reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Korespondencja w biznesie > Korespondencja wewnętrzna > Wydajna komunikacja ze współpracownikami

Wydajna komunikacja ze współpracownikami

Sposoby komunikowania się ze współpracownikami wpływają na efektywność jego pracy. Najpopularniejszym i najszybszym kanałem przesyłu informacji jest poczta elektroniczna.

Korzystanie ze skrzynki pocztowej pozwala na prostą wymianę wiadomości. Jeżeli chcemy, aby była ona również dynamiczna możemy korzystać z funkcji udostępnianych przez programy do obsługi poczty.

Szybka komunikacja

Łatwe i szybkie wyszukiwanie informacji pozwala na zwiększenie wydajności nawet kilkakrotnie, dlatego warto skorzystać z opcji ustawiania i przeszukiwania folderów. Tworząc zbiór plików i przypisując im określoną nazwę możemy wyodrębnić istotne informacje i zgromadzić je w jednym miejscu. Dzięki temu nie tracimy czasu na ich ponowne wyszukiwanie, a dostęp do nich czynimy łatwiejszym i bardziej przejrzystym.

Dla bezzwłocznego wysyłania wiadomości możemy skorzystać z funkcji podziału adresatów na grupy, do których mogą być przypisane określone nazwy. Tworzenie takich zespołów skutkuje brakiem konieczności ponownego ręcznego wyboru wielu adresatów oraz pozwala to zaoszczędzić czas poświęcany na poszukiwanie potrzebnych adresów.

Polecamy: Uprzejmość w mailach

U podstaw dobrze zorganizowanej komunikacji ze współpracownikami może również być korzystanie z funkcji otwierania programu do obsługi poczty bezpośrednio z wiersza poleceń. Czyni się to przez wpisanie w nim zwrotu „mailto: przykładowy@adres.com”, gdzie w miejsce przykładowego adresu podstawiamy ten, pod który chcemy wysłać wiadomość.

Duża wydajność

Z punktu widzenia wydajnej obsługi wysyłanej korespondencji przydatny może być program, który łączy pocztę e-mail, kalendarz, kontakty z innych źródeł oraz aplikacje do tworzenia dokumentów i prezentacji. Dzięki temu przygotowane pliki mogą zostać wysłane bezpośrednio do nadawcy bez potrzeby załączania ich do wiadomości.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z opcji przewidzianych przez programy pisane w celu rozsyłania korespondencji seryjnej. Wskazując jedynie adresatów wiadomości powodujemy, że dociera do nich e-mail o takiej samej treści jak do pozostałego grona osób. Stosowanie tej techniki jest skuteczne w odniesieniu do wiadomości wysyłanych przez nadawcę do wielu osób. Uwalnia go ona wielokrotnego od jej redagowania.

Polecamy: Sposoby tłumaczenia korespondencji obcojęzycznej

Funkcją uzupełniającą dotychczas wymienione jest tworzenie wzorów elektronicznych. Polegają one na napisaniu w treści wiadomości podstawowych zwrotów cechujących się stopniem powtarzalności. W zależności od skomplikowania komunikacji możliwe jest kreowanie wzorów o zróżnicowanym stopniu objętości i zawierających zróżnicowane elementy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dla bezzwłocznego wysyłania wiadomości możemy skorzystać z funkcji podziału adresatów na grupy, do których mogą być przypisane określone nazwy.
Dla bezzwłocznego wysyłania wiadomości możemy skorzystać z funkcji podziału adresatów na grupy, do których mogą być przypisane określone nazwy.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama