REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wydajna komunikacja ze współpracownikami

Milewski Marcin
Dla bezzwłocznego wysyłania wiadomości możemy skorzystać z funkcji podziału adresatów na grupy, do których mogą być przypisane określone nazwy.
Dla bezzwłocznego wysyłania wiadomości możemy skorzystać z funkcji podziału adresatów na grupy, do których mogą być przypisane określone nazwy.

REKLAMA

REKLAMA

Sposoby komunikowania się ze współpracownikami wpływają na efektywność jego pracy. Najpopularniejszym i najszybszym kanałem przesyłu informacji jest poczta elektroniczna.

Korzystanie ze skrzynki pocztowej pozwala na prostą wymianę wiadomości. Jeżeli chcemy, aby była ona również dynamiczna możemy korzystać z funkcji udostępnianych przez programy do obsługi poczty.

REKLAMA

Szybka komunikacja

Łatwe i szybkie wyszukiwanie informacji pozwala na zwiększenie wydajności nawet kilkakrotnie, dlatego warto skorzystać z opcji ustawiania i przeszukiwania folderów. Tworząc zbiór plików i przypisując im określoną nazwę możemy wyodrębnić istotne informacje i zgromadzić je w jednym miejscu. Dzięki temu nie tracimy czasu na ich ponowne wyszukiwanie, a dostęp do nich czynimy łatwiejszym i bardziej przejrzystym.

Dla bezzwłocznego wysyłania wiadomości możemy skorzystać z funkcji podziału adresatów na grupy, do których mogą być przypisane określone nazwy. Tworzenie takich zespołów skutkuje brakiem konieczności ponownego ręcznego wyboru wielu adresatów oraz pozwala to zaoszczędzić czas poświęcany na poszukiwanie potrzebnych adresów.

Polecamy: Uprzejmość w mailach

U podstaw dobrze zorganizowanej komunikacji ze współpracownikami może również być korzystanie z funkcji otwierania programu do obsługi poczty bezpośrednio z wiersza poleceń. Czyni się to przez wpisanie w nim zwrotu „mailto: przykładowy@adres.com”, gdzie w miejsce przykładowego adresu podstawiamy ten, pod który chcemy wysłać wiadomość.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Duża wydajność

REKLAMA

Z punktu widzenia wydajnej obsługi wysyłanej korespondencji przydatny może być program, który łączy pocztę e-mail, kalendarz, kontakty z innych źródeł oraz aplikacje do tworzenia dokumentów i prezentacji. Dzięki temu przygotowane pliki mogą zostać wysłane bezpośrednio do nadawcy bez potrzeby załączania ich do wiadomości.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z opcji przewidzianych przez programy pisane w celu rozsyłania korespondencji seryjnej. Wskazując jedynie adresatów wiadomości powodujemy, że dociera do nich e-mail o takiej samej treści jak do pozostałego grona osób. Stosowanie tej techniki jest skuteczne w odniesieniu do wiadomości wysyłanych przez nadawcę do wielu osób. Uwalnia go ona wielokrotnego od jej redagowania.

Polecamy: Sposoby tłumaczenia korespondencji obcojęzycznej

Funkcją uzupełniającą dotychczas wymienione jest tworzenie wzorów elektronicznych. Polegają one na napisaniu w treści wiadomości podstawowych zwrotów cechujących się stopniem powtarzalności. W zależności od skomplikowania komunikacji możliwe jest kreowanie wzorów o zróżnicowanym stopniu objętości i zawierających zróżnicowane elementy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA