REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Środki odwoławcze dla projektów inwestycyjnych w małopolskim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Środki odwoławcze dla projektów inwestycyjnych w małopolskim
Środki odwoławcze dla projektów inwestycyjnych w małopolskim

REKLAMA

REKLAMA

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, jest ona poddawana szczegółowej ocenie pod kątem spełniania poszczególnych kryteriów programowych. Może się jednak zdarzyć, że wniosek zostanie odrzucony. Od tej decyzji przysługuje nam możliwość wniesienia protestu.

Taka możliwość udostępniono małym przedsiębiorcom, którzy aplikują o środki unijne w województwie małopolskim. W ramach obecnie trwającego konkursu będą mogli oni uzyskać dotację unijną na np. modernizację swojego przedsiębiorstwa na potrzeby konkurencyjnego rynku. Jak wskazano powyżej złożona dokumentacja jest poddawana ocenie pod kątem kryteriów formalnych i merytorycznych. Wniosek poddawany jest również ocenie technicznej. Od przyznania negatywnej oceny, wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu. 

REKLAMA

Protest jako środek odwoławczy 

REKLAMA

Protest jest pisemnym wystąpieniem wnioskodawcy, którego projekt uzyskał negatywną ocenę. Za negatywną ocenę uznaje się odrzucenie na etapie oceny formalnej, technicznej lub merytorycznej właściwej dotyczącej projektów, które nie spełniają wymogów merytorycznych określonych w Uszczegółowieniu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 lub projektów, które uzyskały mniej niż 60% maksymalnej liczby punktów w trakcie oceny merytorycznej właściwej. 

W przypadku projektów, które uzyskały mniej niż 60% maksymalnej liczby punktów w trakcie oceny merytorycznej właściwej, złożenie protestu od jej wyników może mieć miejsce wyłącznie w sytuacji, gdy Wnioskodawca przedstawi uzasadnione stanowisko, iż w trakcie dokonywania oceny został popełniony błąd, mający wpływ na wynik przeprowadzonej oceny.

Zapoznaj się również z serwisem Zakładam firmę

REKLAMA

Wnioskodawca, którego projekt został oceniony negatywnie uprawniony jest do złożenia protestu w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, pełniące funkcję Instytucji Organizującej Konkurs, pisemnej informacji o negatywnej ocenie projektu. Za dzień otrzymania przez wnioskodawcę informacji jest uważany dzień doręczenia pisma za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Warto zapamiętać, ten termin gdyż jest no obligatoryjny. Protest wnosi się bezpośrednio do Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub bezpośrednio do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. O dochowaniu 14-dniowego terminu na wniesienie protestu decyduje data wpływu protestu. Nadanie pisma w placówce pocztowej (analogicznie - przez kuriera) traktowane jest równoznaczne z jego wniesieniem; w takim przypadku decyduje data stempla pocztowego/dowodu nadania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szczegółowe informacje dotyczące procedury odwoławczej zawiera regulamin konkursu dla działania 2.1. Regulamin ten jest dostępny na stronie internetowej Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, pod adresem http://www.mcp.malopolska.pl

Szczegółowe informacje na temat zawartości protestu oraz trybu jego rozpatrzenia zostaną przedstawione w kolejnym artykule.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA