REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach
Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

REKLAMA

REKLAMA

Aplikowanie o środki unijne w ramach poddziałania 8 2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego powoduje konieczność starannego przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz załączników do wniosku.

W staraniu się o dofinansowanie praktycznych staży i szkoleń dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych i pracowników naukowych w przedsiębiorstwach konieczna jest znajomość podstawowych dokumentów określających zasady przygotowania dokumentów. Wniosek jak już wiemy z poprzedniej części artykułu jest wypełniany elektronicznie i dostarczany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Marszałkowskiego w wersji papierowej i elektronicznej.

REKLAMA

Musimy pamiętać, że sam wniosek o dofinansowanie to za mało, aby uzyskać dotację unijną. Na etapie aplikowania do wniosku należy załączyć wymagane w Regulaminie konkursu załączniki. Kompletność dokumentacji aplikacyjnej jest badana na etapie oceny formalnej wniosku. 

Polecamy serwis Umowy

Załączniki do wniosku o dofinansowanie

Załącznikami wymaganymi na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie projektu są następujące dokumenty, określające sytuację finansową Wnioskodawcy oraz Partnerów (jeśli występują):
a) Dla wnioskodawców prowadzących działalność powyżej jednego roku:

  • Sprawozdanie finansowe – bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatni rok obrotowy lub
  • Uproszczony bilans (w przypadku wnioskodawców nie sporządzających sprawozdania finansowego) za ostatni zamknięty rok obrotowy

b) Dla podmiotów prowadzących działalność poniżej jednego roku które nie dotychczas roku obrotowego

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Bilans otwarcia oraz wyciąg z rachunku bankowego (lub zamiast wyciągu bankowego inny dokument np. zaświadczenie z banku dotyczące historii rachunku bankowego) za ostatnie trzy miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o dofinansowanie przedmiotowego projektu.

Przeczytaj także Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

W jaki sposób należy przedkładać załączniki do wniosku o dofinansowanie?

REKLAMA

Załączniki do wniosku wnioskodawca przedkłada w dwóch egzemplarzach papierowych – po jednym egzemplarzu dla każdego wniosku o dofinansowanie realizacji projektu. Dokumenty określające sytuację finansową przedkładane są w oryginale i kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenie kopii wymaga pieczątki lub sformułowania „poświadczam za zgodność z oryginałem”, daty oraz podpisu osoby upoważnionej do reprezentowania podmiotu na każdej stronie dokumentu lub jedynie na pierwszej stronie ze wskazanie numerów poświadczanych stron. W ostatnim przypadku konieczne jest ponumerowanie wszystkich stron załącznika oraz parafowanie każdej ze stron kopii dokumentu przez osobę upoważnioną.

Fakt dołączenia do wniosku wymaganych załączników podlega weryfikacji na etapie oceny formalnej, zaś treść załączników na etapie oceny merytorycznej. Złożenie dodatkowych załączników – inne niż wskazane załączniki finansowe – nie będzie miało wpływu na ocenę wniosku.

Szczegółowe i obowiązujące informacje dotyczące zasad naboru projektów w ramach tego konkursu znajdują się na stronach internetowych http://efs.warmia.mazury.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA