reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część I

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część I

Już wkrótce przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji będą mogli powalczyć o jej przyznanie w ramach konkursu w województwie świętokrzyskim. Rusza, bowiem kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (RPOWŚ).

Konkurs, o którym mowa powyżej jest organizowany w ramach działania 1.1 RPOWŚ i dotyczy bezpośredniego wsparcia MŚP w przedsięwzięciach innowacyjnych i konkurencyjnych. Zgodnie z aktualnym harmonogramem przeprowadzania konkursów, nabór wniosków będzie odbywał się w dniach od 1 czerwca do 2 lipca 2010 roku, a więc będzie miał charakter konkursu zamkniętego. 

Aktualny harmonogram przeprowadzania konkursów w ramach RPOWŚ znajduje się na stronach internetowych http://www.rpo-swietokrzyskie.pl, w zakładce „Dokumenty do pobrania”-> „Harmonogramy konkursów w ramach RPOWŚ na 2010 rok”. 

Kto będzie mógł ubiegać się o dotację?

Zgodnie z dostępnymi informacjami, o dotację w ramach konkursu będą mogły starać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe działające powyżej 6 miesięcy. Z dofinansowania w ramach tego działania zostały wyłączone projekty mikro i małych przedsiębiorstw, działających nie dłużej niż rok, dotyczące świadczenia usług drogą elektroniczną i ewentualnego wytworzenia produktów niezbędnych do świadczenia tych usług. Projekty takie przewidziano do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Zobacz także: Zarządzanie własnością intelektualną - poddziałanie 5.4.1 POIG

Na co będzie można otrzymać dotację?

Celem działania 1.1 RPOWŚ jest wzrost innowacyjności i konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie przedsięwzięć poprawiających ich poziom technologiczny lub organizacyjny. Zapisy programowe dopuszczają wspieranie szerokiego katalogu inwestycji podejmowanych przez przedsiębiorców w celu wzrostu konkurencyjności i innowacyjności ich firm na unijnym rynku. W ramach działania przewiduje się wsparcie projektów zakładających m.in. rozbudowę przedsiębiorstwa, zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, ułatwienie nawiązywania kontaktów z kontrahentami zagranicznymi oraz prezentacji swojej oferty eksportowej poprzez udział w wystawach, targach i gospodarczych misjach zagranicznych.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Ponadto dofinansowaniu będą mogły podlegać inwestycje w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, gospodarki odpadami oraz zakładające wsparcie realizacji przedsięwzięć służących wdrażaniu zasad zintegrowanego podejścia do zapobiegania i ograniczania (kontroli) zanieczyszczeń, a szczególności dostosowywania się przedsiębiorstw do wymagań (BAT). Co więcej w ramach potencjalnych możliwości otrzymania unijnego wsparcia przewiduje się możliwość refinansowania przedsięwzięć przewidujących tworzenie i wyposażania nowych miejsc pracy w związku z wytwarzaniem nowych produktów/usług lub wdrożeniem nowej technologii. 

Musimy pamiętać, że katalog typów projektów, które będą mogły otrzymać wsparcie w ramach danego naboru wniosków o dofinansowanie, każdorazowo zostaje określony w dokumentacji konkursowej i zamieszczany jest na stronie internetowej instytucji odpowiedzialnej za jego organizację. 

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań wobec inwestycji, które będą mogły zostać zakwalifikowane do wsparcia w ramach działania 1.1 RPOWŚ znajdują się w drugiej części artykułu.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim
Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim

CIT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Arena Advisory

Doradzamy klientom we wszystkich obszarach podatkowych i prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama