REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach
Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

REKLAMA

REKLAMA

Aplikowanie o środki unijne w ramach poddziałania 8 2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego powoduje konieczność starannego przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz załączników do wniosku.

W staraniu się o dofinansowanie praktycznych staży i szkoleń dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych i pracowników naukowych w przedsiębiorstwach konieczna jest znajomość podstawowych dokumentów określających zasady przygotowania dokumentów. Wniosek jak już wiemy z poprzedniej części artykułu jest wypełniany elektronicznie i dostarczany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Marszałkowskiego w wersji papierowej i elektronicznej.

REKLAMA

Musimy pamiętać, że sam wniosek o dofinansowanie to za mało, aby uzyskać dotację unijną. Na etapie aplikowania do wniosku należy załączyć wymagane w Regulaminie konkursu załączniki. Kompletność dokumentacji aplikacyjnej jest badana na etapie oceny formalnej wniosku. 

Polecamy serwis Umowy

Załączniki do wniosku o dofinansowanie

Załącznikami wymaganymi na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie projektu są następujące dokumenty, określające sytuację finansową Wnioskodawcy oraz Partnerów (jeśli występują):
a) Dla wnioskodawców prowadzących działalność powyżej jednego roku:

 • Sprawozdanie finansowe – bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatni rok obrotowy lub
 • Uproszczony bilans (w przypadku wnioskodawców nie sporządzających sprawozdania finansowego) za ostatni zamknięty rok obrotowy

b) Dla podmiotów prowadzących działalność poniżej jednego roku które nie dotychczas roku obrotowego

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 • Bilans otwarcia oraz wyciąg z rachunku bankowego (lub zamiast wyciągu bankowego inny dokument np. zaświadczenie z banku dotyczące historii rachunku bankowego) za ostatnie trzy miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o dofinansowanie przedmiotowego projektu.

Przeczytaj także Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

W jaki sposób należy przedkładać załączniki do wniosku o dofinansowanie?

REKLAMA

Załączniki do wniosku wnioskodawca przedkłada w dwóch egzemplarzach papierowych – po jednym egzemplarzu dla każdego wniosku o dofinansowanie realizacji projektu. Dokumenty określające sytuację finansową przedkładane są w oryginale i kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenie kopii wymaga pieczątki lub sformułowania „poświadczam za zgodność z oryginałem”, daty oraz podpisu osoby upoważnionej do reprezentowania podmiotu na każdej stronie dokumentu lub jedynie na pierwszej stronie ze wskazanie numerów poświadczanych stron. W ostatnim przypadku konieczne jest ponumerowanie wszystkich stron załącznika oraz parafowanie każdej ze stron kopii dokumentu przez osobę upoważnioną.

Fakt dołączenia do wniosku wymaganych załączników podlega weryfikacji na etapie oceny formalnej, zaś treść załączników na etapie oceny merytorycznej. Złożenie dodatkowych załączników – inne niż wskazane załączniki finansowe – nie będzie miało wpływu na ocenę wniosku.

Szczegółowe i obowiązujące informacje dotyczące zasad naboru projektów w ramach tego konkursu znajdują się na stronach internetowych http://efs.warmia.mazury.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA