynku operacji leasingowych. W Polsce, wg statystyk Związku Polskiego Leasingu, to zaledwie 2% , co wynika z faktu, iż na polskim rynku jest to nowy, wciąż jeszcze mało znany produkt.

REKLAMA

Leasing technologii umożliwia osiągnięcie maksymalnych korzyści dla firm w ramach posiadanego budżetu i jednocześnie zmniejszyć koszty utrzymania sprzętu. Korzyści finansowe tego rozwiązania są ogromne:

  • Możliwość korzystania z lepszego sprzętu w ramach tego samego budżetu;
  • Raty leasingowe stanowią w 100% koszt uzyskania przychodu, jako koszt operacyjny; 
  • Większa elastyczność w ramach bilansu i rachunku wyników dzięki obniżeniu zobowiązań i poprawy struktury bilansu;
  • Zmniejszenie ogólnych kosztów utrzymania takich jak: serwis pogwarancyjny, rozszerzenie gwarancji, części zapasowe, energia elektryczna, utylizacja sprzętu, magazynowanie;
  • Oszczędność kapitału obrotowego;
  • Lepsza kontrola wydatków oraz ułatwienie zarządzania środkami trwałymi.

Zobacz także: Czy przedmiot leasingu operacyjnego może być zlicytowany

Spośród innych argumentów przemawiających za leasingiem sprzętu IT można wymienić:

  • Elastyczność w korzystaniu z aktualnej technologii, która umożliwia jej modernizację i aktualizację w czasie trwania umowy leasingu;
  • Zgodne z zasadami „zielonego IT” zużycie energii CO2 oraz przyjazny środowisku sposób utylizacji starego sprzętu
  • Wydajność, komfort pracy pracowników a co za tym zadowolenie klientów.

Polecamy serwis: Fundusze unijne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Powszechnie panuje opinia, że lepiej jest być właścicielem sprzętu kupionego za własną gotówkę czy kredyt.” – mówi Martin Kardos, Dyrektor Zarządzający na region Centralnej i Wschodniej Europy CSI Leasing. „Tymczasem całkowite koszty posiadania sprzętu to tylko wierzchołek góry lodowej - 80 % tej kwoty jest ukryte w kosztach operacyjnych powstających podczas cyklu życia produktów IT, a jedynie 20 % to nakłady kapitałowe, które klienci wydają na zakup wyposażenia. Chcemy pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać gotówkę w sposób bardziej wydajny i tym samym dający większą elastyczność ich operacyjności w sytuacji gdy technologia oraz potrzeby rynku i biznesu uległy drastycznej zmianie.”

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

REKLAMA

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

REKLAMA