Niebezpieczeństwo headhuntingu
REKLAMA
REKLAMA
Kandydaci pozyskiwani w procesie head huntingu mają zwykle mniejszą motywację do podjęcia pracy w kolejnej firmie. W głównej mierze przyczyną jest fakt, że nie szukali aktywnie pracy, prawdopodobnie nie były obecne w jego firmie czynniki decydujące o potrzebie zmiany pracodawcy.
REKLAMA
- Proces Head Huntingu jest dłuższy niż standardowa rekrutacja, jest też droższy.
- Kandydaci pozyskiwani w procesie Head Huntingu zwykle mają wyższe oczekiwania finansowe, niż kandydaci aktywnie poszukujący pracy.
- Aby kandydat pozyskany w procesie Head Huntingu zmienił pracę, nie wystarczy mu zapłacić więcej. Dla niego liczą się możliwości rozwojowe, dostęp do szkoleń itp.
- Trzeba także brać pod uwagę to, że za jakiś czas do naszego pracownika zadzwoni kolejny head hunter i pracownik skorzysta z jeszcze lepszej oferty.
- Warto pamiętać o ciągłym pozytywnym motywowaniu pracownika, o szkoleniach, awansach, podwyżkach itp.
Polecamy serwis: Szkolenia
Znając specyfikę procesu bezpośredniego rekrutowania, zagrożenia oraz zalety metody, a także skutki, jakie mogą pojawić się przy prowadzeniu działań bezpośrednich, szczególnie przy obsadzaniu kluczowych stanowisk (tzw. executive search) dla firmy dbającej o wizerunek i dobre imię, warto dobrze przemyśleć i sprawdzić, komu chcemy zlecić realizację rekrutacji tego typu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.