REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pracownik, Fundusze unijne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak skorzystać z kredytu technologicznego

Jak zwykle najbardziej aktywni i skuteczni w wykorzystywaniu unijnych funduszy okazali się przedsiębiorcy. Ale unijne pieniądze stają się coraz trudniej dostępne dla przedsiębiorców, głównie tych planujących realizować projekty typowo inwestycyjne.

Kredyt technologiczny, jako źródło dofinansowania firmy

Dla wielu firm znacznym ułatwieniem przy okazji konstruowania założeń inwestycyjnych, byłoby połączenie możliwości finansowania inwestycji z częściowym umorzeniem długu, czyli w istocie z częściowym dofinansowaniem działalności. Taka możliwość daje kredyt technologiczny, który połączony jest z tzw. premią technologiczną.

Jak aplikować o środki na rozwój przedsiębiorczości w świętokrzyskim

Długo oczekiwany konkurs na unijne dotacje dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim ruszy za kilka dni. Warto ten czas wykorzystać na poznanie zasad aplikowania o środki unijne i przygotowanie niezbędnej dokumentacji aplikacyjnej. Od jakości jej wykonania może bowiem zależeć przyznanie unijnych pieniędzy na rozwój naszej firmy.

Dlaczego warto badać potrzeby szkoleniowe?

Badanie potrzeb - pracowników i pracodawcy - jest kluczem do dobrania odpowiedniej tematyki i modelu szkolenia. Warto zatem zwrócić na to uwagę – tak, by przyniosło ono oczekiwane efekty.

REKLAMA

Określenie sposóbu rozwiązania konfliktu to nie wszystko

Określenie rozwiązania konfliktu często rodzi za sobą kolejne pytania i nowe zadania. Kolejnym krokami jest odpowiednie sprecyzowanie celu i zaplanowanie drogi do niego.

Fizyczne objawy stresu

W sytuacji niepokoju zachowujemy się zupełnie inaczej. Warto jest zatem zwrócić uwagę na to, w jaki sposób prowadzimy rozmowy w pracy w momencie gdy sytuacja wymyka się spod kontroli.

Oswoić lęk

Gdy pracujesz pod presją czasu, zabiegasz o nowe stanowisko czy dążysz do perfekcji odczuwasz lęk. Aby nie zlekceważyć pewnych oznak mówiących, że jesteś pod wpływem stresu warto jest poznać jakie działanie może wywierać niepokój.

Autoprezentacja w rozmowie kwalifikacyjnej

W procesie rekrutacji czynny udział biorą obydwie zainteresowane strony. Pracodawca, który chce poznać kompetencje kandydata i potencjalny pracownik, który musi odnaleźć się w nowej dla niego sytuacji. To od wypowiedzi i autoprezentacji zależy dalsza przyszłość zawodowa kandydata.

REKLAMA

Delegowanie zadań - czyli jak przydzielać nowe obowiązki

Nierzadko w pracy nad skomplikowanym i długim projektem okazuje się, że początkowy podział obowiązków się nie sprawdza. Może się też zdarzyć, że pojawiły się nowe zadania, których nie sposób było przewidzieć wcześniej. W takich sytuacjach warto poprosić o pomoc współpracowników.

System motywacyjny

System motywacyjny jest zbiorem celowo dobranych i logicznie wzajemnie powiązanych motywatorów, tworzących spójną całość, który uwzględnia celowe i możliwe do spełnienia potrzeby i oczekiwania zarządzających i pracowników.

Atmosfera w pracy - działanie we wspólnym celu

Relacje między pracownikami oraz między pracownikami, a ich bezpośrednim przełożonym są niezwykle ważne. Dobra, przyjazna atmosfera motywuje grupę, a jasno postawiony cel jednoczy ją i zachęca do dalszych działań.

Jak zadbać o najlepszych pracowników?

Rynek pracy ciągle się rozwija. Ten rozwój nie hamuje nawet kryzys, gdyż właśnie spowolnienie gospodarcze motywuje pracowników, którzy podnoszą swoje kwalifikacje. A to z kolei daje im większe szanse na znalezienie innej pracy. Więc warto jest się zastanowić, co można zrobić, aby nie stracić tych najlepszych.

Jak utrzymać zaangażowanie w pracy?

Identyfikacja z firmą, dbanie o jej interesy i dążenie do rozwoju to zaledwie kilka cech, które świadczą o zaangażowaniu pracownika. Zadaniem każdego managera jest stworzyć taką atmosferę, aby podwładni byli dumni ze swojej pracy.

Kiedy warto wprowadzić motywację pozafinansową?

Motywacja pozafinansowa to zachęty inne niż ekonomiczne. Obecnie pracodawcy chętnie stosują ten rodzaj motywacji, ponieważ daję on wymierne rezultaty nie nadwyrężając budżetu firmy.

Szef, który chce wszystko kontrolować

Szef wciąż „kontroluje” Twoją pracę, a Ty czujesz się niedoceniony i niesamodzielny? Myślisz, że nie wierzy w Twoją kompetencję umiejętności? Zadaniem szefa jest czuwanie nad dobrą, efektywną i skuteczną pracą swoich podwładnych, ale czasami przeradza się to w męczącą nadgorliwość.

Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkurs 1.1.D.1a w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, związany z dofinansowaniem przedsięwzięć turystycznych, cieszył się tak ogromną popularnością, iż ocena formalna wszystkich złożonych wniosków zajęła Instytucji Pośredniczącej prawie 4 miesiące. Z czego wynika aż tak duża popularność tego typu konkursów?

Dotacje unijne - dwie strony medalu

Proces przyznawania funduszy unijnych wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród polskich przedsiębiorców. Przyczyniają się do tego napięte relacje biznesmenów z PARP, a w całym szumie zapomina się o tym, że dotacje pozostają ciekawą formą wsparcia polskiego biznesu.

Czy nagrywanie rozmów telefonicznych pracowników przez pracodawcę jest legalne

Coraz więcej kontrowersji budzi możliwość nagrywania przez pracodawcę rozmów telefonicznych prowadzonych przez pracowników. Jest to coraz powszechniejsza praktyka, nie tylko w prywatnych firmach, ale także w urzędach. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy pracodawca ma prawo kontrolować treść rozmów telefonicznych, słusznie dopatrując się w takiej praktyce naruszenia ich prawa do prywatności. Prawo to obejmuje przecież nie tylko ochronę przed nagrywaniem rozmów telefonicznych, ale także przed np. śledzeniem czy filmowaniem jednostki.

Jak pozyskać Anioła Biznesu?

W Polsce funkcjonuje wiele sieci Aniołów Biznesu, czy prywatnych inwestorów, którzy dążą do wsparcia wybranych pomysłów biznesowych w początkowej fazie ich działalności (tzw. start – up).

Czym jest dyskryminacja?

Płeć, wiek, narodowość, religia, orientacja seksualna - to tylko wybrane przyczyny dyskryminacji, z którymi możemy się spotkać na co dzień. To, co wydaje się być oczywiste w teorii okazuje się być ogromnym wyzwaniem w praktyce.

Praca tymczasowa także dla „białych kołnierzyków”

Mimo, że obecne spowolnienie gospodarcze jest odczuwalne również na rynku pracy tymczasowej (w latach 2008 i 2009 obniżyła się, w stosunku do lat ubiegłych, liczba firm zatrudniających pracowników tymczasowych), to wymagające otoczenie biznesowe korzystnie wpłynęło na stopień uświadomienia przez przedsiębiorców korzyści wynikających z zastosowania elastycznych form zatrudnienia.

Jaka praca taka płaca, czyli o zasadzie równouprawnienia w wynagradzaniu?

Pracownicy (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) mają prawo do jednakowego wynagrodzenia na jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości - mówi art. Kodeksu Pracy. O ile zdefiniowanie pojęcia jednakowej pracy nie powinno nastręczać wieku trudności, o tyle praca o równorzędnej wartości jest określeniem dość enigmatycznym.

Zajęcie wynagrodzenia za pracę, a kwota wolna od potrąceń

Komornik dokonał zajęcia minimalnego wynagrodzenia za pracę i potrąca z niego na zaspokojenie należności alimentacyjnych 60% pensji. Czy postępowanie Komornika jest zgodne z prawem, skoro wolne od potrąceń jest minimalne wynagrodzenie.

Jak odejść z klasą?

Decydując się na odejście z pracy, pamiętaj o etykiecie - zachowaj odpowiednią formę i styl wypowiedzenia.

Pozorna atrakcyjność kontroferty

Pracodawca proponując kontrofertę z reguły najpierw kieruje się najlepszym interesem firmy. Szacunkowo 80% osób, które przyjęło kontrofertę, w ciągu sześciu miesięcy rozstaje się z pracodawcą.

Jak z sukcesem negocjować wynagrodzenie?

Negocjacje płac to z reguły ostatnia i najtrudniejsza faza rekrutacji. Dlatego warto się do nich przygotować oraz zapoznać się z technikami negocjacyjnymi.

Jak eksponować swoje atuty by przekonać pracodawcę?

O eksponowaniu swoich zalet warto pamiętać już na etapie wysyłania CV. Ważne by eksponować te cechy, które są pożądane przez dango pracodawcę.

Jak często zmieniać prace?

Jak często w tym miesiącu zadawałeś sobie to pytanie - Co ja tu jeszcze robię? Dlaczego nie poszukam lepszej pracy? Ale czy aby dokładnie przeanalizowałeś wszystkie za i przeciw?

Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Tylko do 19 maja br. trwa nabór projektów na wsparcie inwestycyjne małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia powinni niezwłocznie przygotować wnioski o dofinansowanie i aplikować o środki unijne przed wskazanym terminem.

Środki odwoławcze dla projektów inwestycyjnych w małopolskim

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, jest ona poddawana szczegółowej ocenie pod kątem spełniania poszczególnych kryteriów programowych. Może się jednak zdarzyć, że wniosek zostanie odrzucony. Od tej decyzji przysługuje nam możliwość wniesienia protestu.

Jak wybrać dobrą agencję doradztwa personalnego?

Każdy menedżer HR nie raz zastanawia się, jak wybrać kompetentną firmę doradztwa personalnego, która wykona zleconą usługę na wysokim poziomie jakościowym. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Jak zostać menedżerem idealnym?

Kariery i zawodowego sukcesu nie można zaplanować. Wszystko zależy od tego, czy przyszli menedżerowie są przygotowani na wykorzystanie swoich szans, znają swoje mocne strony, preferowany sposób pracy, system wartości.

Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Aplikowanie o środki unijne w ramach poddziałania 8 2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego powoduje konieczność starannego przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz załączników do wniosku.

Niebezpieczeństwo headhuntingu

Niestety, nie zawsze wyciąganie kandydatów, błyskotliwych talentów, przynosi pozytywne rezultaty. W metodzie headhuntingu drzemią też zagrożenia.

Ocena kompetencji zawodowych

Przeprowadzając rozmowy rekrutacyjne staramy się ocenić potencjał kandydata, wychwyć nieuchwytne sygnały świadczące o tym, że to właśnie on jest tym, którego nam trzeba. odejmujemy decyzję zwracając uwagę na jego doświadczenia, deklarowane umiejętności, cechy osobowości. Często jednak opieramy się na przeczuciach i pobieżnych ocenach – czy nie lepiej byłoby zmierzyć możliwości kandydata?

Dążenie do optymalizacji projektu

Kosztorys projektu powinien być opracowany zgodnie ze wzorem przyjętym we wniosku o dofinansowanie projektu.

Najczęstsze błędy we wnioskach o dofinansowanie

Instytucje wdrażające zwracają uwagę na najczęściej popełniane przez wnioskodawców błędy. Dotyczą one treści wniosku oraz spraw formalnych.

Jak oceniany jest wniosek o dotację

Składany przez zainteresowanych wniosek o dotację podlega szczegółowej ocenie dokonywanej przez instytucje wdrażającą. Pozytywna ocena pozwala na podpisanie umowy na dofinansowanie projektu.

Kosztorys projektu a elastyczność i zmienność

Kosztorys projektu jest dokumentem, który pełni istotną rolę w przypadku ubiegania się o dotację. Musi on spełnić określone kryteria.

Budowanie kosztorysu projektu

Kosztorys projektu jest bardzo ważnym dokumentem, stanowi bowiem podstawowy dokument finansowy, na podstawie którego instytucja wdrażająca ocenia jakość projektu oraz w przypadku podpisania umowy monitoruje jego finansowy przebieg.

Aplikowanie o dofinansowanie projektu

Złożony wniosek mający doprowadzić do uzyskania dotacji podlega trzyetapowej ocenie. Instytucje rozpatrujące zwracają uwagę na często popełniane błędy.

Kosztorys a oczekiwania instytucji wdrażającej

Instytucje wdrażające cechują się posiadaniem określonych oczekiwań względem treści pozycji kosztorysu. Ekspert podpowiada jak przygotować kosztorys projektu.

Spójność wniosku o dofinansowanie

Spójność wniosku odgrywa bardzo ważną rolę w ocenie i jej zachowanie znacznie zwiększa szanse na wygranie konkursu.

Pomoc regionalna w ramach projektów o dofinansowania

Projekty o dofinansowanie mogą wiązać się z pomocą regionalną. Dotyczy to w szczegolności określonych obszarów.

Pomoc publiczna na szkolenia w ramach sektora MSP

Trybem pomocy publicznej często występującej w projektach realizowanych przez MSP jest pomoc na szkolenia.

Typy pomocy publicznej w ramach programów operacyjnych

Pomoc publiczna może być świadczona na zróżnicowane sposoby m.in. jako pomoc de mini mis oraz na usługi doradcze.

Intensywność pomocy publicznej

Wsparcie, o które wnioskuje przedsiębiorstwo, jest traktowane jako pomoc publiczna. Przybiera ona zróżnicowane formy.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie oznacza przełożenie dotychczasowych analiz z Metody Fiszek i kosztorysu projektu do formularza wniosku o dofinansowanie.

Budowanie struktury projektu

Zwieńczeniem prac przygotowawczych jest rozpoczęcie pracy nad konstrukcją projektu, który zamierza realizować beneficjent, a następnie przeniesienie informacji do formularza wniosku o dofinansowanie projektu.

Ogólne zasady przygotowania konstrukcji projektu

Zwieńczeniem prac przygotowawczych jest rozpoczęcie pracy nad konstrukcją projektu, który zamierza realizować beneficjent, a następnie przeniesienie informacji do formularza wniosku o dofinansowanie projektu.

REKLAMA