REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim
Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim

REKLAMA

REKLAMA

Już wkrótce przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji będą mogli powalczyć o jej przyznanie w ramach konkursu w województwie świętokrzyskim. Rusza, bowiem kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (RPOWŚ).

Konkurs, o którym mowa powyżej jest organizowany w ramach działania 1.1 RPOWŚ i dotyczy bezpośredniego wsparcia MŚP w przedsięwzięciach innowacyjnych i konkurencyjnych. Zgodnie z aktualnym harmonogramem przeprowadzania konkursów, nabór wniosków będzie odbywał się w dniach od 1 czerwca do 2 lipca 2010 roku, a więc będzie miał charakter konkursu zamkniętego. 

REKLAMA

Aktualny harmonogram przeprowadzania konkursów w ramach RPOWŚ znajduje się na stronach internetowych http://www.rpo-swietokrzyskie.pl, w zakładce „Dokumenty do pobrania”-> „Harmonogramy konkursów w ramach RPOWŚ na 2010 rok”. 

Kto będzie mógł ubiegać się o dotację?

Zgodnie z dostępnymi informacjami, o dotację w ramach konkursu będą mogły starać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe działające powyżej 6 miesięcy. Z dofinansowania w ramach tego działania zostały wyłączone projekty mikro i małych przedsiębiorstw, działających nie dłużej niż rok, dotyczące świadczenia usług drogą elektroniczną i ewentualnego wytworzenia produktów niezbędnych do świadczenia tych usług. Projekty takie przewidziano do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Zobacz także: Zarządzanie własnością intelektualną - poddziałanie 5.4.1 POIG

Na co będzie można otrzymać dotację?

Celem działania 1.1 RPOWŚ jest wzrost innowacyjności i konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie przedsięwzięć poprawiających ich poziom technologiczny lub organizacyjny. Zapisy programowe dopuszczają wspieranie szerokiego katalogu inwestycji podejmowanych przez przedsiębiorców w celu wzrostu konkurencyjności i innowacyjności ich firm na unijnym rynku. W ramach działania przewiduje się wsparcie projektów zakładających m.in. rozbudowę przedsiębiorstwa, zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, ułatwienie nawiązywania kontaktów z kontrahentami zagranicznymi oraz prezentacji swojej oferty eksportowej poprzez udział w wystawach, targach i gospodarczych misjach zagranicznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis Zakładam firmę

REKLAMA

Ponadto dofinansowaniu będą mogły podlegać inwestycje w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, gospodarki odpadami oraz zakładające wsparcie realizacji przedsięwzięć służących wdrażaniu zasad zintegrowanego podejścia do zapobiegania i ograniczania (kontroli) zanieczyszczeń, a szczególności dostosowywania się przedsiębiorstw do wymagań (BAT). Co więcej w ramach potencjalnych możliwości otrzymania unijnego wsparcia przewiduje się możliwość refinansowania przedsięwzięć przewidujących tworzenie i wyposażania nowych miejsc pracy w związku z wytwarzaniem nowych produktów/usług lub wdrożeniem nowej technologii. 

Musimy pamiętać, że katalog typów projektów, które będą mogły otrzymać wsparcie w ramach danego naboru wniosków o dofinansowanie, każdorazowo zostaje określony w dokumentacji konkursowej i zamieszczany jest na stronie internetowej instytucji odpowiedzialnej za jego organizację. 

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań wobec inwestycji, które będą mogły zostać zakwalifikowane do wsparcia w ramach działania 1.1 RPOWŚ znajdują się w drugiej części artykułu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA