Środki odwoławcze dla projektów inwestycyjnych w małopolskim
REKLAMA
REKLAMA
Taka możliwość udostępniono małym przedsiębiorcom, którzy aplikują o środki unijne w województwie małopolskim. W ramach obecnie trwającego konkursu będą mogli oni uzyskać dotację unijną na np. modernizację swojego przedsiębiorstwa na potrzeby konkurencyjnego rynku. Jak wskazano powyżej złożona dokumentacja jest poddawana ocenie pod kątem kryteriów formalnych i merytorycznych. Wniosek poddawany jest również ocenie technicznej. Od przyznania negatywnej oceny, wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu.
REKLAMA
Protest jako środek odwoławczy
REKLAMA
Protest jest pisemnym wystąpieniem wnioskodawcy, którego projekt uzyskał negatywną ocenę. Za negatywną ocenę uznaje się odrzucenie na etapie oceny formalnej, technicznej lub merytorycznej właściwej dotyczącej projektów, które nie spełniają wymogów merytorycznych określonych w Uszczegółowieniu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 lub projektów, które uzyskały mniej niż 60% maksymalnej liczby punktów w trakcie oceny merytorycznej właściwej.
W przypadku projektów, które uzyskały mniej niż 60% maksymalnej liczby punktów w trakcie oceny merytorycznej właściwej, złożenie protestu od jej wyników może mieć miejsce wyłącznie w sytuacji, gdy Wnioskodawca przedstawi uzasadnione stanowisko, iż w trakcie dokonywania oceny został popełniony błąd, mający wpływ na wynik przeprowadzonej oceny.
Zapoznaj się również z serwisem Zakładam firmę
REKLAMA
Wnioskodawca, którego projekt został oceniony negatywnie uprawniony jest do złożenia protestu w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, pełniące funkcję Instytucji Organizującej Konkurs, pisemnej informacji o negatywnej ocenie projektu. Za dzień otrzymania przez wnioskodawcę informacji jest uważany dzień doręczenia pisma za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Warto zapamiętać, ten termin gdyż jest no obligatoryjny. Protest wnosi się bezpośrednio do Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub bezpośrednio do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. O dochowaniu 14-dniowego terminu na wniesienie protestu decyduje data wpływu protestu. Nadanie pisma w placówce pocztowej (analogicznie - przez kuriera) traktowane jest równoznaczne z jego wniesieniem; w takim przypadku decyduje data stempla pocztowego/dowodu nadania.
Szczegółowe informacje dotyczące procedury odwoławczej zawiera regulamin konkursu dla działania 2.1. Regulamin ten jest dostępny na stronie internetowej Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, pod adresem http://www.mcp.malopolska.pl
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.