| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Samochód w leasingu > Jakie korzyści dają karty paliwowe

Jakie korzyści dają karty paliwowe

Decydując się na wynajem długoterminowy otrzymasz propozycję korzystania z karty paliwowej. Czemu taka karta służy? Przeczytaj.

Karty paliwowe to jedna z opcjonalnych usług oferowanych w pakiecie produktu, jakim jest wynajem długoterminowy (full service leasing). Klienci finansujący samochody poprzez leasing czy właśnie wynajem coraz częściej decydują się na regulowanie płatności na stacjach za pomocą kart paliwowych.

Najważniejszą zaletą kart paliwowych jest możliwość skutecznego kontrolowania wydatków, a także przejrzysta analiza kosztów, oparta o przekrojowe raporty, które każdy klient korzystający z kart ma do wglądu. Sporym ułatwieniem jest także sposób rozliczeń między operatorami stacji paliw, a firmą. Wszystkie dane, w tym termin, miejsce i ilość zakupionego paliwa, są automatycznie przesyłane i aktualizowane w bazie operatora, który na tej podstawie może wystawić jedną zbiorczą fakturę, informującą o kosztach generowanych przez poszczególne auta. Tak szczegółowa wiedza pozwala na bieżąco modyfikować i optymalizować strategie i działania w firmie.

Inną wymierną korzyścią są oszczędności (rabaty), które można uzyskać, dokonując płatności kartami paliwowymi. Zniżki obejmują m.in. paliwo, artykuły pozapaliwowe, czy nawet korzystanie z myjni samochodowych. Kartą paliwową można ponadto uiszczać opłaty za korzystanie z autostrad. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo pracy kierowców, którzy nie muszą płacić gotówką za dokonywane na stacjach zakupy.

Polecamy: Czym jest wartość rezydualna

Karty paliwowe oferują niemal wszystkie kluczowe koncerny paliwowe obecne w Polsce, w tym m.in.: PKN Orlen, Shell, Statoil i BP. Karty wyemitowane przez tych najważniejszych dostawców paliw, umożliwiają korzystanie z ok. 35 tys. stacji paliw w Europie i Polsce.

Uzyskanie karty paliwowej poprzez klienta firmy leasingowej jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy na wynajem lub leasing pojazdu. Następnie Klient podpisuje niezależnie od umowy finansowania auta, umowę na korzystanie z kart paliwowych. Karty paliwowe wydawane są na numer rejestracyjny auta. 

Polecamy: serwis Mała Firma

Czytaj także

Ekspert:

Grzegorz Czarnecki

Dyrektor Ds. Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease Polska

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jakie korzyści dają karty paliwowe
Jakie korzyści dają karty paliwowe

Samochód w firmie59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »