REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach
Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

REKLAMA

REKLAMA

Aplikowanie o środki unijne w ramach poddziałania 8 2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego powoduje konieczność starannego przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz załączników do wniosku.

W staraniu się o dofinansowanie praktycznych staży i szkoleń dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych i pracowników naukowych w przedsiębiorstwach konieczna jest znajomość podstawowych dokumentów określających zasady przygotowania dokumentów. Wniosek jak już wiemy z poprzedniej części artykułu jest wypełniany elektronicznie i dostarczany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Marszałkowskiego w wersji papierowej i elektronicznej.

REKLAMA

Musimy pamiętać, że sam wniosek o dofinansowanie to za mało, aby uzyskać dotację unijną. Na etapie aplikowania do wniosku należy załączyć wymagane w Regulaminie konkursu załączniki. Kompletność dokumentacji aplikacyjnej jest badana na etapie oceny formalnej wniosku. 

Polecamy serwis Umowy

Załączniki do wniosku o dofinansowanie

Załącznikami wymaganymi na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie projektu są następujące dokumenty, określające sytuację finansową Wnioskodawcy oraz Partnerów (jeśli występują):
a) Dla wnioskodawców prowadzących działalność powyżej jednego roku:

  • Sprawozdanie finansowe – bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatni rok obrotowy lub
  • Uproszczony bilans (w przypadku wnioskodawców nie sporządzających sprawozdania finansowego) za ostatni zamknięty rok obrotowy

b) Dla podmiotów prowadzących działalność poniżej jednego roku które nie dotychczas roku obrotowego

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Bilans otwarcia oraz wyciąg z rachunku bankowego (lub zamiast wyciągu bankowego inny dokument np. zaświadczenie z banku dotyczące historii rachunku bankowego) za ostatnie trzy miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o dofinansowanie przedmiotowego projektu.

Przeczytaj także Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

W jaki sposób należy przedkładać załączniki do wniosku o dofinansowanie?

REKLAMA

Załączniki do wniosku wnioskodawca przedkłada w dwóch egzemplarzach papierowych – po jednym egzemplarzu dla każdego wniosku o dofinansowanie realizacji projektu. Dokumenty określające sytuację finansową przedkładane są w oryginale i kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenie kopii wymaga pieczątki lub sformułowania „poświadczam za zgodność z oryginałem”, daty oraz podpisu osoby upoważnionej do reprezentowania podmiotu na każdej stronie dokumentu lub jedynie na pierwszej stronie ze wskazanie numerów poświadczanych stron. W ostatnim przypadku konieczne jest ponumerowanie wszystkich stron załącznika oraz parafowanie każdej ze stron kopii dokumentu przez osobę upoważnioną.

Fakt dołączenia do wniosku wymaganych załączników podlega weryfikacji na etapie oceny formalnej, zaś treść załączników na etapie oceny merytorycznej. Złożenie dodatkowych załączników – inne niż wskazane załączniki finansowe – nie będzie miało wpływu na ocenę wniosku.

Szczegółowe i obowiązujące informacje dotyczące zasad naboru projektów w ramach tego konkursu znajdują się na stronach internetowych http://efs.warmia.mazury.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kłopoty z finansami w firmie. Do tradycyjnych zagrożeń: zatory płatnicze, problem z uzyskaniem finansowania dołącza w 2025 roku potrzeba wali z hakerami

Największe zagrożenie dla polskiej przedsiębiorczości w 2025 roku eksperci widzą w narastających zatorach płatniczych, ograniczonym dostępie do finansowania i rosnącej liczbie ataków hakerskich. To ostatnie zwiększy zapotrzebowanie firm na inwestycje w cyberbezpieczeństwo.

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

REKLAMA

Handel, budownictwo, transport – kolejny rok rośnie liczba firm, które mają kłopoty z utrzymanie się na rynku i bankrutują lub wchodzą w restrukturyzację

Kolejny rok z rzędu rośnie liczba firm, które ogłosiły upadłość. Trend wzrostowy dotyczy także przedsiębiorstw, które próbują ratować swój byt w procesie restrukturyzacji. Na rynku jest równie źle jak w okresie pandemii Covid.

Jak w 2025 roku przejść na samozatrudnienie, założyć własną firmę i rozpocząć działalność gospodarczą

Na rynku nie brakuje ofert pracy – i etatowej, i na podstawie umów cywilnych. Jednak indywidualna działalność gospodarcza czy też uruchomienie własnej firmy w jakiejkolwiek innej formie wciąż jest ciekawą alternatywą. Zwłaszcza dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na produkt, którym można podbić rynek, nawet choćby w jakiejś małej niszy.

Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

REKLAMA

Aż 25 proc. mężczyzn i jedynie 3 proc. kobiet chciałoby prowadzić firmę w branży IT

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji – AI w codziennej pracy. Generalnie jednak do prowadzenia firm w branży IT jest chętnych zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn.

Zgodność z prawem i standardami. Przykłady dobrych praktyk w compliance

Compliance stało się nieodłącznym elementem zarządzania każdą odpowiedzialną organizacją. Choć pojęcie to bywa różnie używane, jego istota jest jasna: chodzi o zapewnienie, że firma działa zgodnie z przepisami prawa, regulacjami branżowymi oraz wewnętrznymi zasadami i procedurami. Compliance jest więc fundamentem odpowiedzialności prawnej i etycznej w biznesie, ale jego zastosowanie może się różnić w zależności od branży, regionu, a także charakteru działalności firmy.

REKLAMA