reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Jak wybrać dobrą agencję doradztwa personalnego?

Jak wybrać dobrą agencję doradztwa personalnego?

Każdy menedżer HR nie raz zastanawia się, jak wybrać kompetentną firmę doradztwa personalnego, która wykona zleconą usługę na wysokim poziomie jakościowym. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem zmierzającym do dokonania dobrego wyboru jest analiza referencji, jakie posiada firma – warto poprosić o przesłanie referencji udzielonych doradztwu przez klientów w dziedzinie, jaka nas interesuje. Dobrze jest także skorzystać z polecenia osób, które korzystały z usług danej agencji doradztwa personalnego. Zanim zdecydujemy o wyborze firmy zajmującej się outsourcingiem usług HR warto porozmawiać nie tylko z osobą sprzedającą usługę, ale też ze specjalistą, który ją będzie realizował.

Specjalizacja

Dobrze, kiedy firma posiada konsultantów wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach. Pozwala to osobie realizującej projekt na spojrzenie na niego w sposób całościowy, w odniesieniu do wiedzy, jaką posiada o środowisku czy rynku pracy.

Porównaj: Odbudowanie zaufania po zwolnieniach grupowych

Podejście realistyczne

Firma zajmująca się doradztwem personalnym nie może przyjmować każdego zlecenia bez analizy szczegółowych danych. Łatwo jest przyjąć zlecenie i w terminie realizacji oznajmić klientowi: „nie udało się”. Sztuką jest wyjaśnić klientowi, co w danym zleceniu jest nierealistyczne, trudne w realizacji, co warto zmienić, na co zwrócić uwagę.

Warto nawiązać współpracę z firmą, która kontaktuje się ze swoimi klientami za każdym razem, kiedy pojawia się problem lub dodatkowe informacje z rynku wskazujące na to, że coś warto zmienić w podejściu do realizowanego zlecenia czy w jego założeniach.

Podejście doradcze

Dobra firma doradztwa personalnego nie tylko realizuje zlecone projekty, ale tez potrafi dzielić się z klientem wiedzą. Warto poszukać firmy,w której pracują osoby otwarte i ciągle uczące się, które dzielą się ze swoimi klientami wiedzą dotyczącą rynku, realizowanych projektów. Rola konsultanta nie powinna sprowadzać się jedynie do wykonania projektów, dobry konsultant musi potrafić doradzić swojemu klientowi w zakresie usług, jakie dla niego realizuje.

Cena

Firmy bardzo często kierują się tylko ceną w wyborze firmy doradczej. Niestety, często wybór ten nie jest trafiony. Dobrze jest pamiętać o tym, że tak jak w każdej innej branży – jakość kosztuje. Projekt realizowany zgodnie z polityką jakości firmy, wliczający w swoją cenę godziny doradcze dla swoich konsultantów może być droższy, jednak możemy mieć pewność, że będzie zrealizowany na wysokim poziomie.

Polecamy serwis Szkolenia

Promowanie wizerunku klienta

Bardzo ważne przy wyborze firmy doradczej jest, aby pamiętać, że na czas trwania projektu firma ta będzie nas reprezentować na rynku.

Ważne jest, aby wybrana firma promowała przede wszystkim pozytywny wizerunek swojego klienta. Uczestnicy szkoleń, rekrutacji, projektów rozwojowych muszą wiedzieć, że za tym wszystkim stoi firma, która wydaje pieniądze na zatrudnienie dobrego pracownika, dbająca o jego rozwój, szkolenie.

Kierując się powyższymi zasadami przy wyborze firmy realizującej dla nas projekty HR, możemy mieć pewność, że projekty zostaną wykonane zgodnie z najwyższymi standardami rynku.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Bardzo ważne przy wyborze firmy doradczej jest, aby pamiętać, że na czas trwania projektu firma ta będzie nas reprezentować na rynku.
Bardzo ważne przy wyborze firmy doradczej jest, aby pamiętać, że na czas trwania projektu firma ta będzie nas reprezentować na rynku.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie księgowości, kadr i płac, audytu, podatków oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama